Lopatu u ruke!
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 149

Tema: Lopatu u ruke!

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Podrazumevano Lopatu u ruke!

Ovde ima mali milion "strucnjaka" , ekonomskih, vojnih, politickih, medicinskih, itd, svi znaju naravno bolje i od predsednika i od vlade, bolje od ministara, inzinjera, generala, policajaca, doktora itd...
    Voleo bi da malo vise citam o konkretnim predlozima STA bi bilo bolje i argumentaciju zasto BAS TO, dakle da se ne svede kao po obicaju sve na vredjanje predsednika i vlade svejedno sta da urade, pa kad se nakog pita KO bi bio eto bolji i zasto uglavnom se ostaje bez odgovora, ili ako ga i ima uvek je tipa "on je izdajnik, antisrbin" itd...

Dakle

Sta bi drugovi strucnjaci sa pdf-a politika uradili kad bi bili na takvom polozaju da mogu i moraju da odlucuju, politika, vojska, Kosovo, komsije, ekonomija, svejedno...ideje trazimo.

Mene je moja ideja potaknula na temu, ma koliko ona u nasoj (danasnjoj) stvarnosti bila nerealna jako mi se svidja, a to je nesto poput nekadasnjih ORA (omladinske radne akcije), samo sto bi ovaj put delimicno morale biti obaveza, na primer za lakse kriminalce umesto zatvora osnovati jednu brigadu, naoruzati ih alatom, na celo inzinjer i u obnovu zemlje, rusevina, mostova, ceste, sta god...naravno, sve pod budnim okom nase narodne milicije

Divljim navijacima ako zele na utakmicu prvo da drustvenim radom nadoknade stetu napravljenu u divljanjima po gradu nakon prejasnjih utakmica... na primer...

Ne zamerite, ideja je jos u razvoju, ali mislim da je smer jasan.

Zato drugovi i drugarice, lopate u ruke.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Lopatu u ruke!

Iz mog iskustva.Bio sam izvidjac (bato moj)..znas ono orjentacija u prirodi,citanje znakova...onaj specijalac Bear sa Diskaverija bio mala beba za mene.Radne akcije nisam gotivio samo zato sto su RADNE...tako da sam njih izbegavao.Inace,dobra ideja...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    Iz mog iskustva.Bio sam izvidjac (bato moj)..znas ono orjentacija u prirodi,citanje znakova...onaj specijalac Bear sa Diskaverija bio mala beba za mene.Radne akcije nisam gotivio samo zato sto su RADNE...tako da sam njih izbegavao.Inace,dobra ideja...
    Ja sam bio premlad, uvek sam zavidio onim sto su isli, druzenje i sex , pa onda i kopanje ne pada tesko..

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio HECTORIUS Pogledaj poruku
    Ovde ima mali milion "strucnjaka" , ekonomskih, vojnih, politickih, medicinskih, itd, svi znaju naravno bolje i od predsednika i od vlade, bolje od ministara, inzinjera, generala, policajaca, doktora itd...
    Voleo bi da malo vise citam o konkretnim predlozima STA bi bilo bolje i argumentaciju zasto BAS TO, dakle da se ne svede kao po obicaju sve na vredjanje predsednika i vlade svejedno sta da urade, pa kad se nakog pita KO bi bio eto bolji i zasto uglavnom se ostaje bez odgovora, ili ako ga i ima uvek je tipa "on je izdajnik, antisrbin" itd...

Dakle

Sta bi drugovi strucnjaci sa pdf-a politika uradili kad bi bili na takvom polozaju da mogu i moraju da odlucuju, politika, vojska, Kosovo, komsije, ekonomija, svejedno...ideje trazimo.

Mene je moja ideja potaknula na temu, ma koliko ona u nasoj (danasnjoj) stvarnosti bila nerealna jako mi se svidja, a to je nesto poput nekadasnjih ORA (omladinske radne akcije), samo sto bi ovaj put delimicno morale biti obaveza, na primer za lakse kriminalce umesto zatvora osnovati jednu brigadu, naoruzati ih alatom, na celo inzinjer i u obnovu zemlje, rusevina, mostova, ceste, sta god...naravno, sve pod budnim okom nase narodne milicije

Divljim navijacima ako zele na utakmicu prvo da drustvenim radom nadoknade stetu napravljenu u divljanjima po gradu nakon prejasnjih utakmica... na primer...

Ne zamerite, ideja je jos u razvoju, ali mislim da je smer jasan.

Zato drugovi i drugarice, lopate u ruke.

Jel ovo na slici ORA `Morava`,`Cakovec`,`Rijeka`,ili `Bratstvo - Jedinstvo`...ne verujem da je `Brcko - Banovici`...
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Halix Pogledaj poruku
    Jel ovo na slici ORA `Morava`,`Cakovec`,`Rijeka`,ili `Bratstvo - Jedinstvo`...ne verujem da je `Brcko - Banovici`...
    Tamo gde sam je nasao pisalo je Djerdap 85

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

"Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ja sam bio premlad, uvek sam zavidio onim sto su isli, druzenje i sex , pa onda i kopanje ne pada tesko..
    Da,kapiram,ok ideja...ono kao moba za drzavu......i uvek su davali garderobu i obucu da se nosi kuci. Neki sa slabijim kesom su te stvari nosili u grad,skolu....hebes sex kad ne volim da radim za dz.Uuuu bre Hectore prijatelju,puca te nostalgija.....

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Apsolutno ZA !!! Prisilni drustveno korisni rad treba da se sprovodi kao oblik vaspitavanja...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

da sam ja predsednik, ja bih prvo priznao svaku drzavu koja trazi da se otcepi. pre toga bi se selo i pokusalo usagalsiti koliko je ko ulozio, i da li je neko nekome duzan. ali lepo komsijski, bez svadja ili ne daj boze pretnji

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Omladina ne zna sta ce sa sobom, droga sexi alkohol..ne znaju onista valja..svima im treba dati motike, asove i lopate u ruke i da krenu sa akcijama, evo prvo neka se Gazela sredi ili neka grade Koridor 10..pa da vidi' bato kako cemo da budemo sjajna zemlja..

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    Da,kapiram,ok ideja...ono kao moba za drzavu......i uvek su davali garderobu i obucu da se nosi kuci. Neki sa slabijim kesom su te stvari nosili u grad,skolu....hebes sex kad ne volim da radim za dz.Uuuu bre Hectore prijatelju,puca te nostalgija.....
    Pa za takvim vremenima svi imaju nostalgiju, nema to veze sa tadasnjim drzavnim uredjenjem, vec kako se zivelo, cime se omladina zanimala, a pogledaj sad...

Ali ne radi se o tome, nije moja nostalgija sad u pitanju, nase drustvo ima mnostvo ozbiljnih problema, a samo jedan je svest kod ljudi, pogotovo kod omladine, katastofa.

Jugoslavija je 1945 bila u mnogo vecim rusevinama (u svakom smislu) nego sto je to Srbija danas, pa opet onda se zemlja dize iz pepela samo tako, zajednickim snagama, a sad krepavamo od muke za samo 1 milimetar prema napred. Nije vlast kriva za to, vec svi koji bi samo da kritikuju a nista da ne rade.

Zainteresovan član freedom uber alles (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Hedonista Pogledaj poruku
    Omladina ne zna sta ce sa sobom, droga sexi alkohol..ne znaju onista valja..svima im treba dati motike, asove i lopate u ruke i da krenu sa akcijama, evo prvo neka se Gazela sredi ili neka grade Koridor 10..pa da vidi' bato kako cemo da budemo sjajna zemlja..
    Tako je, lopata je iz raja izasla.
    Srecna Nova 48-a
    Poslednji put ažurirao/la freedom uber alles : 05.02.2010. u 17:16

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    da sam ja predsednik, ja bih prvo priznao svaku drzavu koja trazi da se otcepi. pre toga bi se selo i pokusalo usagalsiti koliko je ko ulozio, i da li je neko nekome duzan. ali lepo komsijski, bez svadja ili ne daj boze pretnji
    Tako je!

Ja znam da bi SAD dozvolili Floridi da se ocepi samo ako bi to pozelela (tamo zivi 80% Hispanosa)...

Ili Spanci Vaskima...

Ili Kanadjani Kvibeku...

Ili Kinezi Tibetu...

Ili Indijci Kasmiru..

Ili.........................

Ili.........................

Sad svi imaju PRIMER kako se to MOZE IZVESTI.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio Hedonista Pogledaj poruku
    Ja podržavam dobrovoljni rad (ORA) i prislilni rad za zločince... Kao i društveno-koristan rad za osuđene.
    Poslednji put ažurirao/la Error : 05.02.2010. u 18:10
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Nekad

Sad

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I onda kažu komunizam loš...

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Tamo gde sam je nasao pisalo je Djerdap 85
    Imam pravu kolekciju znacaka,majica i amblema sa tih radnih akcija...moj otac je bio na skoro svakoj,ima i udarnicku znacku...a i moj ujak nije zaostajao puno...
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Zainteresovan član freedom uber alles (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Hungan Pogledaj poruku
    Kakvi los, izmisljen za ovakve narode, kao sto smo mi.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Hungan Pogledaj poruku
    Ovima na tibinama sa gornjih slika svakako da je bio los, em ga nisu doziveli, em znaju da bi umesto divljanja, unistavanja, nacional-sovinizma i mrznje morali da se skoluju i da rade.

Danasnje ukupno stanje je dokaz koliko je velik broj takvih od pocetka 90-tih.

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Nekad

Sad

Komentar nije potreban...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    da si,al nisi
    i ja sam hteo da budem kapetan na belu ladju al nisam
    rad oslobadja,dokon pop i jarice krsti,..ima toga
    Uvek sam za akciju

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio freedom uber alles Pogledaj poruku
    Kakvi los, izmisljen za ovakve narode, kao sto smo mi.
    Ne mora da bude komunizam, nije ni komunizam onda potakao ljude da rade vec je svest bila drugacija, ljudi su bili normalniji, znali su da prepoznaju sta je ispravno a sta ne, imali su pozitivne prioritete u zivotu, zato se zemlja i izgradila, razvila i postala neko i nesto u svetu.

Danas nema komunizma pa opet sve stoji, oni koji bi mogli da rade, da popravljaju ono sta su unistili za sve krive komuniste, izgovor za vlastitu lenjost i nesposobnost.

Komunizma nema vise, a dok zemlja ceka da neko konacno pocne da se brine za nju nasi turbo-patriotski drugovi sede udobno ispred monitora i krive predsednika Tadica i komuniste od pre 60 godina za sve!

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

1. Formirao specijalnu jedinicu OZNA (odeljenje za zastitu naroda) koje bi bilo sacinjeno od proverenih postenih ljudi, koji bi temeljno sproveli zakon o poreklu imovine. Pozatvarao bih jedno milion gradjana Srbije u najstrozijim uslovima, u kojima bi ruski gulazi bili hoteli sa 5 zvezdica. Sve bih one koji su dilovali drogu povesao na terazijama i sproveo tezak teror.

2. Formirao bih vladu narodnu koja bi bila napravljena od strucnjaka i od cele srbije napravio jednu organizovanu efikasnu dogovornu ekonomiju.

Kriminal bi bio 0%
    Zaposlenost 100%
    BDO bi bio 300 milijardi dolara godisnje

U krvi bih napravio raj i komunizam i svi bi bili jednaki u gladi i sitosti.

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Pa za takvim vremenima svi imaju nostalgiju, nema to veze sa tadasnjim drzavnim uredjenjem, vec kako se zivelo, cime se omladina zanimala, a pogledaj sad...

Ali ne radi se o tome, nije moja nostalgija sad u pitanju, nase drustvo ima mnostvo ozbiljnih problema, a samo jedan je svest kod ljudi, pogotovo kod omladine, katastofa.

Jugoslavija je 1945 bila u mnogo vecim rusevinama (u svakom smislu) nego sto je to Srbija danas, pa opet onda se zemlja dize iz pepela samo tako, zajednickim snagama, a sad krepavamo od muke za samo 1 milimetar prema napred. Nije vlast kriva za to, vec svi koji bi samo da kritikuju a nista da ne rade.
    tada se drugacije razmisljalo...
    smatralo se da prvo treba raditi pa ocekivati satisfakciju za rad...a sada je obratno...narod bi prvo pare pa onda da radi koliko hoce...i zbog takve nakaradne filozofije dodjosmo do toga da mnogi rade a plate nema mesecima pa i godinama...u medjuvremenu smo potrosili i rasuli ono sto nismo zaradili...
    inace zagovornik sam dobrovoljnog korisnog rada...i sam sam ga predlagao nesto kao nekadasnje ORA...inace sam ucesnik nekoliko ORA...

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. RUKE
    Autor psoglav u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 02.07.2009., 09:22
  2. za mirne ruke!!
    Autor psares u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.12.2006., 19:55

Pravila za slanje poruka