Prema MMF-u najvisi pad bruto domaceg proizvoda u 2009 na Balkanu imala je Crna Gora

Gerwin Bell, sef misije MMF-a u Crnoj Gori opisao je crnogorski pad u utorak kao "nagli kraj prethodnog buma".

Bell je dodao da je stopa nezaposlenosti u Crnoj Gori 15% i javni dug je dostigao 39% bruto domaceg proizvoda.

Prema clanku crnogorska ekonomja se srozala prosle godine sledeci globalnu kreditnu krizu.

U Španiji 19% čini mi se :mrgreen:
 
Crnogorcima je i imalo šta da padne (jer su prěstala ulaganja tj. kupovina nekretnina zbog krize). Nama je toliko mali da se ni ne priměti kad padne. :hahaha:

Problem sa CG je sto ima samo potencijal u turizmu. Koji se bas nece proslaviti u nadolazecim godinama ili dekadi.
Hrana, voda pa i sirovine ce biti curcijalni za prezivljavanje. :)
U tom reonu, Srbija ima veliki ;)
 
Problem sa CG je sto ima samo potencijal u turizmu. Koji se bas nece proslaviti u nadolazecim godinama ili dekadi.
Hrana, voda pa i sirovine ce biti curcijalni za prezivljavanje. :)
U tom reonu, Srbija ima veliki ;)
Rekao sam ja već... ono s onu božićnu gredu o glavudžu raspopa bogumi ne sluti na dobro!!!:zper:
 
Problem sa CG je sto ima samo potencijal u turizmu. Koji se bas nece proslaviti u nadolazecim godinama ili dekadi.
Hrana, voda pa i sirovine ce biti curcijalni za prezivljavanje. :)
U tom reonu, Srbija ima veliki ;)

Tacno tako ... Osim rudnika u Pljevljima ne znam sta ima jos da radi ...

Ali dzaba Srbiji sva prirodna bogatstva kad se ne koriste , odnosno slabo ko zna da ih iskoristi da valja ...
 
Tacno tako ... Osim rudnika u Pljevljima ne znam sta ima jos da radi ...

Ali dzaba Srbiji sva prirodna bogatstva kad se ne koriste , odnosno slabo ko zna da ih iskoristi da valja ...

како не уме, па цела бивша југа пуни руднике отпадом из европе, укључујући уранијум
 
Dva razlicita misljenja iz Crne Gore o analizi MMF-a da je najveci pad BDP-a na Balkanu prosle godine bio u Crnoj Gori.

Kome vise verovati vlastima u CG ili MMF-u?


www.antenam.net/sh/1261/30/13733/

Procjena misije Međunarodnog monetarnog fonda, je da je bruto domaći proizvod prošle godine pao sedam odsto. Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i finansije Vujica Lazović, misli da to nije tako, ocjenjujuci prognozu krajnje pesimističnom. Lazovic zbog toga pita:

"Ne znam da li sa tom prognozom nas žele da dovedu u inferiornu poziciju i da poslije toga saopštavaju da smo prinuđeni uđemo u aranžman sa njima ili je to rezultat nekih analiza koje oni prave na generalnom nivou. Mislim da nije tako i da sve druge činjenice i podaci pokazuju da u Crnoj Gori nije toliki pad."


dailynewsmn.wordpress.com/2010/02/06/5-236/

Zanimljivo, ali slična je i priča sa MMF-om – isti oni koji su nas nedjeljama pripremali za posjetu visoke delegacije, optužiše MMF da je arogantan, da pokušava da nas dovede u inferiornu poziciju i zakoči naš razvoj. Potpredsjednik Vlade i predsjednik Savjeta za privatizaciju, Vujica Lazović nam saopšti da bi nas MMF natjerao da privatizujemo sve po svaku cijenu. Vjerovatno je zaboravio da smo to već uradili.

Iz Ministarstva finansija rekoše da im se ne sviđaju činjenice i komentari MMF-a jer ne odgovaraju realnom stanju. Reče li to Vlada da MMF laže?
 
Tacno tako ... Osim rudnika u Pljevljima ne znam sta ima jos da radi ...

Ali dzaba Srbiji sva prirodna bogatstva kad se ne koriste , odnosno slabo ko zna da ih iskoristi da valja ...

definitivno se ne koriste jer nije unosno.
onog momenta kad hrana postane skupa i zarada mnogo veca - ljudi ce se baviti prehrambenom proizvodnjom.
ako pak drzava to zakoci na neki nacin, namerno ili svojom nekompetentnoscu, bice lose.

za prehrambenu proizvodnju je potreban citav sistem, od proizvodjaca djubriva i semena pa do finansijske podrske banaka za pokretanje proizvodnje.
ako ta podrska izostane, nista od svega
 

Back
Top