shta je to dizajnerska shkola?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: shta je to dizajnerska shkola?

masnokosa
    Guest

Podrazumevano shta je to dizajnerska shkola?

nemam pojma.. :shock: 8)

Aktivan član hit (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

kako to mislis? skola je bas cool

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

pa tu ucis i o likovnoj umetnosti ali da je primenis,zar ne???? inace,da li je teska?i da li posle nje ako budem odlucila kontra da se upisem na fax drukcije struke????dizajnerska ima kopliko smerova...

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

heheheh ja sma isla u dizajnersku ok je skola,moze da se nauci,samo treba ostati normalan ako je to ikako moguce,al retki su slucajevi mada opusteno skola je dora za usmeravanje,na ono sto ti se dopada da radis.iako mnogi promene misljenje pa posle upisu nesto sasvim drugo (mislim na fax i vise skole)

Obećava Anchy-Bg (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

i ja sm isla u dizajnersku i meni je bilo savrseno! sa profesorima na ti(sa vecinom), pijemo kafu, zezamo se i samim tim smo opusteni i super crtamo!

Cela moja ekipa crkava za tim danima!

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Meni je isto bilo dobro!

wutogen
    Guest

Podrazumevano

skola je ok graficki smer je najaci samo ode mozak od dizajnerske svi su u nekom tripu

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Citat Original postavio biberche
    heheheh ja sma isla u dizajnersku ok je skola,moze da se nauci,samo treba ostati normalan ako je to ikako moguce,al retki su slucajevi mada opusteno skola je dora za usmeravanje,na ono sto ti se dopada da radis.iako mnogi promene misljenje pa posle upisu nesto sasvim drugo (mislim na fax i vise skole)
    ej zesce...ali sta je sa smerovima?sta tacno ucim u grafickom a sta u industrijskom dizajnu? ops:

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio joGooOOD
    Citat Original postavio biberche
    ej zesce...ali sta je sa smerovima?sta tacno ucim u grafickom a sta u industrijskom dizajnu? ops:
    nemam pojma sta tacno,ja sma bila na tekstilu

Guest

Podrazumevano

Dizajn je primena likovnosti i najcesce mora biti rob
    marketinga, jer samo kroz to ima smisla. Danas najcesce ima funkciju prodaje roba i usluga.
    Dok ti za industrijski dizajn treba dobro poznavanje
    materijala i problematika upotrebne vrednosti predmeta.

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

u svakom slucaju najinteresantniji smer ti je tekstil ali zaista ima dosta da se radi,zatim industrijski dizajn,grafika i ambalaza sve manje rada ali ko voli to nek izvoli.tekstil ti daje vishe mogucnosti da se i kroz strucne predmete izrazu=is a ne samo u crtanju i slikanu(sto je zajednicko za sve smerove)i to mislim bez velikih ogranicenja,profesori su tu da te usmeravaju a ti si tu da se u okviru zadatka izrazis kroz liniju oblike boju kompoziciju o jos mnogo toga vec..ucices ako upises ovu skolu..ili neku drugu umetnicku..

kratija
    Guest

Podrazumevano mnogo je njih

Vidim da su svi "preziveli" koji su zavrsili dizajnersku?! sala Ja sam zavrsio graficki dizajn, i istina je da se sve manje radi, da su kriterijumi sve slabiji i sve vise moras da se oslanjas na sopstveno rasudjivanje.

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: shta je to dizajnerska shkola?

meni tamo radi tetka brana

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Zna li neko da li je obavezan prijemni iz srpskog i matematike sto se polaze u osnovnoj?Ajde jagodice raspitaj se kod teta Brane pa mi javi molim te.Poz...

prof.M
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio vesna pet
    Zna li neko da li je obavezan prijemni iz srpskog i matematike sto se polaze u osnovnoj?Ajde jagodice raspitaj se kod teta Brane pa mi javi molim te.Poz...
    NE!
    bilo bi malkice nepravedno .zaboravi matis i srpski to ti nije potrebno sem ako neces u gimnaziju.ali zato treba dobro da se pripremis za crtanje,slikanje i vajanje sto nije mali posao.radis li na tome?!

prof.M
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio prof.M
    NE!
    bilo bi malkice nepravedno .zaboravi matis i srpski to ti nije potrebno sem ako neces u gimnaziju.ali zato treba dobro da se pripremis za crtanje,slikanje i vajanje sto nije mali posao.radis li na tome?!
    ja sam zavrsila dizajnersku, to je zaista sjajna skola.ako zelis mozda mogu da ti pomognem oko prijemnog ispita...zovi ako te zanima 064/21 80 245

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio prof.M
    NE!
    Ja sam odavno zavrsila skolu,ovo me interesuje zbog moje cerke koja hoce da upise dizajnersku.Pocela je sa pripremama za prijemni i za sada je zadovoljna.Inace ona je imala samostalnu izlozbu,izlagala je radove od keramike,a prosle god. osvojila je prvo mesto likovnih umetnika na oktobarskom salonu.Cula je za neku art skolu na Zvezdari a oni valjda imaju neki smer sto nju interesuje-konzervacija i restauracija umetnosti,izvini ako sam nesto pogresila.Jesi li ti zaista profesor i ako jesi znas li nesto o ovoj skoli sto sam ti navela?Poz...

Poznat zainteresovana (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Pošto se profesor ne javlja, možda mogu ja pomoći.
    U zgradi Mašinske škole na Zvezdari, u ul. Baje Sekulića 39, tel:011/415-556, se nalazi odsek Kultura i umetnost. Mislim da su od ove školske godine dobili samostalnost i naziv Belle Art, ili Škola Lepih Umetnosti, tako nekako, a inače su od osnivanja pod okriljem Ministarstva za kulturu, a i finansiraju se iz fonda Ministarstva, nezavisno od Mašinske. Tu je odsek konzervator kulturnih dobara. Pretpostavljam da je to područje koje je zanima. Inače, prijemni se polaže odmah prvih dana maja, obratite pažnju zbog prvomajskih praznika. Iz tri dela je, crtanje, slikanje, vajanje - dan za danom, svaki u trajanju od po 4h. Od prošle godine ponovo ne treba klasifikacioni (tj.srpski i matematika).
    Dobro je što je na vreme počela sa pripremama, a i dodatno se vrednuje osvojeno I mesto na takmičenjima. Čestitam na takvom uspehu na Oktobarskom salonu. Bravo!

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio zainteresovana
    Pošto se profesor ne javlja, možda mogu ja pomoći.
    U zgradi Mašinske škole na Zvezdari, u ul. Baje Sekulića 39, tel:011/415-556, se nalazi odsek Kultura i umetnost. Mislim da su od ove školske godine dobili samostalnost i naziv Belle Art, ili Škola Lepih Umetnosti, tako nekako, a inače su od osnivanja pod okriljem Ministarstva za kulturu, a i finansiraju se iz fonda Ministarstva, nezavisno od Mašinske. Tu je odsek konzervator kulturnih dobara. Pretpostavljam da je to područje koje je zanima. Inače, prijemni se polaže odmah prvih dana maja, obratite pažnju zbog prvomajskih praznika. Iz tri dela je, crtanje, slikanje, vajanje - dan za danom, svaki u trajanju od po 4h. Od prošle godine ponovo ne treba klasifikacioni (tj.srpski i matematika).
    Dobro je što je na vreme počela sa pripremama, a i dodatno se vrednuje osvojeno I mesto na takmičenjima. Čestitam na takvom uspehu na Oktobarskom salonu. Bravo!
    Hvala puno na obavestenju i na cestitkama.Nismo tacno znali adresu skole,ona se nesto raspitivala ali je to bilo nedovoljno.Inace priprema je jedna gospodja koja vec 15god. radi samo pripreme za upis u umetnicke skole.Suprug i ja pojma nemamo sa crtanjem a za cerku dosta ljudi koji se razumeju kazu da je super talentovana.Nase kao roditelji je da je podrzimo i finansiramo,a na njoj je da se trudi i radi.Videcemo...Hvala jos jednom.

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Javite nam rezultate! Srecno, pozdrav!

Slične teme

1. dizajnerska
    Autor vesna pet u forumu Škole