Pomoć oko Sony Vegas 5.0

the werewolf

Početnik
Poruka
42
Imam program koji se zove Sony Vegas 5.0

Da skratim priču, to je program za obrađivanje audio i video fajlova, a takođe može i da snima zvukove (neku muziku, audio fajl, zavisi gde i šta se snima.U smislu sa televizora preko tv kartice ili FM zvučne kartice, a takođe može i da snima zvukove iz kompa, zavisi
kako podesite podešavanja)

E, sada tu meni nije jasno; kada snimam neki audio fajl, odn. snimam zvuk, postoje određeni šumovi u reprodukciji tog fajla (mislim posle snimanja, kada slišam fajl da vidim kako se snimio).

Pogledao sam u uputstvu za taj program koji ide uz njega ali bezuspešno.
Da li neko može da mi preporuči šta da radim, ili gde mogu da skinem neko preciznije uputstvo (mada ne mora da bude precizno).
 
Nemam toliko brz internet da bi skinuo novi program. Imam dial up.
Ali dobro, snaci cu se vec nekako što se tice skidanja Sony Vegas - a 9.0c.

E, sad što se tice zvukova.
#PPP rekao si da ili mi je mikrofon loš, ili nisam dobro podesio bitrate.

Što se tice mikrfona, nemam ga. Ne snimam preko njega, nego kao što sam vec pomenuo, snimam preko kartica (naravno podrazumeva se da je kartica odn. komp povezan sa uredajem od kog snimam zvuk)

Ja imam ovaj program instaliran na 2 kompa.
Na jednom sam vršio neka podešavanja i uopšte nemam problem s tim.
E sad to sam pokušao na drugom kompu, ali ne mogu da se setim šta sam to podesio.
Razmišljao sam da nisam dobro podesio bitrate, ali ne mogu da nadem ta podešavanja u programu.

Da li neko zna kako to beše?
 
Kad odesh na "Render As", mozesh da birash video format u kojem cesh da renderujesh(slika 1), audio format(slika 2) i bit rate audio formata(slika 3). U ovo sluchaju sam izabrao mp3.
btr.png


Po meni, 50% posla je podesiti formate.
 

Back
Top