Komp nece da se ukljuci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Transistor

Zainteresovan član
Poruka
117
Znaci ovako, komp mi se odjednom iskljucio, pokusam da ga ukljucim, on ne reaguje uopste, kao da sam ga iskljucio iz struje. Pomislio sam da je napajnje otislo, al izgleda da nije, jer mis sija i sija ona lampica pozadi gde je ruter ukljucen. I jos jedna stvar, kad iskljucim i ukljucim napajanje na onaj prekidac pozadi i pokusam da ukljucim komp on na trenutak da znake zivota, zasisjaju lampice od rezaca i harda, kuler na procesoru pocne na trenutak da radi. Pa ako neko ima ideju sta je u pitanju...
 
Znaci ovako, komp mi se odjednom iskljucio, pokusam da ga ukljucim, on ne reaguje uopste, kao da sam ga iskljucio iz struje. Pomislio sam da je napajnje otislo, al izgleda da nije, jer mis sija i sija ona lampica pozadi gde je ruter ukljucen. I jos jedna stvar, kad iskljucim i ukljucim napajanje na onaj prekidac pozadi i pokusam da ukljucim komp on na trenutak da znake zivota, zasisjaju lampice od rezaca i harda, kuler na procesoru pocne na trenutak da radi. Pa ako neko ima ideju sta je u pitanju...

Ako je isti slucaj kao sa mojim laptopom, onda je u pitanju hladjenje. Kuler ti ne radi dobro, ili ne radi uopste, komp se pregreje i automatski iskljuci. Probaj da ga ostavis par sati da se ohladi pa ga ukljuci, ako ti kuler nije ispravan moraces da ga zamenis, jer ce stalno da se gasi kad se pregreje dok ne "rikne".
Ovo je moje misljenje i ne mora da znaci da sam u pravu, nadam se da sam bio od pomoci i reci sta si uradio. Pozdrav.:)
 
Probaj da isključiš kuler i cd-rom i uključi komp od pozadi.
Moguće da je od kulera ili cd-roma. Otvori kućište i onaj kabal koji ide u kuler i CD-rom isključi i pokušaj da vidiš šta će se desiti. Ako tako radi onda' ti nema druge nego da kupiš CD-rom ili kuler ili da ga nosiš u servis. ;)
Nadam se da sam bio od pomoći
 
Probaj da isključiš kuler i cd-rom i uključi komp od pozadi.
Moguće da je od kulera ili cd-roma. Otvori kućište i onaj kabal koji ide u kuler i CD-rom isključi i pokušaj da vidiš šta će se desiti. Ako tako radi onda' ti nema druge nego da kupiš CD-rom ili kuler ili da ga nosiš u servis. ;)
Nadam se da sam bio od pomoći

Nista, opet samo blicnu lampica od harda. Znaci ne gine mi servis. Pretpostavljam da ce propisno da me oderu.
 
Znaci ovako, komp mi se odjednom iskljucio, pokusam da ga ukljucim, on ne reaguje uopste, kao da sam ga iskljucio iz struje. Pomislio sam da je napajnje otislo, al izgleda da nije, jer mis sija i sija ona lampica pozadi gde je ruter ukljucen. I jos jedna stvar, kad iskljucim i ukljucim napajanje na onaj prekidac pozadi i pokusam da ukljucim komp on na trenutak da znake zivota, zasisjaju lampice od rezaca i harda, kuler na procesoru pocne na trenutak da radi. Pa ako neko ima ideju sta je u pitanju...

Iskljuci komp.Poskidaj sva napajanja,(hardisk, cd rom, flopi, a mozes izvaditi i sve kartice iz kompa, osim naravno graficku).Ukljuci komp.Ako ti ucitava bios mozda nije do ploce(moze da bude i ako ucitava ali o tome posle) .Pa idi dalje hard disk povezi, i tako redom.Pazi! uvek moras iskljucivati comp kada povezujes hardver
 
Iskljuci komp.Poskidaj sva napajanja,(hardisk, cd rom, flopi, a mozes izvaditi i sve kartice iz kompa, osim naravno graficku).Ukljuci komp.Ako ti ucitava bios mozda nije do ploce(moze da bude i ako ucitava ali o tome posle) .Pa idi dalje hard disk povezi, i tako redom.Pazi! uvek moras iskljucivati comp kada povezujes hardver

Imam slican problem.
Ukljucivao se par puta na samo 2-3sec i ugasi.Ostane da svetli zelena lampica[sa prednje strane kucista],i ne reaguje uopste.Iskljucim iz struje,ukljucim,ugasi se lampica,upalim,opet se ugasi posle 2sec.
Stavim drugo napajanje,ukljucim,radi nekih 10sec,ali ne podize sistem i ugasi se opet.Sad stalno svetli ona lampica i ne reaguje uopste.
Probao sam i bez harda,nece.Ploca?I kako da proverim dal je ona?
 
Iskljuci komp.Poskidaj sva napajanja,(hardisk, cd rom, flopi, a mozes izvaditi i sve kartice iz kompa, osim naravno graficku).Ukljuci komp.Ako ti ucitava bios mozda nije do ploce(moze da bude i ako ucitava ali o tome posle) .Pa idi dalje hard disk povezi, i tako redom.Pazi! uvek moras iskljucivati comp kada povezujes hardver

Iskljucio komp, skinuo sa napajanja hard i rezace, ukljucio i nista.
 
Iskljucio komp, skinuo sa napajanja hard i rezace, ukljucio i nista.

Napajanje, maticna ili procesor moze da bude uzrok.Jedino zamjenom komponenti mozete da eksperimentisete i ustanovite sta je uzrok.Ili odnesite plocu sa procesorom u neki servis.Oni imaju neku karticu koju stave u pc slot i ocita gdje je kvar. Tada cete znati sta vam je ispravno pa dalje istim redom ugradjujte ostale komponente
 
u pitanju je napajanje...
ili u vrlo retkom sluicaju , zaglavljeno dugme za paljenje..
:rtfm:
Imam slican problem.
Ukljucivao se par puta na samo 2-3sec i ugasi.Ostane da svetli zelena lampica[sa prednje strane kucista],i ne reaguje uopste.Iskljucim iz struje,ukljucim,ugasi se lampica,upalim,opet se ugasi posle 2sec.
Stavim drugo napajanje,ukljucim,radi nekih 10sec,ali ne podize sistem i ugasi se opet.Sad stalno svetli ona lampica i ne reaguje uopste.
Probao sam i bez harda,nece.Ploca?I kako da proverim dal je ona?

Najvise me buni ova lampica,da nije kratak spoj negde?:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top