Drakonski horoskop

Elle

Elita
Poruka
15.315
Vidim da nema ove teme, pa da napišem koju reč, pošto je inače veoma zanimljiva :D Drakonski horoskopi su relativno slabo u upotrebi s obzirom na to koliko informacija pružaju (kako u natalnoj astrologiji tako i u sinastrijama) i mislim da ne bi bilo zgoreg da se svako ko se astrologijom bavi s njima upozna što bolje.

Ukratko:
Drakonski chart je horoskop koji se dobija tako što Severni Mesečev čvor postavimo na 0 Ovna, a ostale pozicije u karti pomeramo u odnosu na to - dakle, pozicije planeta po kućama i njihovi međusobni aspekti ostaju isti, samo se menjaju pozicije po znacima.

Kako su Mesečevi čvorovi polazna tačka u ovom horoskopu (u odnosu na njih se računa sve ostalo), njegova priroda je zapravo 'lunarna' - on opisuje našu dušu, naše nesvesno, unutrašnje biće, ili eterično telo. Zbog toga je jako značajan kao pomoćni horoskop u okviru natalne astrologije, u karmičkoj astrologiji i naravno u sinastrijama.

Vaša iskustva, zapažanja ... ? :D

Ukoliko je mali broj vas upoznat s ovom temom, za sad ostavljam ova dva teksta
http://ritamvremena.mojblog.rs/arhiva-6-2007.html
http://rs.keplerunited.org/img/clanci/Drakonska astrologija.pdf
za koje mislim da mogu biti od koristi.
 
Ja bih to tumačila ovako ...

Prvo sam gledala loše uporedne aspekte - drakonski Mesec ti je u T-kvadratu sa natalnim Merkurom i Uranom, a natalni Mesec je ugrožen opozicijom sa drakonskim Marsom i Saturnom. I u jednom i u drugom slučaju su to vladari 3. i 7. pa mislim da su to oblasti koje ti crpe energiju, tu je gubiš.

Zanimljivo je da ti je natalna osa Asc/Dsc u skoro egzaktnoj konjunkciji sa drakonskom osom MC/IC ... tu je i drakonsko Sunce koje je na natalnom Asc-u, što bi u svakom slučaju trebalo da je pozitivno :) Uglavnom kroz pozitivne aspekte se "puniš" (a ima ih - vladar Asc-a je u sekstilu sa drakonskim Mesecom npr., itd.)

Koliko se prepoznaješ u ovom Mesecu u Devici?
 
Posto drakonski govori i o karmi meni je prvo kod emillly upalo u oci konjukcija natalnog smc i drakonskog ju u 8. natalnoj kuci.... takodje konjukcija drakonske venere sa natalnim saturnom...
 
Koliko se prepoznaješ u ovom Mesecu u Devici?

Vise nego u MO u strelcu..:think:
Ja nisam normalna koliko maltretiram sebe razmisljajuci o kojecemu,mada ne praktikujem to da analiziram u sitna crevca,um mi je najveci neprijatelj sto nije bas u opisu MO u strelcu..
Jako sam podlozna depresivnim stanjima,ima tu zasluga MO0NE,ali znam mnoge sa polozajem MO0NE u strelcu,pa nisu bas toliko skloni tome kao ja..Hm..:think:
 
Posto drakonski govori i o karmi meni je prvo kod emillly upalo u oci konjukcija natalnog smc i drakonskog ju u 8. natalnoj kuci.... takodje konjukcija drakonske venere sa natalnim saturnom...

Vish stvarno,nisam obratila paznju,to snazno osecam,i tacno se tako i osecam,kao da imam i natalno tu konj..Meni su sva partnerstva karmicka,ali to je prikazano i u natalu..:eek:
 
Evo da postavim ja moj drakonski+natalni u jednom, mislim da je preglednije...

E pa ne moze preko reda.. :whistling:

happy0129.gif
 
Poslednja izmena:
Pre nego što nastavimo sa tumačenjima samo bih dodala još nešto na šta sam naišla na netu ... predavanja o drakonskoj astrologiji :)


Ovo je prvo u nizu, ima ih još. Ne znam koliko se snalazite sa engleskim, mislim da ovo nije preterano komplikovano za razumevanje (prilično je jednostavno urađeno, barem ovo ovde) ali ako se neko ne snalazi a ovo vam se čini OK, mislim da ćemo moći da se organizujemo i prevedemo barem najbitnije i naravno okačimo sva predavanja.
Izjasnite se, pls :D
 

Back
Top