Sta raditi kada nisi raspolozena za sex a on ne razume?

G

Goca

Gost
U duzoj vezi sam i od skora, sex je prestao da mi bude zanimljiv. Tesko se napalim,skoro nikada ne svrsim. Odbijaju me svakakvi mirisi, posebno genitalni miris mog partnera. Prosto nije mi do sexa. Racunam da je takav period u zivotu i da ce proci. Ne traje dugo...mozda 2-3 nedelje. Ali mi je partner skoro rekao da njemu to strasno smeta, i da me ne razume, i da ce me cak ostaviti ako se sve to nastavi. Kada sam ga pitala da li zeli da ja to "odradim" iako mi nije do toga, rekao je da zeli pod izgovorom da i on to nekada "odradi" iako mu nije do toga. S`tim sto je on uvek raspolozen za sex i uvek mu je do toga. Pokusala sam da mu objasnim da to nije ok i da imam pravo da nekada ne zelim. I navela mu primere sta ja zelim u vezi a on to nikada ne radi i da se ja mirim sa tim. Medjutim on ostaje pri ovoj ne izricitoj ali svakako uceni.
Mislim da je to potpuno glupo i da mi to svakako nece pomoci da ga pozelim.
Uzgred na moju zelju uticu i druge okolnosti npr. da li je soba u kojoj boravim cista ili extra prljava da li je sve u haosu, problemi ako sam ih imala tog dana. Da li je moj decko cist i miristan ili zapusten...
Kako bi se vi poneli da ste u ovakvoj situaciji, uopste sta vi mislite o ovome.
Uzgred, nisam dete imam 25 godina i u vezi sam pune 3 godine i jos malo.
 
Stani malo... zasto bi bila uvreda za muskarca, ako devojci nije do seksa? ... Pa ljudi se razlikuju... Ni meni nije bas uvek do toga...

S' vremena na vreme, ljudima je potreban odmor od svega toga... jer inace seks postaje 'partijski zadatak', pa pocinje vise da smeta nego da cini ono za sta je namenjen...

Tad je potreban mali predah, pa posle malo vise eksperimentisanja... i tako sve dok god mozete da se trpite medjusobno :)

Poz.
 
Ti 25 godina 3 godine u vezi nije ti do seksa... Sve ti smeta, a sve cinis da njemu bude ok...
Kao da slusam sebe pre godinu dana. Draga, vreme je da se krene dalje. Nemoj da mu ucinis uslugu da te ostavi. Ostavi ti njega. Cim krene na vagu da se stavlja sta je ko ucinio za koga, cim ti smeta njegov miris (a 1000% i mnoge druge stvari), cim vise ne uzivas u sexu, cim on pocne da ucenjuje - to je nisko i bezobrazno - vreme je da se krene napred.
Da ti je rekao Ok draga, strpicu se, hajde da razgovaramo, da vidimo da resimo probleme znaci normalan je. Ovako... "Idi i * neku drugu", ucinices svetu veliku uslugu.
 
Pa bas to... kad god dodjemo kod njega moramo da vodimo ljubav... Kad god smo sami (kod njega ili mene) - mora. On kaze da smo iovako u nedostatku vremena i prostora....
Verujte, jedan dan smo vodili ljubav, i sledeceg smo se nasli takodje sami kod njega... prosto nisam zelela! Htela sam da gledam film...one je forsirao i forsirao cak je pokusavao i na prevaru...ako me razumete... samo sam ga tada odbila iako mi do sexa nije vec nekih mesec dana... Nije me ni pitao zasto ni kako ne zelim, samo me je 2 dana nakon toga zatekao sa pricom kako on to nece da trpi!
A sto kaze Princeza...smeta mi jos 1000000 stvari ali cutim. Gotivim ga i mislim da je ovo samo faza kroz koju prolazim i da on treba da ima strpljenja ali mu ne mogu dokazati...
Zaista ne mislim da moram da vodim ljubav kada mi se ne vodi, kada imam gomilu problema i ne mogu ni da ovlazim pa da mora sve da me boli...
Ako zeli da raskine zbog toga...pusticu ga. A ako je pretnja samo blef...valjda ce videti da tako sa mnom ne moze?
 
Goca:
Pa bas to... kad god dodjemo kod njega moramo da vodimo ljubav... Kad god smo sami (kod njega ili mene) - mora. On kaze da smo iovako u nedostatku vremena i prostora....
Verujte, jedan dan smo vodili ljubav, i sledeceg smo se nasli takodje sami kod njega... prosto nisam zelela! Htela sam da gledam film...one je forsirao i forsirao cak je pokusavao i na prevaru...ako me razumete... samo sam ga tada odbila iako mi do sexa nije vec nekih mesec dana... Nije me ni pitao zasto ni kako ne zelim, samo me je 2 dana nakon toga zatekao sa pricom kako on to nece da trpi!
A sto kaze Princeza...smeta mi jos 1000000 stvari ali cutim. Gotivim ga i mislim da je ovo samo faza kroz koju prolazim i da on treba da ima strpljenja ali mu ne mogu dokazati...
Zaista ne mislim da moram da vodim ljubav kada mi se ne vodi, kada imam gomilu problema i ne mogu ni da ovlazim pa da mora sve da me boli...
Ako zeli da raskine zbog toga...pusticu ga. A ako je pretnja samo blef...valjda ce videti da tako sa mnom ne moze?

problemi se nece resiti ako ti budes izbegavala sex ?
problemi zato i postoje , da bi se resili .. :)
zamisli samo ovaj svet bez problema ...
bilo bi strasno dosadno ..
 
Draga Goco,
savjetujem ti da o svemu iskreno i otvoreno porazgovaras sa njim. Kazes da ti smeta jos bezbroj stvari ali da to jednostavno precutis. Vjeruj mi to nigdje ne vodi. Vrtis se u krug i svaki dan ces biti samo jos nezadovoljnija. Sto je najgore kod svega toga je to da s vremenom postanes nezadovoljna i sama sa sobom. Smeta ti sto ne reagujes na neke stvari a nemas ni snage ni volje za to!
Ja sam imala slican problem ali je moj decko bio mnogo tolerantniji. Neko vrijme smo proveli bez seksa, mnogo razgovarali o tome i pokusali da otkrijemo srz problema. Bilo mi je mnogo tesko da otvoreno i bez zatezanja razgovaram sa njim jer sam se plasila da ga ne povrjedim. Ali on je bio divan i uvjerio me je da mogu sve da mu kazem, pruzio mi je moralnu podrsku i razumjevanje sto me je dovelo do toga da ga ponovo pozelim. Moram priznati da je seks sada mnooooooogo bolji nego sto je bio. :D
Jer posle svega ne mozemo ocekivati da nam neko cita misli. Treba se izjasniti sta kome smeta!
 
nije bitno:
Pravim stalno jednu te istu gresku:pokusavam da razumem zene.Ali definitivno nisam talentovan za to.Od kad je to UCENA da kazes devojci da ne zelis da budes s njom ako ona ne zeli sex sa tobom ? Kao,ok duso znam da ti smetaju moji dodiri,prakticno se gadis sexa sa mnom.... ali vazno da se mi postujemo.

Decku nisam rekla da ne zelim vise da imam sex sa njim, vec da me ne primorava kada za to nisam raspolozena. Jednostavno postoje dani kada zene ne trpe sebe, i kada me tada isforsira dolazi do emocionalnog uslovljavanja...
On ne moze da shvati da ja ne zelim da imam odnose kada imam menstruaciju, vec me i tada forsira.
Meni samo treba malo vremena ...odmora, jer i sex dosadi kada znas da je "pod moranje".
Kao kada mnogo volis cokoladu, i volis je i volis...ali ti u jednom trenutku dosadi pa moras malo da odmoris kako bi je se ponovo pozeleo...
 
ne smetaju tebi ni mirisi ni soba ni ostali detalji,to su gluposti---jednostavno doslo je do zasicenja jer ako si ti pocela vezu sa 22 god to je jako malo-a mladje devojke nisu zrele za duze staze...i to ce sad biti gnjavaza za oboje dok se ne razidjete sto ce uskoro i biti-to sve znam iz licnog iskustva-razicicete se ne zato sto je on takav i takav nego...sve u svoje vreme-ovako mucis i sebe i njega
 
Ja nikada ne bih mogla da opstanem u vezi sa partnerom koji nema isti sexualni kapacitet kao i ja. Probala sam jednom, izdrzala godinu i po dana, svadjala se konstantno kad iniciram sex, i na kraju sam se skroz ohladila i ostavila ga.
Mislim da je sexualno uklapanje jedno od najbitnijih uklapanja koje treba da se poklopi kada su ozbiljne veze u pitanju.
I da.... ni ja ne bi imala razumevanja, ili bi trpela odredjeno vreme, ohladila se i otishla. Mada se te stvari vide na pochetku veze, i nikada ih ne ignorishem (tachnije nemam nadu da ce se neshto po tom pitanju popraviti)...
 
E, pa, dobro, ima dana sigurno kad meni nije do seksa, a verovatno ti dani postoje i kod momaka... Ali, bivsi, sa kojim sam bila 3 godine u vezi, je trpeo mnogo toga od mene, pa i to sto sam s njim htela seks jednom mesecno, eventualno me nekad uhvati, pa mesec dana hocu samo to. I jebg, bunio se on, ali nije mogao nista da uradi... Meni je to trebalo da bude znak da od te veze nema nista, ali sam ipak ostajala u njoj... Tako da, ako to stanje u vezi traje, ili se ponavlja, bolje reci zdravo...

E, ali sadasnji decko... Hmm, pa i kada sam jako umorna, i u nekoj frci oko posla, nikad ne odbijam, i potenciram, jer mi je stvarno mnogo lepo sa njim itd, i znam da od toga moze samo da mi bude bolje... :)
 

Back
Top