Americki antiraketni stit na teritoriji Rumunije

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.779
Aмерички антиракетни штит на територији румуније
Политика - Пре 13 минута

БУКУРЕШТ - Амерички председник Барак Обама званично је данас позвао председника Румуније Трајана Басескуа да та земља учествује у колективном систему антиракетне одбране.

Поводом тог позива, Басеску је данас сазвао Врховни савет за државну одбрану (CSAT) који је одобрио учешће Румуније у систему антиракетног штита, а коначну одлуку треба да донесе румунски парламент.

Басеску је после седнице CSAT изјавио да ће на румунској територији бити смештени надземни пресретачи америчког антиракетног одбрамбеног система, који ће у потпуности бити оперативни 2015. године.

Басеску је оценио да је за безбедност Румуније од највећег значаја учешће у антиракетној одбрани јер, како је рекао, тај систем штити целу румунску територију од антибалистичких ракета, док је претходни систем покривао само један мали део земље.

У првим реаговањима на одлуку председника Обаме, подjedнако се оцењује да је ово најзначајније решење за безбедност Румуније.

Басеску је нагласио да антиракетни штит није уперен против Русије, већ за одбрану од могућих балистичких напада.

http://vesti.krstarica.com/index.ph...sifra=1973fac36fa6174d418edc8534669dd2&lang=2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sta je sada ovo?:(

Odustadose od Poljske i Ceske, a ispade u nasem komsiluku.
 
4. 12. 2009. 17:41h | Srna

NATO: Protivraketni štit i u Bugarskoj

NATO će tokom 2012. godine u Bugarskoj postaviti deo protivraketnog štita nad Evropom, izjavio je visoki zvaničnik bugarskog Ministarstva odbrane sofijskom dnevniku "Sega".

Sistem PRO, koji je trebalo da bude instalisan samo u Poljskoj i Češkoj biće podeljen u nekoliko komponenti, a sa sigurnošću će ih biti u Bugarskoj, Rumuniji i Turskoj.

U Bugarskoj će, najverovatnije, u mestu Šabla biti postavljen optičko raketni sistem MIM-104 "patriot", a u bugarskim kasarnama formirane logističke baze i komandni centri za raketne presretače SM-3.

Tokom naredne godine rukovodstvo NATO-a će otpočeti pojačani dijalog sa svim državama, u kojima će biti instalirane komponente PRO.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/14722/NATO-Protivraketni-stit-i-u-Bugarskoj



Дискусия по темата / Discussion on the topic:

NATO: Protivraketni štit i u Bugarskoj

http://forum.krstarica.com/threads/337363
 
Babino unuce nije optereceno politikom, o tome se radi, ali ako se to naziva "troll" - onda sam trol, i sta mi ti mozes sad? :) Mozes samo da me mrzis. :)

Тук ние коментираме една конкретна международна военно-политическа тема, а не твоята персона.

Here we comment on a specific international military-political issue rather than your persona.
 
A zasto mislis odmah mrznja? Ko koga da mrzi ako Ameri postavljaju raketni stit u Rumuniji i Bugarskoj?


Postoje samo ljudi, ne postoje ni Ameri ni Bugari ni Rumuni ni Srbi - iskljucivo ljudi. Sto bi citali ovde ljude koji izrazavaju misljenja tipa "Evo ih, napadaju Rusiju, okupatori!" ili misljenja tipa "SAD, najmocnija svetska sila osvaja jos jednu zemlju!" ? Zasto bi se dozvoljavalo tako patriotama i nacionalistima da jos vise i jace budu uvereni u svoje stavove? Promenimo prvo sebe, promenicemo potom i druge, promeni svoje razmisljanje i promenices potom i misljenje tog sto se oseca ugrozeno pa mora da svoje rakete postavlja u razlicitim delovima sveta. Pruzi ruku svima.

Pa kako ga sad pozivas na mrznju, a u prethodnom postu hoces da zaustavis mrznju?

Razlika izmedju mog prvog posta i drugog posta je u smajlicima, 1. ga nema a 2. ga ima, dakle drugi je bio sala, malo se nasmesi i ima nade i za tebe! :) Osmehom treba sve da pocne...
 
Pa to se i ja pitam?

A Obama dobio Nobelovu nagradu za mir upravo zbog odustajanja od tog stita.

Prvo je izabran za tu nagradu pa posle je neko usao u avion sa bombom i hteo da ga digne u vazduh i putnike u njemu, eto o tome se radi, da li je sada pojasnjeno?

Тук ние коментираме една конкретна международна военно-политическа тема, а не твоята персона.

Here we comment on a specific international military-political issue rather than your persona.

Onda me ne ocenjuj i ne nazivaj trolom.
 
Postoje samo ljudi, ne postoje ni Ameri ni Bugari ni Rumuni ni Srbi - iskljucivo ljudi. Sto bi citali ovde ljude koji izrazavaju misljenja tipa "Evo ih, napadaju Rusiju, okupatori!" ili misljenja tipa "SAD, najmocnija svetska sila osvaja jos jednu zemlju!" ? Zasto bi se dozvoljavalo tako patriotama i nacionalistima da jos vise i jace budu uvereni u svoje stavove? Promenimo prvo sebe, promenicemo potom i druge, promeni svoje razmisljanje i promenices potom i misljenje tog sto se oseca ugrozeno pa mora da svoje rakete postavlja u razlicitim delovima sveta. Pruzi ruku svima.



Razlika izmedju mog prvog posta i drugog posta je u smajlicima, 1. ga nema a 2. ga ima, dakle drugi je bio sala, malo se nasmesi i ima nade i za tebe! :) Osmehom treba sve da pocne...


Sta hoces bre ti da kazes da sam ja malo....i ovi drugi sto pisu po forumu?
Jel tebe neko placa da sabotiras forum?
 
Poslednja izmena:
Sta hoces bre ti da kazes da sam ja malo....i ovi drugi sto pisu po forumima?
Jel tebe neko placa da sabotiras forum?

A zasto ti ja delujem kao osoba koja sabotira, kao osoba koja vrsi sabotazu? Zalazem se protiv politike i politicara i imam legitimno pravo da to radim ovde. Ne kazem da si ti malo... i ne mislim da je bilo ko drugi malo... Samo vas pokusavam ubediti u zivot bez politike.
 
A zasto ti ja delujem kao osoba koja sabotira, kao osoba koja vrsi sabotazu? Zalazem se protiv politike i politicara i imam legitimno pravo da to radim ovde. Ne kazem da si ti malo... i ne mislim da je bilo ko drugi malo... Samo vas pokusavam ubediti u zivot bez politike.

Pograsno shvatas!
Onda idi pred skupstinu, pred Bundestag, pred Belu Kucu...i kazi im da ne treba postojati politika i politicari, da se svi sklone i idu kuci, a mi se vracamo u kameno doba!
 
Pograsno shvatas!
Onda idi pred skupstinu, pred Bundestag, pred Belu Kucu...i kazi im da ne treba postojati politika i politicari, da se svi sklone i idu kuci, a mi se vracamo u kameno doba!

Ne shvatam pogresno, mislim da ti to cinis. Proslo je vreme mitingovanja pred skupstinom. Danas postoje forumi, i druge metode, nema potrebe da se vracamo u kameno doba, 21. je vek. Poradimo prvo na sebi, ovoga trenutka svi sa ovog foruma neka se odreknu svojih dubokih politickih uverenja i ukoliko sutra i svet ce se promeniti i bice bolji, i drugi ce se menjati. Uvek pocni od sebe prvo, sta god da radis i sta god naumis.
 

Back
Top