Da li ste romanticni?

Poenta je romantiku ne dovesti u ko-relaciju sa patetikom(sto se nazalost uglavnom radi;tipa kuco,maco,patkice,misu,bubice i to je kao romantika, je l'?:roll:).Nikad se nisam trudio da budem romantican,vec samo da pokazem emotivnu stranu(a jako sam emotivna osoba,sto i nije bas za pohvalu u ovakvuom drustvu) kroz neku konkretnu radnju,bila to pesma posvecena voljenoj osobi ili neki drugi gest..Ne znam,po meni se jednostavno romantika ne uci,ne moze se na silu biti takav...Jednostavno se rodis takav,sa tim filingom.Romantika nije neka ruza koju uberes kod komsije u basti i poklonis dragoj ili neka pesma koju prepises iz prve knjige koja ti padne u ruke...To je osecaj za pravi trenutak,za pravi potez,za nesto sto ce iznenaditi osobu koju volis...To je bar neko moje,licno shvatanje romanticnosti...
 
Mislim da jesam. Volim romantiku sve dok se ne pretvori u patetiku. Sve treba da ima svoju granicu. Ne znam zasto, ali cini mi se da smo svi mi duboko u sebi romanticni. Neko mozda nece da iskaze svoju romanticnu stranu, jer se plasi da bi okolina mogla da ga ismeje (ovo uglavnom vazi za muskarce, cast izuzecima). Ipak, ne gledamo svi romantiku istim ocima. Nekome je nesto romanticno, nekome nije.
 
U zivotu, sam inace vrlo suzdrzan, i temperamentan, bas realista. Ali kad zavolim nekoga, onda prosto da nemam granice u tome, posebno na planu romantike. Ali, ako su nocni izlasi (klubovi, splavovi) u glavnom jedina romantika, onda ne spadam u ovu kategoriju, a nadam se da nije bas dotle doslo:worth:
 
hmmm meni romantika nije nuzno vezana za osobu...vise kako dozivljavamo svet oko nas...meni je romantican i vetar u kosi, sunce na licu, mirisi, bulke u polju.....i prosto iskazivanje svojih emocija kroz razlicite manifestacije prema odredjenoj osobi...nekada je i samo pogled romantican...poljubac na oko, jutarnja kafa itd...
mislim da se u zivotu nisam rasplakala na film...ni na pesmu...duboko prezirem patetiku i povezivanje romantike i ljubavi samo sa nesrecom i tugom...a ima i toga...pisem samo...jer u retkim slucajevima na zalost bude i tako spletom okolnosti...
 
Nekad bila, više niti želim niti me iskreno briga za tim.Digla sam ruke od svega,pun mi klinac da se trudim objasniti budali neke stvari.Rekla sam po stoti put da meni ne trebaju pokloni balavica nisam da me to diže nikad nisam to volila rekla sam mu što ja želim i što volim da bi mi se u lice nasmijalo i pljunulo i na kraju meni treba za to stručna pomoć.

@a ovo sam rekla,ako slažem iti slovo ruke mi se bogda odmah isušile.

Meni netreba poklon nikakav ja nikad to od tebe nisam tražila nije mi 16g da mi trebaš poklanjati glupost i ne samo to nego prstenje narukvice ogrlice i pitaj boga što sve ne ,,meni od toga ništa ne treba,ja bi bila najsretnija osoba na svitu da kad je nešto tako svečano da skuhaš ručak najjednostavniji ,,2 svijeće i lipa večera uz laganu muziku ja i ti.

Zar sam ljudi puno tražila?
Zar sam zaslužila da mi se na to naruga?
Zar sam zbog toga postala poremečena da mi treba stručna pomoć?

Slobodno mi odgovorite na sve to iskreno.
 
Nekad bila, više niti želim niti me iskreno briga za tim.Digla sam ruke od svega,pun mi klinac da se trudim objasniti budali neke stvari.Rekla sam po stoti put da meni ne trebaju pokloni balavica nisam da me to diže nikad nisam to volila rekla sam mu što ja želim i što volim da bi mi se u lice nasmijalo i pljunulo i na kraju meni treba za to stručna pomoć.

@a ovo sam rekla,ako slažem iti slovo ruke mi se bogda odmah isušile.

Meni netreba poklon nikakav ja nikad to od tebe nisam tražila nije mi 16g da mi trebaš poklanjati glupost i ne samo to nego prstenje narukvice ogrlice i pitaj boga što sve ne ,,meni od toga ništa ne treba,ja bi bila najsretnija osoba na svitu da kad je nešto tako svečano da skuhaš ručak najjednostavniji ,,2 svijeće i lipa večera uz laganu muziku ja i ti.

Zar sam ljudi puno tražila?
Zar sam zaslužila da mi se na to naruga?
Zar sam zbog toga postala poremečena da mi treba stručna pomoć?

Slobodno mi odgovorite na sve to iskreno.
nisi...ni najmanje...neki muskarci su prosto takvi...emotivno amputirani...jos na sve to ti kazu da te vole...a bliskost i da se 1% potrude uciniti te sretnom 0...ne razumem ja tu ljubav...
 

Back
Top