Pocepao sam ustašku, a ne hrvatsku zastavu

Halix

Elita
Poruka
16.206
Pocepao sam ustašku, a ne hrvatsku zastavu

VLADE DIVAC ZA VEČERNJI LIST OTKRIO ZAŠTO JE NAVIJAČU 1990. OTEO ŠAHOVNICU

Pratio sam tog dečka kako se spušta niz tribine i rekao mu da toj zastavi nije mesto na terenu. Onda je on jugoslovensku zastavu nazvao smećem, pa sam mu je istrgao i bacio je na pod, kaže Divac povodom događaja sa SP 1990. u Argentini na kojem je trijumfovala SFRJ


"Nisam pocepao i gazio hrvatsku već ustašku zastavu", rekao je Vlade
Divac zagrebačkom Večernjem listu na pitanje u čuvenom incidentu posle
finala SP u Buenos Aeresu 1990. na kojem je trijumfovala SFRJ!

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije je prilikom nedavnog boravka u Hrvatskoj novinaru Večernjeg lista objasnio svoju verziju događaja zbog čega je postao omražen među navijačima u komšijskoj državi.
- U Hrvatskoj se priča da sam gazio hrvatsku zastavu, a neki kažu da sam i skakao po njoj, što nije istina. Uostalom, zašto niko ne pogleda televizijski snimak, pa će se uveriti da je istina ovo što sad govorim. U Argentini je za vreme tog SP bilo dosta tih zastava naokolo. Ali to nije bila hrvatska, već ustaška zastava, koja je trebalo da završi na terenu. Pratio sam tog dečka kako se spušta niz tribine i rekao mu da toj zastavi nije mesto na terenu. Onda je on jugoslovensku zastavu nazvao smećem, pa sam mu je istrgao i bacio je na pod - otkrio je Divac, koji je zatim odgovorio i na pitanje da li je zaista srpski nacionalista.

- Ne, nisam, ali nisam hteo ni da se pravdam jer u tome mogu samo da izgubim. Ja sam odgajan kao Jugosloven i, kada se Jugoslavija raspala, bilo mi je jako žao. U stvari, bilo mi je žao i svojih roditelja, jer smo svi mi živeli u jednoj velikoj laži. S raspadom Jugoslavije dobio sam pravi identitet, postao sam Srbin.

Volim Srbiju, ali nisam šovinista

Na pitanje da li mu je bliža leva ili desna politička opcija, Divac je imao spreman odgovor.
- U duši sam socijaldemokrata. A da li to postoji u realnom političkom životu, to je već drugo pitanje. Ako je to što jako volim Srbiju i svoj narod nacionalizam, onda sam nacionalista, ali šovinista sigurno nisam. U stvari, protivnik sam takvog ponašanja. Volim svoj narod, ali ne na račun tuđeg. Uostalom, iz bivše SFRJ najviše imam prijatelja Hrvata, a i muslimana, jer sam odrastao u multinacionalnom Prijepolju - rekao je Divac.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...-2010/pocepao-sam-ustasku-ne-hrvatsku-zastavu

Radi se o sportistima,ali i te kako ima veze sa politikom...izvanredno se secam tog momenta...
 
Ти си баш чудан човек... па у сред Београда СЕ ВИЈОРИ УСТАШКА ЗАСТАВА НА ЊИХОВОЈ АМБАСАДИ... алооооооооооо... а у исто време са цркве са СПЦ СКИДАЈУ ЦРКВЕНУ ЗАСТАВУ СПЦ У 'рвацкој СА ОБРАЗЛОЖЕЊЕМ ДА "ПРОВОЦИРА ПУћАНСТВО"...

Hrvatska
Ambasada Republike Hrvatske - hrvatska ambasada
Adresa: Kneza Miloša 62, 11000 Beograd
Tel: +381 11 3610535, 3610153
Konzularno odeljenje:
Adresa: Sime Lozanića 11, 11000 Beograd
Tel: +381 11 3613592, 3670078


 
Pa da skrenemo na "kako izabrati veš mašinu" za pranje stolnjaka ... :hahaha:

Лако је изабрати веш машину... А каменац?

"Пјерилица дуље живи уз...
calgon.jpg
"
 
познате
хрватска застава = карирани стољнак
усташка застава = карирани стољнак
сада..
2 = 2

Ако 1 + 1 = 2, онда је и 1+1 = 2

Тако да ако имамо карирани стољнак који је исте боје као други карирани стољнак ..можемо да усвојимо да су исти стољнаци...
Ако су усташки и хрватски карирани стољнаци исти... из тога извлачимо закључак да је хрватска = усташка држава...
 
познате
хрватска застава = карирани стољнак
усташка застава = карирани стољнак
сада..
2 = 2

Ако 1 + 1 = 2, онда је и 1+1 = 2

Тако да ако имамо карирани стољнак који је исте боје као други карирани стољнак ..можемо да усвојимо да су исти стољнаци...
Ако су усташки и хрватски карирани стољнаци исти... из тога извлачимо закључак да је хрватска = усташка држава...

Upravo tako.
 
Pocepao sam ustašku, a ne hrvatsku zastavu

VLADE DIVAC ZA VEČERNJI LIST OTKRIO ZAŠTO JE NAVIJAČU 1990. OTEO ŠAHOVNICU

Pratio sam tog dečka kako se spušta niz tribine i rekao mu da toj zastavi nije mesto na terenu. Onda je on jugoslovensku zastavu nazvao smećem, pa sam mu je istrgao i bacio je na pod, kaže Divac povodom događaja sa SP 1990. u Argentini na kojem je trijumfovala SFRJ


"Nisam pocepao i gazio hrvatsku već ustašku zastavu", rekao je Vlade
Divac zagrebačkom Večernjem listu na pitanje u čuvenom incidentu posle
finala SP u Buenos Aeresu 1990. na kojem je trijumfovala SFRJ!

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije je prilikom nedavnog boravka u Hrvatskoj novinaru Večernjeg lista objasnio svoju verziju događaja zbog čega je postao omražen među navijačima u komšijskoj državi.
- U Hrvatskoj se priča da sam gazio hrvatsku zastavu, a neki kažu da sam i skakao po njoj, što nije istina. Uostalom, zašto niko ne pogleda televizijski snimak, pa će se uveriti da je istina ovo što sad govorim. U Argentini je za vreme tog SP bilo dosta tih zastava naokolo. Ali to nije bila hrvatska, već ustaška zastava, koja je trebalo da završi na terenu. Pratio sam tog dečka kako se spušta niz tribine i rekao mu da toj zastavi nije mesto na terenu. Onda je on jugoslovensku zastavu nazvao smećem, pa sam mu je istrgao i bacio je na pod - otkrio je Divac, koji je zatim odgovorio i na pitanje da li je zaista srpski nacionalista.

- Ne, nisam, ali nisam hteo ni da se pravdam jer u tome mogu samo da izgubim. Ja sam odgajan kao Jugosloven i, kada se Jugoslavija raspala, bilo mi je jako žao. U stvari, bilo mi je žao i svojih roditelja, jer smo svi mi živeli u jednoj velikoj laži. S raspadom Jugoslavije dobio sam pravi identitet, postao sam Srbin.

Volim Srbiju, ali nisam šovinista

Na pitanje da li mu je bliža leva ili desna politička opcija, Divac je imao spreman odgovor.
- U duši sam socijaldemokrata. A da li to postoji u realnom političkom životu, to je već drugo pitanje. Ako je to što jako volim Srbiju i svoj narod nacionalizam, onda sam nacionalista, ali šovinista sigurno nisam. U stvari, protivnik sam takvog ponašanja. Volim svoj narod, ali ne na račun tuđeg. Uostalom, iz bivše SFRJ najviše imam prijatelja Hrvata, a i muslimana, jer sam odrastao u multinacionalnom Prijepolju - rekao je Divac.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...-2010/pocepao-sam-ustasku-ne-hrvatsku-zastavu

Radi se o sportistima,ali i te kako ima veze sa politikom...izvanredno se secam tog momenta...


Da si ne bi lagali nakana je bila jasna Divac je htio poniziti ili svejedno šta .. ali hrvatsku zastavu ..no olakotna okolnost mu je da je to učinio u trenutku triunfa i ushićenja te da nije vjerojatno bio i svjestan a i da je to bila 1990 godina ,kada je časno i obavezno bilo poniziti i omraženog neprijatelja.

Da li je to ustaška zastava kako se je on kasnije pravdao on sigurno nije i ne zna razliku
ni danas između jedne i druge... da budem iskren ni ja je ne znam te mislim da sigurno ima naznačeno slovo U na zastavi


U svakom slučaju smatram da danas to ne bi učinio ..sigurno.

i točka
:rtfm:


to mi se jako sviđa

PS osim toga taj se je incident dogodio prije dvadeset godina..te je bespredmetno o tome rasparvljati jer se je i situacija i odnosi i sama osoba sigurno mjenjala i izmjenila.
 
Poslednja izmena:
Ја сам одувек мислио да је Владе поцепао неки стољњак... Кад оно застава...
Није требао...

:cool:

познате
хрватска застава = карирани стољнак
усташка застава = карирани стољнак
сада..
2 = 2

Ако 1 + 1 = 2, онда је и 1+1 = 2

Тако да ако имамо карирани стољнак који је исте боје као други карирани стољнак ..можемо да усвојимо да су исти стољнаци...
Ако су усташки и хрватски карирани стољнаци исти... из тога извлачимо закључак да је хрватска = усташка држава...


Mislim da ovakve usporedbe nisu potrebne jer samo mogu izazvati baniranje a niko se neće osećati bolje ili sretnije

Ustaška zastava je vezana za razdoblje NDH i tog političkog i ostalog usko vezanog svijetonazora .a sadašnja zastava hrvatske ja vazana za državu koja egzistira od 1990 i nema veze sa onim prije

mislim da je dvadeset godina dovoljno vremena da se donekle stvari po slože i stave u svoje ladice..a ako netko misli da treba vređati neka izvoli ban je spreman:dash:
 

Back
Top