patoloski lazov

Ima toga, ali hvala bogu, to više nije tvoja briga :wink:
Što manje komunikacija pa će biti i manje prilika da laže i folira.
Imam jednu komšinicu koja to isto radi, tako da je mene sramota dok ona laže, a šteta, lepo nam se igraju deca ali jednostavno ne mogu da se družim sa njim jer je nepodnošljivi lažov.
Tako npr kaže deci dok su kod nje da će ih popodne voditi u Mek, oni oduševljeni, jedva ručaju jer hoće da jedu u Meku, domaći se traljavo radi jer se boje da ne krenu bez njih i na kraju ih samo poklopi:"Šta vam je, nisam ja ni rekla da ćemo ići danas, nego neki drugi dan?" :roll:
I moja i njena deca tvrde da je upravo rekla za to popodne i ponavljaju njene reči kojima je to rekla ali ne, ona tvrdi da nije i na kraju ih ja potrpam u kola i odvedem u yebeni Mek jer ne mogu više da izdržim pijukanje. :?
To je neki mehanizam odbrane ali neka se time bave oni koji primaju platu za takve pacijente :wink:
 
Znam i ja jednog tipa koji je patoloski lazov. Znaci sve sto kaze laze. Najgore je to sto zaboravi sta je kome i kako slagao pa sutradan ti isprica neku sasvim desetu pricu. Evo nekoliko zanimljivih pricica.
Doneo on jednom mom drugu case za rodjendan. Lepe case! Tu on prica kako je prosao kroz tesku muku da nadje te case itd. Posle mesec dana dolazi njegova majka kod tog druga i trazi mu case nazad koje je njen sin uzeo bez njenog znanja.

Kaze on nama kako ce ici u Srbiju i da ce biti citavo leto. Negde u sred leta sretnemo ga drugarica i ja u gradu, pitamo ga zar nije u Srbiji a on u zemlju da propadne...

Onda pricao je kako smo ja i on zajedno, kako je moja drugarica trudna s njim i kako ce se vencati, kako ima strava posao i 2-3 auta (a nema ni zavrsene skole, ni polozen vozacki)......... Mogla bih ovde pisati njegove budalastine do sutra.

U kontaktu sa takvim ljudima najbolje je praviti se da verujes, ali nista ne uzimati za ozbiljno.
 
Meni je najgluplje kod ove komšinice što mi je jasno da primenjuje mehanizam odbrane jer jako ružno živi sa svojim mužem i nije mi uopšte jasno zašto se ne razvede.On je takva sirovina da ne poverujete, urliče i na nju i na decu po dvorištu, idu zasebno u prodavnicu jer on neće da ih izdržava, ma gad.....
I onda ona meni u nekom nevezanom razgovoru o nekoj levoj temi počne da priča kako je on dobar otac, kako pazi na decu, kako ga treba razumeti a ja je gledam i pitam se da li je normalna :roll:
Jednom sam joj rekla da ja nikad ne bi mogla da legnem u isti krevet sa čovekom koji me je nahranio go*nima pred decom i komšilukom a ona mi je odgovorila:"Pa šta i ja sam njega napušila pred njegovom kevom" :roll: tako da je to bilo sve što sam imala da pričam sa njom na tu temu forever.... :?
 
Mnogo razmišljaš unapred i opterećuješ se.....
Kad bude imao 7-8 godina sve će mu biti kristalno jasno ko je kakav.
Samo polako i strpljivo i drži ga po strani i u svojoj glavi.
kada te sledeći put slaže, nasmej mu se u lice i reci mu da je smešan kako naivno laže, pitaj ga kada će uznapredovati da ga ne provališ jer je ovako dosadno, kao sa detetom.....
Ponizi ga zbog laganja, neka se on nervira a ti se smej 8)
 
Ista priča se i meni dogodila. Živela sam 5 godina sa lažovom i lopovom. Krao je iz kućnog budžeta, koji sam ja zaradjivala, a on pritom još i lezilebović. Rodila sam dete i kad je malecka imala godinu i po ja skontam da ga izbacim iz stana. Pomislila, učinila. Lagao je o takvim stvarima da je to bilo bolesno. Najtužnije je što sam saznala da je kompletna naša veza bila laž. Ništa, ali baš ništa što je pričao nije bila istina. A saznala sam sve tek dugo vremena nakon razilaska. Iskreno, mogu da se pohvalim da se uopšte ne nerviram zbog njega. Laže sam sebe. Što se malecke tiče, tu sam rigorozna. Surovo namećem svoju volju. Moja sreća što on živi sa njegovim roditeljima, tako da kontrolišem situaciju u vezi malecke preko njih. Jasno sam mu dala do znanja da ja imam starateljstvo nad njom i ukoliko mi se učini da je zanemarena ili da nema dovoljno brige sa njegove strane ograničiću vidjanje. To ga je svakako uplašilo, pa je postao jako fin.

Jedino što i dalje ne učestvuje u njenom vaspitanju niti u njenom odgoju. Ona mu služi jedino kao igračka. Vremenom sam naučila da mu otpišem to na nezrelost.
Malecka ga obozava i ja to podrzavam. Ne treba ona sada da zna nešto što ne može da razume. Vremenom će saznati. Mada bih iskreno volela da njegovu laž ne iskusi na svojoj koži, jer mnogo boli neistina od onoga koga voliš.

Promenila sam stav prema njemu i to mi je pomoglo. Znači gledam ga kao ***** lažljivo i to mu jasno i glasno rekla (naravno ne pred maleckom). On je daleko ispod mene i nadmoćna sam. Od kad sam se promenila on je prestao da priča nebuloze. Možda ovo nije neki recept koji će tebi pomoći, ali meni jeste;)

Živi svoj život sa svojim detetom, otvorena za druge ljubavi, a njega ostavi daleko. Sad si bar platila školu, tako da se drugi put nećeš tako prevariti;)
 

Back
Top