Legendarna UDBA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo citata iz Balkanskog Spijuna koji bi mogao bar malo da docara rad UDBE:

Ilija Cvorovic: U ratu ste me ranjavali! Jedva sam zivu glavu izvukao!

Jakovljevic: Ko mi? Ko to mi?

Ilija Cvorovic: VI ! Ti, tvoj otac, tvoj brat i sve oni koje smo pobili i oni koji su uspeli da pobegnu! Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu. Onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima. Nije sa rat ni zavrsio, a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom. Pre tebe, njih hiljadu. Posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove. Da ponovo tlacite i unistavate ljude. Jeli? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili! Pa majku vam *****!!!! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam je celog zivota bio budala koji je radio protiv svojih principa? Da sam bio stalno na suprotnoj strani? Jel to znaci? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao ZIVEO STALJIN I SVETSKA REVOLUCIJA!!! Jeste me zato zatvarali?? Pa sta je trebalo da vicem? ZIVEO KAPITALIZAM??
 
Ovo je malo iz zivota, ali...

Jednom me jedan ortak upoznao sa svojim nekim svojim rodjakom i, onako, odmah se covek pohvalio, znas, on radi za DB.

Ja gledam lika mrcina od coveka, osisan do glave, nema tri zuba u ustima, deluje malo detinjasto i onako pritupo... I tu se nasmejem, mislim zezanje... Aha, radi, radi, :))

Tu se lik sav uznemiri sto nisam poverovao, vadi i daje mi u ruke CZ-99, sluzbenu legitimaciju... ,,Ne, brate, stvarno radim za DB..." :eek:

'Ebote, sta je onaj radio u DB, dal' je bio cuvar, klozetar, cistac... :-|
 
Ovo je malo iz zivota, ali...

Jednom me jedan ortak upoznao sa svojim nekim svojim rodjakom i, onako, odmah se covek pohvalio, znas, on radi za DB.

Ja gledam lika mrcina od coveka, osisan do glave, nema tri zuba u ustima, deluje malo detinjasto i onako pritupo... I tu se nasmejem, mislim zezanje... Aha, radi, radi, :))

Tu se lik sav uznemiri sto nisam poverovao, vadi i daje mi u ruke CZ-99, sluzbenu legitimaciju... ,,Ne, brate, stvarno radim za DB..." :eek:

'Ebote, sta je onaj radio u DB, dal' je bio cuvar, klozetar, cistac... :-|
e to je losa selekcija kadrova..zato nam je i sluzba losa..
u stvari vise joj ni ne daju da bude jaka, dobra i ubojita, kada je kontrolisu Ameri i Englezi..
 
Nezaboravno... Gruba obrada anarholiberalnog elementa. :mrgreen:

E, da su Ljubomira Tadica tako umesili, mozda bi od Borisa jos i bio covek. :super:
Nezaboravno zaista.
Malo jeste iskarikirano ali objektivno prikazuje naseg malog, sasvim obicnog covjeka koji voli svoju drzavu.


Akademik Ljubomir je bio okay covjek. Njegovog sina ne poznajem licno.
 
Mislis ono, svrati neko iz komsiluka na kaficu, ovaj mu istrtlja i sto treba i sto ne treba ,,u poverenju'', a to zavrsi tamo gde treba?

Od prilike tako.

Pazi, ovo je prosijek... Kada udjes u kafanu i vidis 100 osoba unutra, znaj da 20 njih na ovaj ili onaj nacin radi za "UDBU".
Znaci kada si u drustvu od pet ljudi vrlo je vjerovatno da jedan od njih RADI.
 
Evo citata iz Balkanskog Spijuna koji bi mogao bar malo da docara rad UDBE:

Ilija Cvorovic: U ratu ste me ranjavali! Jedva sam zivu glavu izvukao!

Jakovljevic: Ko mi? Ko to mi?

Ilija Cvorovic: VI ! Ti, tvoj otac, tvoj brat i sve oni koje smo pobili i oni koji su uspeli da pobegnu! Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu. Onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima. Nije sa rat ni zavrsio, a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom. Pre tebe, njih hiljadu. Posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove. Da ponovo tlacite i unistavate ljude. Jeli? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili! Pa majku vam *****!!!! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam je celog zivota bio budala koji je radio protiv svojih principa? Da sam bio stalno na suprotnoj strani? Jel to znaci? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao ZIVEO STALJIN I SVETSKA REVOLUCIJA!!! Jeste me zato zatvarali?? Pa sta je trebalo da vicem? ZIVEO KAPITALIZAM??

Заиста легендарни филм и оно што многи сматрају шалом,редитељ је унео на шаљив начин али јесте истина .То је био директан ударац режиму!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top