Бугарска најавила приватизацију болница - и ми ћемо, кад уђемо у ЕУ
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Бугарска најавила приватизацију болница - и ми ћемо, кад уђемо у ЕУ

Primećen član
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Бугарска најавила приватизацију болница - и ми ћемо, кад уђемо у ЕУ

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Bugarska-najavila-privatizaciju-bolnica.sr.html
    Бугарска најавила приватизацију болница

СОФИЈА – Влада Бугарске планира да ове године почне приватизацију државних болница, након окончања реформи тог задуженог и неефикасног сектора, изјавио је бугарски министар здравља Божидар Нанев.
    Он је изјавио за Ројтерс да ће интересовање инвеститора порасти када Бугарска успостави бољу структуру финансирања болница, при чему ће додатни новац највероватније бити обезбеђен повећаним издвајањима грађана за јавне и приватне здравствене фондове.
    Намере бугарске владе десног центра, изабране у јулу прошле године, да затвори 21 државну болницу из времена комунизма и да повећа нивое здравственог доприноса подстакле су протесте широм Бугарске. Лекари и медицинске сестре су указивали да су реформе неопходне, али страхују да би хиљаде становника забачених региона могли остати без могућности болничког лечења.
    План приватизације државних болница биће спроведен упркос противљењу јавности, рекао је министар и додао да се предвиђа да још 130 болница буде затворено или преведено у мање медицинске центре.
    Нанев, који је по професији хирург, истакао је да „морају бити приватизоване и болнице и услуге које оне пружају”, јер су реформе неопходне како би се привукли инвеститори.
    Већина од 350 болница у Бугарској је у државном власништву, од тога је 71 на листи имовине чија је приватизација забрањена.То би, међутим, могло да се измени путем законских амандмана, након што влада оформи јасну стратегију за продају, најавио је Нанев.
    Вишегодишње занемаривање и помањкање политичке воље за реформе у годинама после пада комунизма учинили су да многе болнице у Бугарској остану без довољно особља, презадужене, без савремене опреме и чак без лекова.
    Корупција у том сектору је веома раширена и плаћање мита лекарима за услуге које покрива здравствено осигурање је уобичајена појава. Истраживања показују да су, међу 27 чланица ЕУ, Бугари најнезадовољнији здравственим системом.
    Да би прибавила новац за планиране реформе, Софија разматра увођење обавезног плаћања додатног приватног здравственог осигурања и повећање плаћања у државни здравствени фонд за два процентна подеока, на 10 одсто бруто прихода од 2011. Показало се да постојећа шема добровољних уплата у приватни фонд није ефикасна.
    Министарство здравља такође ради на новим методама обрачуна цена за медицинске услуге, како би се оне ускладиле с реалношћу на тржишту.
    „За реформе је потребан новац. Не можемо спроводити реформе штедећи новац, то мора бити јасно”, указао је Нанев.
    Буџет бугарског државног здравственог фонда за болнице је у 2010. смањен 24 одсто, на 709 милиона лева (503,2 милиона долара). Дуг болница је до краја новембра прошле године порастао на око 350 милиона лева.
    Бугарска, најсиромашнија чланица ЕУ, скресала је ове године укупне издатке за здравство за 350 милиона лева, на 2,25 милијарди лева, или на око 4,2 одсто бруто домаћег производа, што је готово дупло мање него у многим западним земљама.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Нећу пуно коментарисати.....само....
    Нама су још болнице остале неприватизоване....
    Решићемо и тај проблем, кад уђемо у ЕУ.....
    А онда....зна се како је код приватника....ПЛАТИ ПА КЛАТИ....

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Re: Бугарска најавила приватизацију болница - и ми ћемо, кад уђемо у ЕУ

uzas...

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Бугарска најавила приватизацију болница - и ми ћемо, кад уђемо у ЕУ

Nema to veze sa EU niko tamo ne kaze da moras da ih privatizujes!

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio agapi_8 Pogledaj poruku
    Nema to veze sa EU niko tamo ne kaze da moras da ih privatizujes!
    sviđa mi se to što ti piše u trenutnim aktivnostima...

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio DeeLite Pogledaj poruku
    sviđa mi se to što ti piše u trenutnim aktivnostima...
    Na sta mislis?Na izreku?I meni se svidja!

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Mene ce zhena u vrecu ,kad riknem ,pa u kontejner za smece...

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio vuda Pogledaj poruku
    Mene ce zhena u vrecu ,kad riknem ,pa u kontejner za smece...

"bolje ista,nego nista."
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Domaćin
    Učlanjen
    06.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio КУРЂЕЛ Pogledaj poruku
    http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Bugarska-najavila-privatizaciju-bolnica.sr.html
    Бугарска најавила приватизацију болница

СОФИЈА – Влада Бугарске планира да ове године почне приватизацију државних болница, након окончања реформи тог задуженог и неефикасног сектора, изјавио је бугарски министар здравља Божидар Нанев.
    Он је изјавио за Ројтерс да ће интересовање инвеститора порасти када Бугарска успостави бољу структуру финансирања болница, при чему ће додатни новац највероватније бити обезбеђен повећаним издвајањима грађана за јавне и приватне здравствене фондове.
    Намере бугарске владе десног центра, изабране у јулу прошле године, да затвори 21 државну болницу из времена комунизма и да повећа нивое здравственог доприноса подстакле су протесте широм Бугарске. Лекари и медицинске сестре су указивали да су реформе неопходне, али страхују да би хиљаде становника забачених региона могли остати без могућности болничког лечења.
    План приватизације државних болница биће спроведен упркос противљењу јавности, рекао је министар и додао да се предвиђа да још 130 болница буде затворено или преведено у мање медицинске центре.
    Нанев, који је по професији хирург, истакао је да „морају бити приватизоване и болнице и услуге које оне пружају”, јер су реформе неопходне како би се привукли инвеститори.
    Већина од 350 болница у Бугарској је у државном власништву, од тога је 71 на листи имовине чија је приватизација забрањена.То би, међутим, могло да се измени путем законских амандмана, након што влада оформи јасну стратегију за продају, најавио је Нанев.
    Вишегодишње занемаривање и помањкање политичке воље за реформе у годинама после пада комунизма учинили су да многе болнице у Бугарској остану без довољно особља, презадужене, без савремене опреме и чак без лекова.
    Корупција у том сектору је веома раширена и плаћање мита лекарима за услуге које покрива здравствено осигурање је уобичајена појава. Истраживања показују да су, међу 27 чланица ЕУ, Бугари најнезадовољнији здравственим системом.
    Да би прибавила новац за планиране реформе, Софија разматра увођење обавезног плаћања додатног приватног здравственог осигурања и повећање плаћања у државни здравствени фонд за два процентна подеока, на 10 одсто бруто прихода од 2011. Показало се да постојећа шема добровољних уплата у приватни фонд није ефикасна.
    Министарство здравља такође ради на новим методама обрачуна цена за медицинске услуге, како би се оне ускладиле с реалношћу на тржишту.
    „За реформе је потребан новац. Не можемо спроводити реформе штедећи новац, то мора бити јасно”, указао је Нанев.
    Буџет бугарског државног здравственог фонда за болнице је у 2010. смањен 24 одсто, на 709 милиона лева (503,2 милиона долара). Дуг болница је до краја новембра прошле године порастао на око 350 милиона лева.
    Бугарска, најсиромашнија чланица ЕУ, скресала је ове године укупне издатке за здравство за 350 милиона лева, на 2,25 милијарди лева, или на око 4,2 одсто бруто домаћег производа, што је готово дупло мање него у многим западним земљама.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Нећу пуно коментарисати.....само....
    Нама су још болнице остале неприватизоване....
    Решићемо и тај проблем, кад уђемо у ЕУ.....
    А онда....зна се како је код приватника....ПЛАТИ ПА КЛАТИ....

Страхувам се, че в редакцията на "Политика" не разбират какво точно се случва в България. Няма план за приватизация на всички държавни болници, а протестите са причинени от затварянето на някои малки провинциални болници, които имат малко персонал и не могат да покрият изискванията на държавата за качество на здравното обслужване. / I'm afraid that the editorial office of "Politika" do not understand what is happening in Bulgaria. There is no plan for privatization of all state hospitals, and the protests were caused by the closure of some smaller provincial hospitals, which are understaffed and can not meet the state requirements for quality of health care.

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

auuu pa oni mora da su dotakli dno dna kada privatizuju bolnice

ako i mi to uradimo pa onda je stvarno otislo u ovoj zemlji u racKu.Mislim i sad je al' o5 podnosljivo je iako je beda...
    Poslednji put ažurirao/la GhettoBeograd : 04.02.2010. u 23:48
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio GhettoBeograd Pogledaj poruku
    auuu pa oni mora da su dotakli dno dna kada privatizuju bolnice

ako i mi to uradimo pa onda je stvarno otislo u ovoj zemlji u racKu.Mislim i sad je al' o5 podnosljivo je iako je beda...
    Jok bre...kad pocnu da nam privatizuju kuce i stanove tada smo u nevolji!
    Bob Kelso

Primećen član
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Eric Draven Pogledaj poruku
    Jok bre...kad pocnu da nam privatizuju kuce i stanove tada smo u nevolji!
    А оће л нам жене приватизовати...?

Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio КУРЂЕЛ Pogledaj poruku
    А оће л нам жене приватизовати...?
    Srbi su posesivna nacija...nece u svetinju da nas diraju!
    Bob Kelso

Slične teme

1. Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 27.09.2009., 21:03
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.09.2009., 00:42
  3. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 03.02.2008., 14:21
  4. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 18.06.2006., 16:33