stjuardesa-kako?

par puta godisnje jat organizuje konkurs, s vremena na vreme pogledaj njihov sajt, pa vidi...postoji nekoliko eliminacionih kruova pre samog kursa - najpre ides na razgovor (ili, kako oni to zovu, pred 'esteteku komisiju':)), ako ga prodjes ides na plivanje, zatim polazes engleski, slede pregledi i ako sve prodjes das im neku kintu (bilo je oko 70000 din.) i ides na kurs.ako ti posle kursa ponude ugovor, ne vracaju ti kintu, a ako ti ne ponude, u roku od nekoliko meseci ti vracaju taj kesh.
 
Ako nemas nekog rodjaka u JAT-u na vaznom polozaju,ne mozes dobiti ni posao cistacice,a kamoli nesto drugo.
Govorim iz iskustva,svojevremeno sam radio u JAT-u,poslovnica Novi Sad i kada su raspisali konkurs za Beograd-aerodrom,hteo sam da se premestim iz nekih mojih licnih razloga.Raspisan je konkurs za 50 radnika.
Ja sam prosao i razgovor sa komisijom,sto kazu estetski,zatim polozio engleski,zatim prosao psiho test, i pritom imao vec polozene licence i staz u firmi+ preporuku tadasnjeg sefa iz N.Sada.

A L I ... tada na scenu dolaze rodjaci,konkurs se prosiruje na 74 primljena jer nisu mogli da suze krug,a ja otpadam ! Sve ovo mogu da dokumentujem,i voleo bih da me neko ubedi da sam sve ovo utripovao,a ruku na srce bio bih zadovoljan i saznanjem da sada vise nije tako,ali cisto sumnjam.

Sretno !
 

Back
Top