Vrhovi kuća

Nije mi jasno shta znachi vrh u znacima u natalnom horoskopu.
Kod mene je izdvojeno sledece:
- ascendent u jarcu
- II kuca vrh u ribama
- III kuca vrh u ovnu
- IC u biku
- V kuca vrhu u blizancima
- VI kuca vrh u blizancima
- descedent u raku
- VIII kuca u vagi

(nije mi najjasnije zashto je bash ovaj deo horoskopa izdvojen), i shta to znachi?
 
Vrh je u stvari sam stepen pocetka kuce u nekom znaku. III kuca ima vrh u ovnu, to znaci da je Mars, vladar ovna, vladar III kuce.
Vrh IV kuce je IC, vrh X kuce je MC a vrh I kuce je ascedent.
 
Ne razumem se bas puno u astrologiju ali pokusavam nesto da naucim, u natalu moje cerke primetila sam da su 1. i 7. kuca jako velike ( pocinju sredina jednog, ceo drugi i polovina 3 znaka) pa me zanima da li je ioliko bitna velicina pojedinih kuca u natalu.
Izvinjavam se ako tema vec postoji nisam je nasla :D.
 
Cao svima,

Ne razumem se u astrologiju puno, ali zainteresovala sam se i primetila da su vrhovi kuca meni i jos jednoj osobi u potpuno istim znacima od prvog do poslednjeg......inace nismo rodjeni ni istog dana ni iste godine....da li se to cesto desava i kakvo znacenje ima?

Izvinjavam se ako sam temu postavila na pogresnom mestu, hvala puno svima na komentarima.
 
Cao svima,

Ne razumem se u astrologiju puno, ali zainteresovala sam se i primetila da su vrhovi kuca meni i jos jednoj osobi u potpuno istim znacima od prvog do poslednjeg......inace nismo rodjeni ni istog dana ni iste godine....da li se to cesto desava i kakvo znacenje ima?

Izvinjavam se ako sam temu postavila na pogresnom mestu, hvala puno svima na komentarima.
Pa to samo znaci da ste isti podznak!!!! A sad ces shvatiti koliko je to onda cesto! :)
 
Hm, ja sad kao totalni laik da primetim da npr u drugim kombinacijama za taj podznak, se vrhovi kuca ne nalaze u istim znacima kao moji....znaci nije samo da je isti podznak.....koliko uopste oni imaju veze sa uporednim horoskopom?
 

Back
Top