Muzika 90-ih

Dizel je nacin odevanja tj. postoje dizelasi koji nose trenerke koje upasu i stave kajle oko vrata, obuju air max patike.Muzika koja je bila 90-ih je bila podeljena na tehno dance i turbo folk muziku koja i dan danas postoji.Meni je dobra tehno dance muzika koja je bila popularna sirom sveta 90-ih a ne samo kod nas a nje vise nema nego samo turbo folk grand produkcije.Ovo je ono sto je meni dobro iz devedesetih godina:

Dr Iggy-Nikad (1995)


ET-Tek je 12 sati (1994)

 
Poslednja izmena:
Ovo je svakako bilo bolje od pesama Seke Aleksic,Goge Sekulic,Jelene Karleuse Insomnie,Dade i Saka Polumente,Olje Karleuse, Zvezda Granda Sase Popovica koji su danas popularni.

Energija-Suze (1999)

 
Poslednja izmena:
eh te 90te, najgore godine za muziku na Balkanu!!! Ne znam kako neko u opshte moze za bilo shta shto je u muzici nastalo na ovim prostorima u tim vremenima moze da kaze da JE SUPER???

90-te svakako najgora decenija sto se tice domace muzike, ali meni najbolja sto se tice muzike u svetu...

Ne bih se slozio nikako...

90ih godina su u Srbiji bili jako popularni dens dens hitovi a i turbe je bio u zamahu, to stoji.

Ali pored toga, mnoga, mnoga remek dela alternativne muzike su snimljena za tih 10 godina.
Cak je ta decenija bila bogatija dobrim plocama od ove skoro zavrsene.
 
Ne bih se slozio nikako...

90ih godina su u Srbiji bili jako popularni dens dens hitovi a i turbe je bio u zamahu, to stoji.

Ali pored toga, mnoga, mnoga remek dela alternativne muzike su snimljena za tih 10 godina.
Cak je ta decenija bila bogatija dobrim plocama od ove skoro zavrsene.

Pa to je tacno, ali ipak od 90-ih losije mogu da budu samo ove 2000-te...Ne mislis valjda da su 90-te kod nas bile bolje nego 80-te i 70-te ??
 
Pa to je tacno, ali ipak od 90-ih losije mogu da budu samo ove 2000-te...Ne mislis valjda da su 90-te kod nas bile bolje nego 80-te i 70-te ??

Ne znam zasto ali kvalitet muzike naglo opada kako vreme tece, kako kod nas tako i u svetu. Doduse mozda su 2000-e bile bolje od 1990-ih sto se sveta tice, mada tu su negde. Ali nista kao period izmedju 60-ih i 80-ih. Nadam se da je to samo krizan period.
 
70-e 80-e i 90-e imale su razlicite zanrove pa si mogao da biras, to je i trajalo sve negde do 2004 a od tada se uzdize jebena Grand Produkcija i uzima maha medju mladjom populacijom pa nam je sad JK najveca zvezda sa njenom Insomnijom i glupim Tajom koji zavijaju sve u sesnaest i uopste ne pevaju.O Sasi Popovicu i Zvezdama Granda nemam reci.Trenutno postoji samo jedan muzicki zanr koji je popularan u Srbiji a to je folk.90-ih su Dr Iggy,Electro Team,Funky G,Baki B3,Energija, Dee Monk pravili kolko tolko bolju muziku nego sto danas prave JK,Seka Aleksic, Goga Sekulic i ostala grandovska bagra od kojih niko u pop,rock,tehno dance, elektro i hip hop muzici ne moze da dodje do izrazaja.
 

Back
Top