Kako se zaposliti u Banci?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Kako se zaposliti u Banci?

Nov član
    Učlanjen
    04.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako se zaposliti u Banci?

Dali neko zna sta je potrebno sem standarne procedure koju svaka banka ima pri zaposljavanju da bi covek bez iskustva u ovoj zemlji dobio posao?

Početnik
    Učlanjen
    04.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kako se zaposliti u Banci?

Možda dazavršiš neku specijalizaciju, npr:

Kurs za ovlašćenog brokera,
    Kurs za ovlašćenog računovođu,
    Kurs za ovlašćenog investicionog savetnika,
    Kurs za portfolio menadžera.....

Pozdrav,

Zainteresovan član buvili (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio markec81 Pogledaj poruku
    Dali neko zna sta je potrebno sem standarne procedure koju svaka banka ima pri zaposljavanju da bi covek bez iskustva u ovoj zemlji dobio posao?
    Veza i to jaka

Primećen član
    Učlanjen
    28.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Pa sem standardne procedure treba ti-VEZA
    Mada to zapravo mozes da racunas u standardnu proceduru
    Poslednji put ažurirao/la deki011 : 06.02.2010. u 20:08

Iskusan ljubota (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    153

pa ženi je lakše...da dobije...posao u banci...
    sve neke manekenke rade...
    legle za poso..
    Plakao sam kad je progledala Esmeralda...

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Prilikom aplikacije za posao izjavis da si homosexualac i da se iskreno nadas da ta cinjenica nece biti osnov za diskriminaciju pri izboru

Početnik
    Učlanjen
    16.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

SAMO PUSTA VEZA I NISTA DRUGO. HILJADE OGLASA POSLALA, KAO POZOVU NA RAZGOVOR, A ONE OD 22/25 VEC RADE NA TOM MESTU!!!!! JADNA SMO MI ZEMLJA.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Ne treba uvek veza. Moj drugar se zaposlio u banci bez veze. Isao na neku obuku par meseci, i sad radi na poslovima kredita.

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Re: Kako se zaposliti u Banci?

Citat Original postavio markec81 Pogledaj poruku
    Posto sam po struci ekonomista,znam za brdo slucajeva..Neko je dosao preko veze,neko se klasicno prijavio na konkusr,resavao testove,pa ga prvi put odbili,pa ga zvali nakon tri meseca da je primljen,znam devojku koja radi u banci,a pos truci je apotekar (da ne poverujes)...Danas nema pravila.A sve i zavisi u kojoj banci apliciras.Svi misle da je to kao nesto puno glamurozan posao..U sustini je vrlo stresan,ostajes i nakon radnog vremena,dosta putujes ako si kreditni sluzbenik za agro smer,u dosta baanaka ako si zena,kada kazes da si trudna popijes otkaz...U danasnje vreme,i u ovoj drzavi,zaista nema pravila.Ja i dalje verujem u obrazovanje i usavrsavanje.Da se ja pitam,tamo bi radili ljudi koji su se za to skolovali,a ne svakojaki i priuceni ljudi.

Veoma poznat Rechke (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    290

Citat Original postavio buvili Pogledaj poruku
    Veza i to jaka
    Upravo tako! Znam podosta ljudi koji rade u banci, a nisu kvalifikovani za svoj posao, koji su dobili preko veze, svi od reda
    Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων

Zatucani klerofašista!

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Znam podosta ljudi koji rade u banci, a nisu kvalifikovani za svoj posao, koji nisu dobili preko veze posao.

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    Znam podosta ljudi koji rade u banci, a nisu kvalifikovani za svoj posao, koji nisu dobili preko veze posao.
    Ukratko receno, ponekad nekog i "prosere"

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Није баш "понекад". Несналажљиви обично кукају да је за запосење увек потребна веза.

Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Није баш "понекад". Несналажљиви обично кукају да је за запосење увек потребна веза.
    Nije bas tako..Istina ,da u danasnje vreme nema pravila..Pa,hoces reci da je neko ko je za apotekara,snalazljiviji za posao od bankara,od nekoga ko je cetiri godine studirao ekonomiju... nema pravila,znam brdo ljudi koji su dobili posao u banci na krajnje posten i regularan nacin,a opet i one druge,kod kojih nije sve islo po "protokolu"..

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    Pa,hoces reci da je neko ko je za apotekara,snalazljiviji za posao od bankara,od nekoga ko je cetiri godine studirao ekonomiju..
    Да, може бити али није правило. Шта вреди ономе што је студирао економију кад је у пракси показао да је неспособнији од приученог апотекара. Новац тражи сналажљиве а не ученике са урамљеном дипломом на зиду.

Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Да, може бити али није правило. Шта вреди ономе што је студирао економију кад је у пракси показао да је неспособнији од приученог апотекара. Новац тражи сналажљиве а не ученике са урамљеном дипломом на зиду.
    Naravno,i to je vazno..ali diploma ipak treba da daje neku prednost,jer ekonomiju treba i zavrsiti,to zna svako ko je ikada studirao,jer sto ima grupa na fb-u,za sve koji su ekonomisti,pa kaze,ja necu ici u pakao,dovoljno je jednom (misli se na zavrsavanje ekonomskog faxa)..I ja to kazem,treba imati obrazovanje,ali kao i u svetu,ok imas diplomu,ali te pitaju sta umes da radis? Znaci ne vredi ti ni mr ni dr,ako ne znas kako se radi posao...A,ja kao ekonimista,moram biti na strani svih koji su ikada to studirali,pa da kazem da je dobar deo snalazljivosti i znoja ode na taj fax,pa ko ga zavrsi,i ako nije bio snalazljiv,veruj mi postane..Posebno ako zavrsi taj fax,u pojedinim gradovima,da ih ne spominjem..E,ko zavrsi u tim gradovima,i ostane normalan,taj je veruj mi snalazljiv i odmah mu treba dati platu,najmanje 80.000 dinara..

Obećava curly hair (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Budi iz Uzica ili Cacka i imas siguran ulaz u Societe Generale! Ostale kvalifikacije ti nisu potrebne.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Naravno,i to je vazno..ali diploma ipak treba da daje neku prednost,jer ekonomiju treba i zavrsiti,
    Слажем се.

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Naravno,i to je vazno..ali diploma ipak treba da daje neku prednost,jer ekonomiju treba i zavrsiti,to zna svako ko je ikada studirao,jer sto ima grupa na fb-u,za sve koji su ekonomisti,pa kaze,ja necu ici u pakao,dovoljno je jednom (misli se na zavrsavanje ekonomskog faxa)..I ja to kazem,treba imati obrazovanje,ali kao i u svetu,ok imas diplomu,ali te pitaju sta umes da radis? Znaci ne vredi ti ni mr ni dr,ako ne znas kako se radi posao...A,ja kao ekonimista,moram biti na strani svih koji su ikada to studirali,pa da kazem da je dobar deo snalazljivosti i znoja ode na taj fax,pa ko ga zavrsi,i ako nije bio snalazljiv,veruj mi postane..Posebno ako zavrsi taj fax,u pojedinim gradovima,da ih ne spominjem..E,ko zavrsi u tim gradovima,i ostane normalan,taj je veruj mi snalazljiv i odmah mu treba dati platu,najmanje 80.000 dinara..
    ii......cek sta je taj fljasbuk?
    cim oni imaju vremena za samaranje po tastaturi neverujem da su se bas toliko namucili.
    ekonomski fakultet- tezak aaaaaa show
    naravno svakom je njegov fax najtezi, kao sto je i najbolji onaj fakultet koji se i zavrsi.

a za cacansku banku ,societe general i unikredit a mislim i piraeus i erste banku ,cacak je majka.Cacani se pomazu dosta medjusobno.
    Српској застави вратиће сјај.Ono sto nije za zadrzavanje ide iz ruke u ruku.Prodorna milost je musko odlicje.
    "Julijana, ti mnogo čitaš bajke, zabrinjavaš me u poslednje vreme!"

mitrovic nije na forumu
    Bog je na nebu Gavrilo Princip na zemlji i nebu
    Primećen član
    Učlanjen
    09.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da si zensko mlado i zgodno sve bi se dalo srediti.....mada ima i direktora koji se loze na muske...ali tu ti bas nisam kompetentan da ti to pojasnim..

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

U potpunosti se slazem sa SunasceJecom!!!!

P.S. Nisam iz Uzica i Cacka, pa me verovatno nikad nece primiti da radim u banci :

Obećava
    Učlanjen
    08.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Nema sanse da se zaposlite u banci ako nemate neku vezu.
    A nemate pojma koliko ima nesposobnih ljudi koji rade u bankama a posao su dobili preko veze.
    Obavljala sam finansijske poslove u firmi i cesto saradjivala sa bankama i uverila se u to.

Početnik
    Učlanjen
    09.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Testovi za rad u banci

Da li je neko polagao testove za rad u nekoj banci? glorijas@gmail.com

Nov član
    Učlanjen
    04.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da bi se zaposlio u banci, treba ti...u današnje vreme krize....veza, tj.preporuka da uopšte budeš pozvan na testiranje. puno njih salje prijave a mali broj se i pozove.to su probrani ljudi,nisu slučajnim uzorkom izabrani. e onda ideš na testove(ličnost,inteligencija), malo internet,word,exel i na kraju razgovor sa HR sektorom. sto ova banka? STA VAS PRIVLACI U RADU U BANCI?IIII SLIČNA PITANJA.

e onda kako si se pokazao i koliko jaka ti je veza, tako i prolaziš.živa istina, pogotovo ako nisi radio u banci.ako imas bankarsko iskustvo malo je lakše.

e onda počneš da radiš, pun ambicija,želja za dokazivanjem,očekivanjima....i onda se polako razočaravaš. počinješ uglavnom od šaltera, a to je rad....rudarski,veruj mi.zaboravi na pauzu,jedem po 5 min max i nazad trčim na šalter.uvek se moraš smejati,instrukcija i procedura milion, ne mozes pohvatati.od toga kako sta uraditi do toga kako se ponašati,reći.ljudi, ja 2 god radim u banci.zaboravite na privatan život. min 9 sati se radi,prekovremeno uvek,a ne plaća se.. uvek ima posla zaostalog,ne ideš kući dok se sve ne završi, i naravno....uvek moras da si skoncentrisan da ne bi napravio manjak,jer manjak se naravno iz tvog džepa namiruje a višak uplaćuje banci.
    A plate....hahaha...smešne.otpadneš za malu svotu.šalter 300eur.što dalje od banke,bićete srećniji.to je moje iskustvo a i većine.raspitajte se.

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Posto sam po struci ekonomista,znam za brdo slucajeva..Neko je dosao preko veze,neko se klasicno prijavio na konkusr,resavao testove,pa ga prvi put odbili,pa ga zvali nakon tri meseca da je primljen,znam devojku koja radi u banci,a pos truci je apotekar (da ne poverujes)...Danas nema pravila.A sve i zavisi u kojoj banci apliciras.Svi misle da je to kao nesto puno glamurozan posao..U sustini je vrlo stresan,ostajes i nakon radnog vremena,dosta putujes ako si kreditni sluzbenik za agro smer,u dosta baanaka ako si zena,kada kazes da si trudna popijes otkaz...U danasnje vreme,i u ovoj drzavi,zaista nema pravila.Ja i dalje verujem u obrazovanje i usavrsavanje.Da se ja pitam,tamo bi radili ljudi koji su se za to skolovali,a ne svakojaki i priuceni ljudi.
    Mene su tako zvali, prvo sam bila na testiranju ali su primili jednu devojku i posle nekih par meseci su me zvali da počnem da radim kod njih iako nisam ponovo konkurisala ali ja sam u to vreme kad su me zvali već imala posao koji mi je više odgovarao pa sam morala da ih odbijem.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Slične teme

1. Kako ja da otvorim racun u banci
    Autor Baraba na kvadrat u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.01.2010., 00:22
  2. zaposliti se u Novom Sadu
    Autor malinicv u forumu Srbija
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 10.06.2009., 19:33
  3. Da li je kasno zaposliti se...
    Autor craetive u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 04.08.2006., 20:27
  4. Da li cu se ikada zaposliti?????!!!!!!!
    Autor itakodalje u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.01.2006., 02:50
  5. kako se zaposliti kao medicinar u USA
    Autor mistic u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.01.2006., 00:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku