bol u testisu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: bol u testisu

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano bol u testisu

Vec dva dana imam stalni bol u levom testisu,tokom noci se malo pojacava interesuje me sta bi moglo biti uzrok .
    S vremena na vreme mi se pojavljuje crvenilo na gl... koje prelazi u iritirajuci svrab.U proseku traje dva tri dana ,ali sa povlacenjem se skida i malo kozice narocito na ivicama.
    Ne koristim nikakve lekove kao ni nikakve specijalne kreme sem nivea za lice,nikada se nisam nikom strucnom obratio za ovaj problem
    molim za pomoc!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Moze biti infekcija koja se prosirila na testis, isto tako moze biti u pitanju i neka promena na samom testisu.
    Ono sto je bitno jeste da se takav bol nikada ne sme zanemarivati!!!Pod hitno se javite urologu!
    Nije mi namera da dizem paniku ali infekcija koja se desava kod muskarca a ne leci se ili se simptomi ignorisu moze ostaviti posledice na sterilitet a to da li je infekcija u pitanju pokazace pregled i najednostavnije analize od pregleda urina i urinokulture,bakterioloskih briseva te obaveznog ultrazvuka.
    Mogu biti u pitanju i neke komplikovanije stvari ali njih ne spominjem jer nemam dovoljno podataka (da li se bol javlja sponatno, ili na dodir, da li postoji neka promena u gradji testisa koja se otkriva pipanjem...)
    U svakom slucaju u ponedeljak po uput za urologa.
    Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nemam nikakvih promena na dodir a bol je konstantan tokom celog dana nekako blag i ne prestaje.
    Da li je bol povezan sa crvenilom i svrabom na pol. organu.
    Inace u braku sam 5 godina i nemam dece.Nikada se nismo obratili doktoru z savet
    Hvala na odgovoru

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

E onda je krajnje vreme za odlazak kod lekara.
    Bol moze biti povezan sa crvenilom, to znaci da i vi i supruga treba da se obratite lekaru,vi urologu,ona ginekologu,potrebno je da se urade brisevi na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu, kandidu, trihomonas vaginalis .To su vam osnovne analize,dalje vi treba da uradite spermokluturu i spermogram,i opet onaj ultrazvuk koji sam vam spominjala.
    Medjutim isto tako taj bol ne mora biti povezan sa crvenilom i svrabom vec moze ukazivati na promene na testisu.
    Da ne bih ovde sirila pricu bez potrebe otidjite kod urologa obavezno i po mogucstvu sto pre.
    Ne znam da li niste planirali decu ili niste pokusavali da ih dobijete ali ako sa pokusajima ne dolazi do trudnoce ceka se maksimalno godinu dana,nakon toga je vec potrebno zapoceti ispitivanje ...

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala na savetima.

Početnik
    Učlanjen
    17.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: bol u testisu

Moj muz je povredio levi testis loptom. Lopta je direktno pala na njegov levi testis sa oko 1m visine. Osecao je bol, prvo jak a posle podnosljiv, nije uzeo nikakav lek protiv bolova.
    Ujutru 12h posle povredjivanja smo stavili hladan oblog, jer je testis u toku noci malo oteko. takodje, javio se bol u donjem delu stomaka sa leve strane.
    Kasnije se taj bol prosirio i na desnu stranu.
    Sada ga boli desni testis, i unutrasnja strana desne butine, ima osecaj kao da je taj deo utrnut. Proslo je 48h od povredjivanja.
    Sta da radimo? Koje su moguce komplikacije?

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: bol u testisu

goco, isto pitanje ste postavili u okviru zasebne teme gde vam je odgovoreno,ova tema ide pod kljuc.

Slične teme

1. Bol u testisu i stomaku
    Autor fenser u forumu Zdravlje
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 28.01.2014., 03:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •