pravilnik o oblačenju

take_it_easy13

Početnik
Poruka
1
Moj tim učestvuje na takmičenju iz demokratije i naša tema, tj. problem je oblačenje učenika u školi...

Mislim da je najezda raznih kultura i uticaja dovela do nedoličnog oblačenja učenika u školama. Ipak, škola je kulturna ustanova je kao takva se mora poštovati. Mnogi se klasificiraju prema načinu oblačenja i stvaraju predrasude o njima po toj osnovi. Ja mislim da taj problem iz godine u godinu stiče sve veće razmjere.


Naša moguća rješenja za ovaj problem su:

- školska uniforma ( fizički akt ) -- Sama pomisao na uniforme stvara predrasudu o titinom periodu, o tzv. keceljama. Zatim, mala je mogućnost ostvarenja ovog cilja zbog finansijske potražnje koju bi roditelji teško realizovali, a ni država ne iskazuje nikakvu doprinos.

- pravilnik oblačenja ( pismeni akt ) -- on bi sadržao određeni propisnik koji bi trebali poštovati svi učenici. Za bilo kakvo nepoštivanje pravilnika uslijedile bi kazne.

- usmeni proglas ( usmeni akt ) -- on bi se sastojao u objašnjavanju tog problema kroz jedan čas odjeljenske zajednice. Pošto sam i ja učenik znam da bi to učenicima samo prošlo kroz glavu kao i obični časovi odj. zajednice..


Kao krajnji cilj, mjeru smo odabrali pravilnik oblačenja koji ima najveće beneficije od ostalih alternativnih mjera. Ali opet, ja polemišem još oko ovih mogućih ciljeva, volio bih kad biste me i vi malo posavjetovali il kritikovali.... :think:
 
Uniforme su nepraktične, mada se ne čini tako. Ako su kecelje u pitanju, treba imati više istih, pošto ne možete svakoga dana ili svakog drugog prati jednu. Dakle, udarac po džepu. Ako je neka druga uniforma, takođe. Što više detalja na uniformi, to više problema i više novca treba da bi osoba bila uredna i čista svakodnevno. Svojom odećom ljudi to lakše postižu, pošto je moguće praviti kombinacije od nekoliko odevnih predmeta. Dakle, uniforme traže veće izdatke. Primetićete da samo skupe škole na zapadu imaju uniformisano odevanje. Loša ideja. Plus otpor zbog ukalupljivanja, što posebno tinejdžerima neće biti prihvatljivo.
Pismeni akt i strogo primenjivanje kazni je jedino rešenje. Usmeni se zaboravi.
 
Uniforme su nepraktične, mada se ne čini tako. Ako su kecelje u pitanju, treba imati više istih, pošto ne možete svakoga dana ili svakog drugog prati jednu. Dakle, udarac po džepu. Ako je neka druga uniforma, takođe. Što više detalja na uniformi, to više problema i više novca treba da bi osoba bila uredna i čista svakodnevno. Svojom odećom ljudi to lakše postižu, pošto je moguće praviti kombinacije od nekoliko odevnih predmeta. Dakle, uniforme traže veće izdatke. Primetićete da samo skupe škole na zapadu imaju uniformisano odevanje. Loša ideja. Plus otpor zbog ukalupljivanja, što posebno tinejdžerima neće biti prihvatljivo.
Pismeni akt i strogo primenjivanje kazni je jedino rešenje. Usmeni se zaboravi.

ne pali to. jer skola vise nema mehanizme kaznjavanja.

uniforme su zakon. sta se brines, kad krenes klince od malih nogu da oblacis u uniforme za skolu, naviknu se, pa im nesmeta.

Dodatna korist: Nema setanja firmirane odece i manje su vidljive imovinske razlike medju decom. Razmislite o tome.

A da ne zaboravimo koliko su dobre skolarke, onako uniformisane, sa suknjama i belim kosuljicama..... joj :per:
 
sexy-school-girl-costume.jpg


:per:
 
Sama pomisao na uniforme stvara predrasudu o titinom periodu, o tzv. keceljama

bices dobar demokrata. pravilno. pluckanje po svojima

samo zaboravljas celu englesku, gde u boljim skolama obavezno nose neku vrstu uniformisane odece, a od njih je ostao taj obicaj svuda gde su vladali
 
Униформе се носе на најпрестижнијим светским универзитетима- на Харварду нпр.

Ја гласам за униформе и за васпитавање деце која су данас грозоморно неваспитана и безобразна. Као да немају родитеље код куће. Ужас!
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Trebalo bi da se uvede neki kodex oblačenja, a ne da devojčice idu na časove kao grandovke, a dečaci kao džiberi u trenerkama :(
Ko zna... možda će to imati i psihološkog uticaja, barem na one koji "ne vole" da idu u školu, pa da je malo više poštuju :think:
 
mrzi me da sve citam,ali sam za skolske uniforme

:hahaha: Da,uniforme su ok.I zabraniti sminku u osnovnim skolama.


Uniforme su nepraktične, mada se ne čini tako. Ako su kecelje u pitanju, treba imati više istih, pošto ne možete svakoga dana ili svakog drugog prati jednu. Dakle, udarac po džepu. Ako je neka druga uniforma, takođe. Što više detalja na uniformi, to više problema i više novca treba da bi osoba bila uredna i čista svakodnevno. Svojom odećom ljudi to lakše postižu, pošto je moguće praviti kombinacije od nekoliko odevnih predmeta. Dakle, uniforme traže veće izdatke. Primetićete da samo skupe škole na zapadu imaju uniformisano odevanje. Loša ideja. Plus otpor zbog ukalupljivanja, što posebno tinejdžerima neće biti prihvatljivo.
Pismeni akt i strogo primenjivanje kazni je jedino rešenje. Usmeni se zaboravi.

Ja klikno i ne vidim nista...:lol:
 
Trebalo bi da se uvede neki kodex oblačenja, a ne da devojčice idu na časove kao grandovke, a dečaci kao džiberi u trenerkama :(
Ko zna... možda će to imati i psihološkog uticaja, barem na one koji "ne vole" da idu u školu, pa da je malo više poštuju :think:

Sve te devojcice koje se oblace kao grandovke i decaci kao dziberi prvo izadju iz svoje kuce pa tek onda idu u skolu, i svu tu garderobu njima roditelju kupuju. Mislite o tome....
 
Sve te devojcice koje se oblace kao grandovke i decaci kao dziberi prvo izadju iz svoje kuce pa tek onda idu u skolu, i svu tu garderobu njima roditelju kupuju. Mislite o tome....

Pa Ok, ali ovde je reč o primerenijem školskom oblačenju, a ne prizemnim roditeljima. Mogu da im kupuju i latex garderobu, ali neka je nose van škole... njihova stvar. Ne može se dopreti u svest svakoga, ali zato mogu da se nametnu neka pravila ;)
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ako nema trenerki, onda da ne nose ni patike, a ne ko oni mali bogoslovi sa mantijama i najkama na litirgijama, da ti se žel. prevrne
U priv. školama nose dukseve sa grbom škole i to je ok. Sakoi su već skupi, ali dukseve bi mogli da finansira ministarstvo, čak i opštinska uprava.
Štedi se gardaroba, uniformisani su, a i nisu uštogljeni
 
Дефинитивно униформе.
Пожељно грб школе, стилски прилагођене узрасту и не претерано скупе. Финансирање истих само онима са малим примањима родитеља.
Ионако се данас градација врши ценом мобилног а не одећом.
 

Back
Top