ginekolosko pitanje 2

studentkinja

Obećava
Poruka
62
imam nesto vise od 20 godina.moje pitanje je:
da li vaginalni sekret koji je zuckaste boje i karakteristicnog mirisa,(predfpostavljam bakterijski da nije ispravan)moze da utice da teze dodje do trudnoce,i da li to ima nekakve veze?
a i predpostavljam da sex bez kondoma,bez obzira sto je u pitanju samo jedan i stalan partner,pogorsava stvari.da li je alarmantno da se ode kod ginekologa,ukoliko je ciklus redovan.
hvala
 
Ja cu!
Samo ne znam odakle da krenem kad se ovako postavi pitanje.
Pobogu devojko gde ti zivis, pitanje kao da je postavila nepismena osoba koja zivi u ruralnoj sredini gde nema ni tv ni novina ni nacina da se edukuje. :evil:
Znam da sam krajnje gruba ali stvarno?! :roll:
Naravno da moras kod ginekologa!!!
Svaka infekcija pretstavlja iritaciju koja vremenom dovodi do promena na jajovodima a to posledicno daje zapusene jajovode i sterilitet, a moze dovesti i do promena na grlicu materice sto opet kao stalna iritacija izaziva moguce kancerogene promene.
To sto imas stalnog i jednog partnera ne znaci da ne mozes da imas infekciju, sto prevedeno znaci da je vrlo verovatno tvoj partner i pre tebe imao odnose i bog te pitaj koliko dugo nosi infekciju a da to ne zna posto muska populacija je postedjena simptoma.
To za slucaj da ti je prvi!
Sto znaci da ti ne da treba da odes kod ginekologa nego treba da otrcis do istog, sa sve spremljenim novcanikom za mikrobiolosku laboratoriju gde ces uraditi testove na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu,kandidu,trihomonas vaginalis ,bakterijske vaginoze.
A nije lose da i tvoj decko to uradi,u svakom slucaju pozitivan nalaz kod tebe ce povuci lecenje koje cete morati da sprovedete oboje.

Izvini ako sam gruba ali ne mozes da koristis nick studentkinja,znaci da si buduci akademski gradjanin a da se ponasas kao da si pala sa marsa!
Nesto danas mi takticnost nije jaca strana ali me gluposti strasno nerviraju.
 

Back
Top