Kriza svesti sa konvulzijama
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kriza svesti sa konvulzijama

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Kriza svesti sa konvulzijama

Nisam siguran da li postoji tema, pa se unapred izvinjavam. Naime, moj problem
    : Moj otac star 49 godina (1961. godiste). 02. Januara u toku noci, znaci u snu je imao prvi napad. Napad izgledao ovako. Majka ga je cula kako krklja i kad je usla u sobu gde on spava on je skakao po krevetu u grcevima, to traje otrpilike manje od pola minuta (mozda i vise) ali pretpostavimo dok cuje to i dok pozove mene ja sam u susednoj sobi, dok ja dotrcim ta skakanja prestaju ali je i dalje ukocen, otezano dise tj krklja, ne reaguje na dozivanja u tim prvim minutima. Mi ga okrenemo na bok i ja mu otvaram usta da ne bi zapao jezik. Vilica je ukocena a i celo telo. Tek kasnije pocinje da reaguje tako sto otvara oci povremeno, ali pogled je ukocen u daljinu zenice prosirene (ja mislim da opis odgovara svakom epi napadu) samo sto sve to traje dobrih pola sata (nije status epileptikus daleko bilo) znaci nema ponavljanja nego jednostavno to traje toliko, ne dolazi svesti uopste dok traje to, a `pravih` skakanja ima samo u pocetku. Kasnije se polako vraca u normalu i dok dodje hitna on je prosvescen. Mada posle toga dugo zbunjen i nicega se ne seca u vezi sa napadom. Prvi put nije mokrio, ujeo se za jezik i usnu, drugi put je mokrio dok mu se to desavalo. Posle prvog napada je bio na neurologiji u Nisu nekih 15. dana. Sve sto je trebalo u vezi sa mozgom uradjeno (EEG, Skener, Magnetna itd. Zatim radio je srce; Holter je nosio, Krvna slika ) i sve je uredu. Osim, na Magnetnoj su pronadjene neke mikro lezije na mozgu ali to su stare `povrede` i po doktorima to nikako ne bi uticalo na napad. Pusten je kuci bez ikakve terapije. Dobio je da pije aspirin, magnezijum i presolol (ali to sigurno nije zbog napada). I sve je uredu do drugog napada, 04. februara u toku noci ja mislim da isto vreme oko 3 nocu u snu. Znaci sve isto. Ovog puta nije zadrzan na neurologiji jer njegov doktor je na odmoru. Krenuli smo privatno da radimo neka ispitivanja samoinicijativno. Uradjen je eho srca, sve uredu, zatim abodemen ceo i aorta i to je uredu. Za neki dan kod pulmologa jer su neki doktori sada posumljali na apneu (on hrce bas glasno). A cekamo da se neurolog vrati sa odmora.
    Mozda je glupo i `opsirno` da pitam: sta bi moglo da bude uzrok? Ali cisto neki predlozi, sta dalje? Ako je neko imao slicno iskustvo? Citao sam negde da ponavljanje takvih napada moze da uzrokuje pravu epilepsiju, bolest (dakle njemu na otpusnoj listi pise kriza sa konvulzijama, a ne epilepsija). E da da napomenem pre toga je imao stresnih situacija neki smrtni slucajevi, onda na poslu (radi na stresnom mestu) itd. stres je prisutan (a kome nije) ostalo nikakve tegobe, nikakve povrede glave. Kao sto pokazuju ovi rezultati nikakve poteskoce sa unutrasnjim organima...
    Poslednji put ažurirao/la Aleksejcrt : 07.02.2010. u 19:49

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kriza svesti sa konvulzijama

Ako sumnjaju na sleep apneu meni je to malo verovatno.
    Ali ono sto svakako mozete je da odnesete snimke glave (nadam se da su radjeni skener i magnet GLAVE a ne nekog drugog dela tela) na citanje nekoj drugoj osobi koja je provereno dobra (radiologu, neurohirurgu, neurologu) jer se vrlo cesto "na snimku nista nije videlo" a ustvari je nesto postojalo.

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, glave, naravno. Pisao sam u brzini pa je mozda ispalo malo nerazumljivo.

Nov član
    Učlanjen
    19.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Postovani, danas sam procitala vas problem i moram vam reci da u porodici imamo isti problem sa ocem koji je 1941. godiste. 2003. godine javio se prvi napad, koji je izgledao potpuno isto kao i kod vaseg oca, samo sa tom razlikom da se on i gusio sopstvenim jezikom. Nakon izvrsenih analiza primecena je ishemija na mozgu, uvedena je terapija protiv epi napada, jer su prvenstveno sumnjali da bi to moglo da se ponovi. 2007. je bio drugi napad, koji je bio i tezi, a nakon 2 godine od ukidanja leka karbazepina. Opet je uradjen EEG koji nije zabelezio bilo kakvu promenu, 2009. dobija i treci napad, opet jaci i tezi nego prosli, i svaki je duzi u odnosu na prethodni. Svaki napad se desavao u snu, vecernjem , sve do proslog petka kada se desio u popodnevnom snu. Imao je napad koji je trajao 10 minuta, skakanje, grcenje, mokrenje, rupa u secanju od 2 sata iako je razgovarao blisko nakon napada sa lekarima, nicega se ne seca. Nakon napada ima upalu misica, desne je izgrizao od grcenja vilice.
    U petak je imao dva napada sa razmakom od pola sata izmedju napada i sada smo vec u velikom strahu. Strah od sna. Lekari sumnjaju na sleep apneu, bazne neke testove koje je radio nisu ukazale na to, ali lekar mu savetuje da u ponedeljak na WMA uradi test na sleep apnea i epilepsiju. Nakon napada pritisak mu je bio 80/180 i zato je jako bitno da se definise da li se radi o ovom poremecaju jer moze dovesti do bitnih ostecenja, a najgore od svega je strah od vremena, svakog sna, pritom cinjenica da su napadi sve ucestaliji (evo sada su bila i dva zaredom) i sve jači i duži.
    Kazu da je test koji su mu preporucili malo agresivniji, ali izgleda i jedini nacin da se nesto sazna.
    Eto, cekamo svi sa velikim strahom, ali i nadom da ce sve biti dobro sledeci ponedeljak i radujemo se svakom novom jutru svi zajedno. nadam se da ce i tvom tati biti bolje. pozdrav

Zainteresovan član kontesa.08 (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    30

Smatra se da svaki covek u toku svog zivota ima pravo na jedan epi napad,cula sam to u jednom razgovoru,a kod drugog se vec uvodi terapija. Ono sto je sigurno to je da stres,kako psihicki tako i fizicki,uvek moze biti okidac za napad,u svakom slucaju zelim vam puno srece...

Nov član
    Učlanjen
    19.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

hvala puno kontesa,nadamo se najboljem

Zainteresovan član seka59 (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Sad sam se i ja zabrinula. Prije dva mjeseca nakon kraćeg boravka na suncu doživjela sam totalni prekid svijesti uz kako su mi rekli neko krkljanje. Sve je trajalo samo nekoliko minuta i nije bilo nikakvih grčenja, skakanja i slično. Dr je posumnjala na sunčanicu ali poslije nedelju dana sam se osjećala slično kao i prije prve nesvjesti (mučnina na povraćanje i veoma ružan osjećaj u glavi koji ne znam opisati, nije bol.i trnjenje jezika). Odmah sam otišla kod porodičnog ljekara i ustanovljena je tahikardija i visok pritisak. Imam 50 godina. Nakon laboratorijskih pretraga, pregleda oftamologa, interniste, dobila sam presolol i aspirin da pijem i rekli su mi da mi se ta kriza nije desila zbog srca. Neurolog me poslao da uradim dopler krvnih sudova vrata i glave pa sad čekam termin. Inače u porodici sa očeve strane moždani udari se ''podrazumijevaju''. Šta se to sa mnom dešava?

Početnik tiha noc (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Osobe koje imaju ovakve napade treba da izbegavaju dugo gledanje televizije i bilo kakvo titranje pred ocima, posebno pred spavanje, treba da se cuvaju naglih promena bilo koje vrste, pazljivo i postepeno saopstavati potencijalno uznemirujuce informacije. Posebno su provocirajuce vrucine i direktno izlaganje Suncu, narocito treba zastiti glavu. Za vreme napada, ako je moguce, pacijentu staviti neki hladan predmet u saku ( na primer flasicu vode iz frizidera) jer to ponekad pomogne da napad krace traje. I obavezno, omoguciti strujanje vazduha jer je potrosnja kiseonika jako velika. Ovo su saveti koje sam dobila od doktora i redovno ih sledila kada je clan moje porodice imao takvih problema. Srecno i hrabro!

Slične teme

1. GUBITAK SVESTI
    Autor pleco u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.04.2013., 01:26
  2. Svetska ekonomska kriza, i kriza u Srbiji
    Autor gospodarica u forumu Ekonomija
    Odgovora: 93
    Poslednja poruka: 29.10.2009., 08:41
  3. Kriza,kriza e pa sta,ne boji se ko je lav
    Autor lav8 u forumu Politika
    Odgovora: 13