Kako otici u Californiju
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Kako otici u Californiju

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako otici u Californiju

Ljudi hteo bi jednu malu pomoc...
    Zavrsio sam srednju skolu i radim trenutno u Rusiji.
    Odlicno pricam engleski..
    Imam veliku zelju da nadjem neki posao u Los Angeles a mozda caj i da ostanem tamo...
    Jel postoji neka agencija??
    Znam da je potrebna radna viza...
    Da li ce smetati to sto sam zavrsio konkurs za engleski jezik???
    Jel moram da imam fakultet!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Re: Kako otici u Californiju

Ne znam kakva je situacija u Rusiji,ali na ovim prostorima možeš kao student otići raditi sezonski u neki od velikih gradova u americi.To je najlakši put odlaska na neko vrijeme.
    Sretni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesretne.

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni je samo u glavi da tamo ostanem...
    uvde u Srbiji nema nista!

Početnik
    Učlanjen
    20.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

i ja bih u kaliforniju

Početnik
    Učlanjen
    06.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

aa ko ne bi ...

Nov član
    Učlanjen
    28.10.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kako mozes kao student otici?

Primećen član mika_hakkinen (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Nikola977 Pogledaj poruku
    kako mozes kao student otici?
    najlakse je avionom.

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3724

Калифорнија је банкрот још док је Шварценегер био гувернер.
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio Poznavalac stvari Pogledaj poruku
    Калифорнија је банкрот још док је Шварценегер био гувернер.
    imas stare vesti
    http://www.huffingtonpost.com/2013/05/15/california-budget-surplus_n_3282881.html

Kalifornija je sad u debelom plusu. Ekonomija nikad jaca i pojedinacno gledajuci najjaca u US a verovatno i na svetu.

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3724

Citat Original postavio vrhunski Pogledaj poruku
    imas stare vesti
    http://www.huffingtonpost.com/2013/05/15/california-budget-surplus_n_3282881.html

Kalifornija je sad u debelom plusu. Ekonomija nikad jaca i pojedinacno gledajuci najjaca u US a verovatno i na svetu.
    Не знам шта би конкретно значило ово у свету, али небитно, чињеница је да су у време Шварценегера банкротирали и да је део дуга преузела федерација.
    Сада је нешто другачије, али демократе су познате по немилосрдној потрошњи....
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Primećen član mika_hakkinen (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Poznavalac stvari Pogledaj poruku
    Не знам шта би конкретно значило ово у свету, али небитно, чињеница је да су у време Шварценегера банкротирали и да је део дуга преузела федерација.
    Сада је нешто другачије, али демократе су познате по немилосрдној потрошњи....
    pokusaj da na Internetu nadjes odrednicu "Gray Davis". Iza tog imena se krije covek koji je odveo Californiju u bankrotstvo. Zbog toga je opozvan (recall) a na njegovo mesto je dosao Svarceneger koji je ucinio mnogo da se popune budzetske rupe i smanji deficit.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ја живим у Калифорнији и гледам гдје да се смјестим у Европу или чак Русију а ти би овамо. Бем те животе кад си тако наопак))

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Citat Original postavio RepublikaSrpska Pogledaj poruku
    Ја живим у Калифорнији и гледам гдје да се смјестим у Европу или чак Русију а ти би овамо. Бем те животе кад си тако наопак))

Kalifornija je trenutno extra. Problem je samo 'status'.
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 24.04.2014. u 11:24 Razlog: uvreda..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Најбоље би било да ти то све лијепо овде објасним на јавном, тако да и други имају увид у то чудо које ви сви мислите да знате са телевизије.

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Најбоље би било да ти то све лијепо овде објасним на јавном, тако да и други имају увид у то чудо које ви сви мислите да знате са телевизије.
    Ajde objasni Pazi jeste konzervativniji slazem se ali gde bas ode blizu SF ;-))))) poznatom po leglu gay populacije Ako bi se zbog toga vratio onda te razumem.
    Ipak finansijski gledano najbolje je trenutno biti u Kaliforniji.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dejan Novakovic Pogledaj poruku
    Ajde objasni Pazi jeste konzervativniji slazem se ali gde bas ode blizu SF ;-))))) poznatom po leglu gay populacije Ako bi se zbog toga vratio onda te razumem.
    Ipak finansijski gledano najbolje je trenutno biti u Kaliforniji.
    Брате, геј популација је невидљива у Беј Ерији. Нема то везе уопште. Ето ме кући убрзо, па ћемо утаначити све лијепо на тенане.

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Брате, геј популација је невидљива у Беј Ерији. Нема то везе уопште. Ето ме кући убрзо, па ћемо утаначити све лијепо на тенане.
    Vazi. Ma gde nevidljiva. Ja ih vidjam svaki dan. Licno sam liberalan maksimalno ali pocinje i meni da smeta

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovako dragi moji. Nisam mufljuz. Prosao sam malo svijeta. Zivjeo u Njemackoj, Rusiji, Austriji, Americi. Naglabam spanski i francuski, tecan mi je engleski i njemacki. Ne prepricavam dakle Seseljove youtube snimke, niti blo kakve pro-srpske internet novine itd.

Ako si rodjen kod nas, odrastao kod nas, imas nas mentalitet, moralni pravac, tu neku sveobuhvatnu normalu sto bi se reklo, Amerika je daleko najgora zemlja za tebe. Sve zidovske banke Amerike ti ne mogu zamjeniti normalnu sredinu, psihicko blagostanje. Kalifornija je daleko najljepsa zemlja posle nasih srpskih drzava na Balkanu. Bez daljnjeg. Cali je br1 u inostranstvu estetski i klimom. Medjutim, ni to ti ne moze pomoci. Problem Amerike je to sto su ti ljudi fundamentalno nenormalni. Kako? Sve se vrti oko para, svako mjerilo je para, para sve pokriva, para je familija, para je religija. Mozes biti nepismen, duhovna propalica, sumnjivog karaktera, ako imas para, bices idol bez obzira jesi li dorastao toj pozicji ili nisi. Na osnovu toga se gradi nacija, familija, politicko drustvo. To slucaj u Njemackoj i Rusiji nije.

Ima tu jos par stvari koje sada necu da pominjem, jer bih morao pisati cijelu knjigu. Amerika je idealna za orgijanje. Ako si mlad, prirodno inteligentan, imas muda, provesces se u Americi kao nigdje drugo od recimo 16-30god zivota. Dakle za izivljavanje je dusu dala. Graditi svoj zivot ovde, familija, karijera, pustati korijen u Americi....to ne bih pozelio ni najgorem neprijatelju. Asimilacija je daleko najjaca od svih drugih zemalja. Dakle, podizaces Amerikance koje imaju iste ove vrijednosti i istu inteligenciju, kojoj se vecina ostalog svijeta smije. Orgijajte u Americi, razvalite im curice, pokazite im kako normalan svijet docekuje goste u svojoj kuci (oh my God i love Serbian hospitality) ali kada dodje vrijeme da se zivi pravi zivot.....bjezite iz Amerike kud vas noge nose. Necete da podizete Amerikance, vjerujte mi.

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Ako si rodjen kod nas, odrastao kod nas, imas nas mentalitet, moralni pravac, tu neku sveobuhvatnu normalu sto bi se reklo, Amerika je daleko najgora zemlja za tebe.
    Vidi ja sam odrastao u Srbiji u Beogradu i preziveo Milosevica, dosla sloboda i eto ipak otisao u Ameriku ;-)
    Iskreno prema onome sto vidim do sada a ovde sam relativno kratko evo 2 godine Amerika je daleko najbolja zemlja na svetu. Pogotovo Kalifornija. Ja sam toliko zaljubljen u Ameriku (a pogotovo u Americki sistem) toliko sam zaljubljen da ce mi biti strasno zao jednog dana kada se vratim u Srbiju. Da tacno je planiram da se vratim u Srbiju jer sam po poreklu ja ipak Evropljanin a ne Amerikanac ali ovo zivotno iskustvo ce mi biti najvaznije iskustvo koje cu ikada steci. Planiram da se vratim iz vise razloga: jedan je taj sto sam Evropljanin a drugi je da provedem deo zivota sa mojima jer ce tada biti previse stari a i da otvorim konacno neki biznis u Srbiji. Smatram da je Srbija dobro mesto za pocetak IT biznisa pogotovo ako imas inostranog iskustva. Ovde da zaposlis jednog developera treba da puknes 200.000 godisnje na njega i nikad ti nece biti zadovoljan (svaki dan ce da pita jel moze vise) a za te pare mogu da zaposlim 10 komada Osim toga planiram deo sistema da prepisem i da implementiram tamo ;-)

Kalifornija je daleko najljepsa zemlja posle nasih srpskih drzava na Balkanu. Bez daljnjeg. Cali je br1 u inostranstvu estetski i klimom.
    Iskreno ja bih rekao da su Havaji definitivno najbolje mesto za zivot ali je tesko naci dobar IT posao. (dobar mislim preko 100k). Verovatno je Cali br.2

Medjutim, ni to ti ne moze pomoci. Problem Amerike je to sto su ti ljudi fundamentalno nenormalni. Kako? Sve se vrti oko para, svako mjerilo je para, para sve pokriva, para je familija, para je religija. Mozes biti nepismen, duhovna propalica, sumnjivog karaktera, ako imas para, bices idol bez obzira jesi li dorastao toj pozicji ili nisi. Na osnovu toga se gradi nacija, familija, politicko drustvo.
    Ovo je ne da je tacno nego je definitivno tacno cak bi dodao da je ovo i ublazena verzija
    Mnogo je gore znaci zaista ako sat vremena dnevno ne provodis sa svojim finansijama ovde (ono tipa banke, racuni ovo ono svaki dan) onda jednostavno nisi za Ameriku. Krajnji stadijum ludila. Refresujem jedno 10 naloga na telefonu svaki dan. Samo bih dodao jos nesto da ovde u bay area i Kaliforniji niti veceg obrta niti manje da ti ostaje ;-)
    Obrt veci nego neka firma u Srbiji al dok poplacas sve zivo ...ono da ne poverujes. Ja licno to zovem "ko protocni bojler"

To slucaj u Njemackoj i Rusiji nije.
    Iskreno ne znam bio sam samo turisticki ali verujem ti da nije.

Amerika je idealna za orgijanje. Ako si mlad, prirodno inteligentan, imas muda, provesces se u Americi kao nigdje drugo od recimo 16-30god zivota. Dakle za izivljavanje je dusu dala. Graditi svoj zivot ovde, familija, karijera, pustati korijen u Americi....to ne bih pozelio ni najgorem neprijatelju. Asimilacija je daleko najjaca od svih drugih zemalja. Dakle, podizaces Amerikance koje imaju iste ove vrijednosti i istu inteligenciju, kojoj se vecina ostalog svijeta smije. Orgijajte u Americi, razvalite im curice, pokazite im kako normalan svijet docekuje goste u svojoj kuci (oh my God i love Serbian hospitality) ali kada dodje vrijeme da se zivi pravi zivot.....bjezite iz Amerike kud vas noge nose. Necete da podizete Amerikance, vjerujte mi.
    Ovo je sad diskutabilno i verovatno nisam kopetentan da odgovorim barem ne ovaj deo za orgijanje
    Ovaj drugi deo moram da kazem da ima i za i protiv. Protiv je sto je skolovanje dece preskupo. Toliko kosta da izuva. Da li ce ih nauciti boljim moralnim/drustvenim vrednostima nego u Srbiji moje licno misljenje je da hoce. Ja sam prosao to u Srbiji i ne bih voleo da moja deca prodju to isto. Decu ovde sistem kad uzme pod svoje postace Amerikanci nema dileme i verujem da ni jedan sistem na svetu nije toliko spreman da i od najgoreg preobrati da budes dobar. Za nas neke generacije 28-45 je to sve nevidjeno cudno ali ako se prepustis u sistem takav kakav je zaplivas mozes i lepo da se osecas kao ja. Sad kada idem negde na put ja vec i pitaju me odakle sam vise ne znam sta da kazem ali poceo sam da govorim iz Kalifornije (a tek sam tu 2 god). Mnogo je lepa zemlja a najvise sistem koji ti daje osecaj da tu zaista i pripadas jer svi su stranci i niko nije stranac. Problem je samo da si toliki zaljubljenik u $$$ (da je to na granici sekte) i da imas neku ideju sta si i kako si i na konju si.

Najvaznije je zavrsiti fakultet u Srbiji i tada doci u Ameriku. Mnogi misle da treba da se studira u Americi ja licno mislim da je to pogresno ako neko ima do 25 god treba da dodje u Ameriku pogotovo ako je zavrsio neki IT faks u Srbiji. Studiranje ovde je preskupo i prekomplikovano iz administrativnih razloga.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ееее сад те разумијем. Требао си то одмах рећи. Двије године си овде? Хахах, чућемо се бато за 5-6 година. Да нам бациш рапорт овде на порталу)))

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Ajde vazi sacekacemo jos. Moj i onako cilj je da zaradim oko 800-900k i da se vratim. Taman tu negde.

Poznat
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dejan Novakovic Pogledaj poruku
    Ajde vazi sacekacemo jos. Moj i onako cilj je da zaradim oko 800-900k i da se vratim. Taman tu negde.

Bato, znas kada ces da zaradis lovu, kada Sojic postane kapetan na Belu ladju bre!
    Dosao si pre 2 godine i vec pricas da si iz Californie.Srbiju si Zaboravio i zemlju koja te je odranila i faks ti dala dzaba, i sada si iz Californije.I jos mastas da zaradis skoro pa Milionce.Oce to oce, vise na granama doloresi, samo su tebe cekali u Ameriku-Cemeriku, da im zemis pare i da se vrces , a gde ces to da se vrces, pa ti napisa iz Californiju bre.
    Oj Srbijo, oj majko koga radjas nisi znala.
    Da te priupitam, a koliko bese ima amigosa(meksosa) u njihovoj Californiji???Pa recimo za koliko oni rade mesecno???
    Koliko kosta studio.Nesto se secam da je 2000 i neke kostao oko $1000 .
    A cime se bese ono Hranis,jer kuvas ili trosisi na Fast food?Koliko ono bese placas insurens za kola i koji?Koliko ti je pokriveno medical i dental i koliko placas???A koliko bese placas smart phone i internet?
    Rekao jedan davne 1997 godine u Chikago da kada drugi imaju hoces i ti da imas.A imaces kada budes jeo krompir, pa sledeci dan pasulj, pa sledeci dan boraniju, pa tako redom, sve do povratka tvoga, a gde pitam se, pitam, ti napisa da si iz Californije.
    Evo ti izvestaj iz prve ruke za proslu godinu :Capitol Alert
    THE LATEST ON CALIFORNIA POLITICS AND GOVERNMENT

April 30, 2013

Report: California governments could be $1.1 trillion in debt
    BrownDebt.JPGCalifornia's state and local governments are at least $648 billion in debt and the total could surpass $1.1 trillion -- depending on how pension liabilities are calculated -- according to a data compilation by a conservative think tank.

The report was published by the California Public Policy Center, which is based in Southern California and concentrates its work on public employee unions and public pension liabilities. It's also a target of criticism by unions and other liberal groups, which accuse it of being part of a right-wing conspiracy to attack unions and public employees.

Anticipating that criticism, the organization took great pains to base its debt calculations on official data, including pension funds' own estimates of their unfunded liabilities, deviating from that methodology only on speculating about potentially higher pension debts.

The heavily footnoted report says the state's official debt stands at $132.6 billion, with general obligation bonds more than half the total. Other state debts include $27.8 billion in "budgetary borrowings" that Gov. Jerry Brown has described as a "wall of debt," $10.9 billion owed to the federal government for unemployment insurance benefits, and $11.3 billion in lease-revenue bonds.

It calculates school district debt at $49.7 billion, primarily school construction bonds, city government debt at $68.1 billion, county government debt at $22.1 billion, redevelopment agency debt at $110.4 billion, unfunded public retiree health care obligations at $136.9 billion, and official state and local pension unfunded liabilities at $128.3 billion.

The official pension liability numbers are based on assumed trust fund earnings rates of more than 7 percent, but critics say that number is too high and when lower returns are factored in, the potential debt rises sharply.

The report says that assuming a 5.5 percent annual return would add $200 billion to state and local unfunded pension liabilities and lowering it to 4.5 percent would add $321 billion. Plugging in those numbers and adjusting for more recent budget deficits, short-term borrowing and additional retiree health care could push total debt over $1.1 trillion.

Read more here: http://blogs.sacbee.com/capitolalertlatest/2013/04/california-governments-could-be-11-trillion-in-debt.html#storylink=cpy

A sada cu da ti pustim cuvenog Ekrema i tako to :

Praticemo Fabulu radnje i dalje, a ti proveri kakva je klima in Seattle WA, Be happy and do not worry about it.

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Citat Original postavio PLP Pogledaj poruku

Da te priupitam, a koliko bese ima amigosa(meksosa) u njihovoj Californiji???Pa recimo za koliko oni rade mesecno???
    Otkud znam nisam meksos samo znam da ja kad trazim od njih da mi nesto odrade oderu me ko budalu

Koliko kosta studio.Nesto se secam da je 2000 i neke kostao oko $1000 .
    1500-2000 ;-)

A cime se bese ono Hranis,jer kuvas ili trosisi na Fast food?
    wholefoods, budzet oko 500 po osobi.

Koliko ono bese placas insurens za kola i koji?
    $120 Amica

Koliko ti je pokriveno medical i dental i koliko placas???
    Medical 100% dental 50%, vision 100%, life insurance na 300k od firme.

A koliko bese placas smart phone i internet?
    Verizon $135 i naravno sluzbeni koji bi mogao da koristim i privatno ali vec sam potpisao na 2 god. ....

i sta ti je poenta tvojih pitanja ?
    Poslednji put ažurirao/la Dejan Novakovic : 24.04.2014. u 08:49

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ма пусти га брате, видиш да те лик ложи. Калифорнија је највише фасовала од свих држава шта се кризе 2008 тиче. Масовна исељења.

Primećen član
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Ма пусти га брате, видиш да те лик ложи. Калифорнија је највише фасовала од свих држава шта се кризе 2008 тиче. Масовна исељења.
    hahahahahahaa
    Wrong beeep
    http://www.scpr.org/news/2013/12/12/40917/california-population-growth-rate-highest-in-years/

Toliko se masovno ljudi ovde doseljavaju iskreno da to nije normalno. Ovde onaj ko ne pravi barem 100.000 godisnje je teski mentol.

Slične teme

1. Kako otici u USA?
    Autor Bojan_82 u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 22.03.2014., 11:34
  2. Kako otići na svadbu
    Autor vozac kamiona u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 04.11.2009., 11:33
  3. kako otici...
    Autor vladimir85 u forumu Evropa
    Odgovora: 2