Legalizacija !!!

pele27

Primećen član
Poruka
959
Citam malopre novine i nije mi svejedno bilo kada sam procitao da je ostalo jos 33 dana do predavanja papira za legalizaciju...
Ja se sa svojom porodicom nalazim u krajnje cudnom polozaju i ne znam sta da ocekujem..zivimo u relativno maloj kuci, od nekih ni 50 celih kvadrata..lepo nam je..napravili smo pravi mali raj..imamo divno veliko dvoriste..Ono sto je interesantno je to sto plac nije moj, vec strica moje majke koji zivi u inostranstvu i sa njim niko nije u kontaktu..ova kucica je naravno bespravno sagradjena..i meni su sada ruke potpuno vezane za ceo ovaj proces legalizacije jer ne mogu da predam papire jer nemam famozni papir da sam vlasnik parcele na kojoj je objekat... I tako, sada zivim u strahu. Novine kazu da, ko ne podnese zahtev za legalizaciju do 11. marta, objekti ce se RUSITI.. Sta mislite, koliko je to tacno da ce tek tako krenuti bageri po Beogradu i rusiti ljudima kuce? Ja ovde pricam o kucici od 50 kvadrata, sto je manje od necije dnevne sobe ili kupatila u mnooogo vecim bespravno sagradjenim kucama...sta mislite, kako ce to sve izgledati posle 11. marta?
 
Lako je to reci...mada i ja to znam..pola Kaludjerice i Medaka 3 bi trebali da sruse, a sumnjam da ljudi koji tu imaju kuce od po 300-400 kvadrata imaju tek tako lovu za legalizaciju....mada nije legalizacija kao legalizacija skupa vec pribavljanje svih papira je haos..placanje geodeta za izlazak na teren, pa ovo, ono....
 
Citam malopre novine i nije mi svejedno bilo kada sam procitao da je ostalo jos 33 dana do predavanja papira za legalizaciju...
Ja se sa svojom porodicom nalazim u krajnje cudnom polozaju i ne znam sta da ocekujem..zivimo u relativno maloj kuci, od nekih ni 50 celih kvadrata..lepo nam je..napravili smo pravi mali raj..imamo divno veliko dvoriste..Ono sto je interesantno je to sto plac nije moj, vec strica moje majke koji zivi u inostranstvu i sa njim niko nije u kontaktu..ova kucica je naravno bespravno sagradjena..i meni su sada ruke potpuno vezane za ceo ovaj proces legalizacije jer ne mogu da predam papire jer nemam famozni papir da sam vlasnik parcele na kojoj je objekat... I tako, sada zivim u strahu. Novine kazu da, ko ne podnese zahtev za legalizaciju do 11. marta, objekti ce se RUSITI.. Sta mislite, koliko je to tacno da ce tek tako krenuti bageri po Beogradu i rusiti ljudima kuce? Ja ovde pricam o kucici od 50 kvadrata, sto je manje od necije dnevne sobe ili kupatila u mnooogo vecim bespravno sagradjenim kucama...sta mislite, kako ce to sve izgledati posle 11. marta?

..pa podnesi zahtev..
..naknadno dodaj papire koje nemash sad..
 
Ni to mi nije jednostavno jer ce onda eventualni naslednici skociti na glavu svima jer papir koji mi najvise treba je - vlasnicki list. I sada se kao ja pojavim i kazem - ej, treba mi vlasnicki list da bih prijavio kucu! Odmah bi oni to shvatili kako sam nasao razlog da bih ovo dobio za sebe..ma haos...
 
Citam malopre novine i nije mi svejedno bilo kada sam procitao da je ostalo jos 33 dana do predavanja papira za legalizaciju...
Ja se sa svojom porodicom nalazim u krajnje cudnom polozaju i ne znam sta da ocekujem..zivimo u relativno maloj kuci, od nekih ni 50 celih kvadrata..lepo nam je..napravili smo pravi mali raj..imamo divno veliko dvoriste..Ono sto je interesantno je to sto plac nije moj, vec strica moje majke koji zivi u inostranstvu i sa njim niko nije u kontaktu..ova kucica je naravno bespravno sagradjena..i meni su sada ruke potpuno vezane za ceo ovaj proces legalizacije jer ne mogu da predam papire jer nemam famozni papir da sam vlasnik parcele na kojoj je objekat... I tako, sada zivim u strahu. Novine kazu da, ko ne podnese zahtev za legalizaciju do 11. marta, objekti ce se RUSITI.. Sta mislite, koliko je to tacno da ce tek tako krenuti bageri po Beogradu i rusiti ljudima kuce? Ja ovde pricam o kucici od 50 kvadrata, sto je manje od necije dnevne sobe ili kupatila u mnooogo vecim bespravno sagradjenim kucama...sta mislite, kako ce to sve izgledati posle 11. marta?

Nemoj da si smešan u mom gradu celo jedno naselje nije upisano a u pitanju su zgrade,ćuti bre nije ni njima u interesu da ruše, više će zaraditi od legalizacije biće toga još pa ti nađi tog strica pa se dogovorite kako to da odradiš.;)
 
Ni to mi nije jednostavno jer ce onda eventualni naslednici skociti na glavu svima jer papir koji mi najvise treba je - vlasnicki list. I sada se kao ja pojavim i kazem - ej, treba mi vlasnicki list da bih prijavio kucu! Odmah bi oni to shvatili kako sam nasao razlog da bih ovo dobio za sebe..ma haos...

Pa to je nekako potpuno logično ..... da će naslednici skočiti .....
A kako si ti uopšte sagradio tu kuću pored njih .....

Možda da stric prijavi tu kuću na sebe, pa je legalizujete i onda ti je pokloni ... ali time znači da ti poklanja i to parče zemljišta .... na šta će opet naslednici skočiti sa pravom.
 
Sva sreca pa ukinuse ove vize pa cu lepo na avion pa njemu na vrata..nema mi druge..jer ako ovo nestane ja na ulici ostajem...
Pa cu valjda sa njim i naci neki zajednicki jezik, da mi da bar neko ovlascenje da u njegovo ime sve odradim..*** on cak i nije nas drzavljanin..ma loodilo..
 
e pa ne sekiraj se nema sanse da ruse aj sad mi reci ias zgrada koje nisu legalizovane jer prosto izvodjac to nije legalizovao niti uknjizio...e sad ako ovaj sa 5 sprata legalizuje a onaj sa 3 ne kako ce 3 sprat da ruse?????mislim gluposti pola srbije treba rusiti...moji su predali papire za legalizaciju i sve je ok tu al svekar i svekrva ce da se obese jer samo za podrum i prizemlje treba da plate oko 15000 evra...sto je abnormalno a onda prvi sprat i potkrovlje nece legalizovati jer je besmisleno i odakle im pare...drugo znas da su cene kvadrata od ja mislim 700 do 35000 dinara nisam sigurna u tacnost cifre al od prilike je to to..e sad neko sticajem okolnosti ima nasledjenu kucicu od 10 kvadrata i jedva sastavlja kraj sa krajem jer pogledajte i na ddedinju imate nekih kucica samo sto se ne sruse...i sad oni spadaju recimo u tu najskupjlu zonu i sad 35000 puta 10 pa ti vidi odake nekom te pare 350000 dinara je previse za nekoga kostvarno nema...ma to su gluposti a cula sam da ce se cene spustiti i da ce dati da se placa ne u 36 rata kako je sada nego na deset godina...a ako se plati recimo u kesu onda 50 posto popusta ide koliko sam shvatila.....a oni koji imaju ispod 100 kvadrata procice i bolje jer imaju jos i dodatni popust...
 
Podneses zahtev za legalizaciju, onda ti oni posalju dopis sta ti jos fali od papirologije, e ako to nemas, postoji varijanta za napises zahtev za odlaganje postupka jer je vlasnik zemljista u inostranstvu i napises da je jako bolestan...onda ti oni daju odlaganje do povratka vlasnika u zemlju. Dotad ces se valjda nekako snaci a imaces dokument da je legalizacija u toku jer si pokrenuo postupak.
 
On je pre skoro 30 godina kupio ovaj plac i na njega dovukao onaj kao metalni kontejner, montazni da bi imao gde da sedne kada dodje u Beograd, da uziva u vocnjaku...e onda se moja mama uda, pa nisu imali gde sta znam i on ti lepo njoh da kljuceve od tog sobicka i kaze - ovo je tvoje. E onda mmoj otac malo tamo, malo vamo prosiri taj sobicak i dobijemo danasnjih 48 kvadrata, cini mi se.... E onda sam ja sve to lepo sredio, stavio izolaciju, uljudio..ma prava kucica za uzivanje..e a dokle ce to tako ne znam....
 
e pa ti idi kod njega. zamisli da sutra hoces da prodas tu kucu, ili da je das pod hipoteku. ne moze. zamisli umres, kako ce se podeliti nasledstvo? idi i resi to. predaj zahtev, pa nek ti traze dodatke, mozes to da razvuces taman dok ne nadjes strica. plus zamisli da stric ume u medjuvremenu, zahebancija znas koja. nego ti na avion i pravac kod njega ;)
 
Podneses zahtev za legalizaciju, onda ti oni posalju dopis sta ti jos fali od papirologije, e ako to nemas, postoji varijanta za napises zahtev za odlaganje postupka jer je vlasnik zemljista u inostranstvu i napises da je jako bolestan...onda ti oni daju odlaganje do povratka vlasnika u zemlju. Dotad ces se valjda nekako snaci a imaces dokument da je legalizacija u toku jer si pokrenuo postupak.

Sada sam bio na sajtu za legalizaciju...tamo kaze: podnosi se zahtev sa svom trazenom papirologijom do 11.03.2010.godine..ukoliko nemam sve papire, komisija mi salje dopis sta mi je jos potrebno i imam 60 dana fore da pribavim potrebne papire..ukoliko 60og dana ne donesem sve sta je trazeno, zahtev se odbacuje i predmet se prosledjuje dalje gradjevinskoj inspekciji.. Znaci niko ne spominje postojanje zahteva za odlaganje postupka jer npr. u mom slucaju vlasnik nije u zemlji...
 
Kod mene je slucaj takav da mi trebaju potpisi suvlasnika, a jedan je u zatvoru dok je neka bakuta umrla i nije jos bila ostavinska rasprava. Onda je advokat otisao i predao zahtev za odlaganje dok se ne obavi ta ostavinska rasprava a posto taj sto je u zatvoru treba da dobije deo imanja od te pokojne, onda se to odlaze do daljnjeg, mislim da su opet dali neki rok, ali mnogo duzi, nekih pola godine ili godinu. Kod mene to funkcionise, inace, objekat je zasticen kao kulturni spomenik a legalizaciju smo poceli 2003. pa kao sto vidis, vuce se vec 8 godina jer stalno nesto traze od papira novo, mi polako pribavljamo, ali i produzavamo rokove jer nam odgovara tako.
 
Citam malopre novine i nije mi svejedno bilo kada sam procitao da je ostalo jos 33 dana do predavanja papira za legalizaciju...
Ja se sa svojom porodicom nalazim u krajnje cudnom polozaju i ne znam sta da ocekujem..zivimo u relativno maloj kuci, od nekih ni 50 celih kvadrata..lepo nam je..napravili smo pravi mali raj..imamo divno veliko dvoriste..Ono sto je interesantno je to sto plac nije moj, vec strica moje majke koji zivi u inostranstvu i sa njim niko nije u kontaktu..ova kucica je naravno bespravno sagradjena..i meni su sada ruke potpuno vezane za ceo ovaj proces legalizacije jer ne mogu da predam papire jer nemam famozni papir da sam vlasnik parcele na kojoj je objekat... I tako, sada zivim u strahu. Novine kazu da, ko ne podnese zahtev za legalizaciju do 11. marta, objekti ce se RUSITI.. Sta mislite, koliko je to tacno da ce tek tako krenuti bageri po Beogradu i rusiti ljudima kuce? Ja ovde pricam o kucici od 50 kvadrata, sto je manje od necije dnevne sobe ili kupatila u mnooogo vecim bespravno sagradjenim kucama...sta mislite, kako ce to sve izgledati posle 11. marta?
Treba da podneses zahtev, makar bez ikakve druge dokumentacije pa naknadno ces im dostaviti ostatak, a dotle treba da resis problem sa vlasnikom...
 

Back
Top