Kako se zaposliti u Banci?

Dali neko zna sta je potrebno sem standarne procedure koju svaka banka ima pri zaposljavanju da bi covek bez iskustva u ovoj zemlji dobio posao?

Posto sam po struci ekonomista,znam za brdo slucajeva..Neko je dosao preko veze,neko se klasicno prijavio na konkusr,resavao testove,pa ga prvi put odbili,pa ga zvali nakon tri meseca da je primljen,znam devojku koja radi u banci,a pos truci je apotekar:mrgreen: (da ne poverujes)...Danas nema pravila.A sve i zavisi u kojoj banci apliciras.Svi misle da je to kao nesto puno glamurozan posao..U sustini je vrlo stresan,ostajes i nakon radnog vremena,dosta putujes ako si kreditni sluzbenik za agro smer,u dosta baanaka ako si zena,kada kazes da si trudna popijes otkaz...U danasnje vreme,i u ovoj drzavi,zaista nema pravila.Ja i dalje verujem u obrazovanje i usavrsavanje.Da se ja pitam,tamo bi radili ljudi koji su se za to skolovali,a ne svakojaki i priuceni ljudi.:)
 
Није баш "понекад". Несналажљиви обично кукају да је за запосење увек потребна веза. :)

Nije bas tako..Istina ,da u danasnje vreme nema pravila..Pa,hoces reci da je neko ko je za apotekara,snalazljiviji za posao od bankara,od nekoga ko je cetiri godine studirao ekonomiju...:mrgreen: nema pravila,znam brdo ljudi koji su dobili posao u banci na krajnje posten i regularan nacin,a opet i one druge,kod kojih nije sve islo po "protokolu"..:)
 
Pa,hoces reci da je neko ko je za apotekara,snalazljiviji za posao od bankara,od nekoga ko je cetiri godine studirao ekonomiju..
Да, може бити али није правило. Шта вреди ономе што је студирао економију кад је у пракси показао да је неспособнији од приученог апотекара. Новац тражи сналажљиве а не ученике са урамљеном дипломом на зиду.
 
Да, може бити али није правило. Шта вреди ономе што је студирао економију кад је у пракси показао да је неспособнији од приученог апотекара. Новац тражи сналажљиве а не ученике са урамљеном дипломом на зиду.

Naravno,i to je vazno..ali diploma ipak treba da daje neku prednost,jer ekonomiju treba i zavrsiti,to zna svako ko je ikada studirao,jer sto ima grupa na fb-u,za sve koji su ekonomisti,pa kaze,ja necu ici u pakao,dovoljno je jednom:) (misli se na zavrsavanje ekonomskog faxa)..I ja to kazem,treba imati obrazovanje,ali kao i u svetu,ok imas diplomu,ali te pitaju sta umes da radis? Znaci ne vredi ti ni mr ni dr,ako ne znas kako se radi posao...A,ja kao ekonimista,moram biti na strani svih koji su ikada to studirali,pa da kazem da je dobar deo snalazljivosti i znoja ode na taj fax,pa ko ga zavrsi,i ako nije bio snalazljiv,veruj mi postane..Posebno ako zavrsi taj fax,u pojedinim gradovima,da ih ne spominjem..E,ko zavrsi u tim gradovima,i ostane normalan,taj je veruj mi snalazljiv i odmah mu treba dati platu,najmanje 80.000 dinara..:mrgreen:
 
Naravno,i to je vazno..ali diploma ipak treba da daje neku prednost,jer ekonomiju treba i zavrsiti,to zna svako ko je ikada studirao,jer sto ima grupa na fb-u,za sve koji su ekonomisti,pa kaze,ja necu ici u pakao,dovoljno je jednom:) (misli se na zavrsavanje ekonomskog faxa)..I ja to kazem,treba imati obrazovanje,ali kao i u svetu,ok imas diplomu,ali te pitaju sta umes da radis? Znaci ne vredi ti ni mr ni dr,ako ne znas kako se radi posao...A,ja kao ekonimista,moram biti na strani svih koji su ikada to studirali,pa da kazem da je dobar deo snalazljivosti i znoja ode na taj fax,pa ko ga zavrsi,i ako nije bio snalazljiv,veruj mi postane..Posebno ako zavrsi taj fax,u pojedinim gradovima,da ih ne spominjem..E,ko zavrsi u tim gradovima,i ostane normalan,taj je veruj mi snalazljiv i odmah mu treba dati platu,najmanje 80.000 dinara..:mrgreen:
ii......cek sta je taj fljasbuk?
cim oni imaju vremena za samaranje po tastaturi neverujem da su se bas toliko namucili.
ekonomski fakultet- tezak aaaaaa show :D:D:D:D
naravno svakom je njegov fax najtezi, kao sto je i najbolji onaj fakultet koji se i zavrsi.

a za cacansku banku ,societe general i unikredit a mislim i piraeus i erste banku ,cacak je majka.Cacani se pomazu dosta medjusobno.
 
da bi se zaposlio u banci, treba ti...u današnje vreme krize....veza, tj.preporuka da uopšte budeš pozvan na testiranje. puno njih salje prijave a mali broj se i pozove.to su probrani ljudi,nisu slučajnim uzorkom izabrani. e onda ideš na testove(ličnost,inteligencija), malo internet,word,exel i na kraju razgovor sa HR sektorom. sto ova banka? STA VAS PRIVLACI U RADU U BANCI?IIII SLIČNA PITANJA.

e onda kako si se pokazao i koliko jaka ti je veza, tako i prolaziš.živa istina, pogotovo ako nisi radio u banci.ako imas bankarsko iskustvo malo je lakše.

e onda počneš da radiš, pun ambicija,želja za dokazivanjem,očekivanjima....i onda se polako razočaravaš. počinješ uglavnom od šaltera, a to je rad....rudarski,veruj mi.zaboravi na pauzu,jedem po 5 min max i nazad trčim na šalter.uvek se moraš smejati,instrukcija i procedura milion, ne mozes pohvatati.od toga kako sta uraditi do toga kako se ponašati,reći.ljudi, ja 2 god radim u banci.zaboravite na privatan život. min 9 sati se radi,prekovremeno uvek,a ne plaća se.. uvek ima posla zaostalog,ne ideš kući dok se sve ne završi, i naravno....uvek moras da si skoncentrisan da ne bi napravio manjak,jer manjak se naravno iz tvog džepa namiruje a višak uplaćuje banci.
A plate....hahaha...smešne.otpadneš za malu svotu.šalter 300eur.što dalje od banke,bićete srećniji.to je moje iskustvo a i većine.raspitajte se.
 
Posto sam po struci ekonomista,znam za brdo slucajeva..Neko je dosao preko veze,neko se klasicno prijavio na konkusr,resavao testove,pa ga prvi put odbili,pa ga zvali nakon tri meseca da je primljen,znam devojku koja radi u banci,a pos truci je apotekar:mrgreen: (da ne poverujes)...Danas nema pravila.A sve i zavisi u kojoj banci apliciras.Svi misle da je to kao nesto puno glamurozan posao..U sustini je vrlo stresan,ostajes i nakon radnog vremena,dosta putujes ako si kreditni sluzbenik za agro smer,u dosta baanaka ako si zena,kada kazes da si trudna popijes otkaz...U danasnje vreme,i u ovoj drzavi,zaista nema pravila.Ja i dalje verujem u obrazovanje i usavrsavanje.Da se ja pitam,tamo bi radili ljudi koji su se za to skolovali,a ne svakojaki i priuceni ljudi.:)

Mene su tako zvali, prvo sam bila na testiranju ali su primili jednu devojku i posle nekih par meseci su me zvali da počnem da radim kod njih iako nisam ponovo konkurisala ali ja sam u to vreme kad su me zvali već imala posao koji mi je više odgovarao pa sam morala da ih odbijem.:aha:
 

Back
Top