MOTIV SNOVA- Ana Karenjina
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: MOTIV SNOVA- Ana Karenjina

Početnik
    Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano MOTIV SNOVA- Ana Karenjina

Ok, znam da vec postoji tema o delu, ali, ja vas molim da, ako neko zna, da mi objasni motiv snova koje Ana sanja tokom celog romana...
    Naravno, tu su i njeni psihicki lomovi, mada, o tome otprilike znam nesto, ne bi bilo lose ako neko moze da doda...
    Vec sam trazila na internetu i nema nicega o snovima, a to mi ej tema za lektiru pa, posto sam vodja grupe, odgovorna sam za sve...

P.S.
    Procitala sam knjigu, da... Samo mi treba mala pomoc...)

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Re: MOTIV SNOVA- Ana Karenjina

Citat Original postavio Taxy Pogledaj poruku
    Ok, znam da vec postoji tema o delu, ali, ja vas molim da, ako neko zna, da mi objasni motiv snova koje Ana sanja tokom celog romana...
    Naravno, tu su i njeni psihicki lomovi, mada, o tome otprilike znam nesto, ne bi bilo lose ako neko moze da doda...
    Vec sam trazila na internetu i nema nicega o snovima, a to mi ej tema za lektiru pa, posto sam vodja grupe, odgovorna sam za sve...

P.S.
    Pa sta ima tu da ti neko objasnjava, oduvek se smatralo da su snovi pretkazatelji budunocsti sto se u njenom slucaju ispostavilo kao istinito. Mozes uporediti i sa delom hmmm ne mog se setim koje bese?!

Cini mi se da u Gorskom Vjiencu ima isto nesto za snove i u

Seticu se pa cu ti reci

Ima dva dela sigurno u kojima se jos snovi pominjaju, jedno je ,,Kad nekog jure neki medjed,, Drugo ,, vosak,, I trece se ne secam

Početnik
    Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    Pa sta ima tu da ti neko objasnjava, oduvek se smatralo da su snovi pretkazatelji budunocsti sto se u njenom slucaju ispostavilo kao istinito. Mozes uporediti i sa delom hmmm ne mog se setim koje bese?!

Cini mi se da u Gorskom Vjiencu ima isto nesto za snove i u

Seticu se pa cu ti reci

Ima dva dela sigurno u kojima se jos snovi pominjaju, jedno je ,,Kad nekog jure neki medjed,, Drugo ,, vosak,, I trece se ne secam

Da, da znam ja da nema neceg posebnog za pisanje, ali u stvari, cela tema treba da se vrti oko zadnjih stranica romana, i pola sastava treba da bude vezano za snove...
    Snovi su joj vezani za onog seljaka sto je poginuo na dan kad se upoznala sa Vronskim(prepolovio ga je voz ) Znaci, verovatno ima veze sa time sto je ona, od tog trenutka, razmisljala da bi i ona mogla tako da umre...

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Da, da znam ja da nema neceg posebnog za pisanje, ali u stvari, cela tema treba da se vrti oko zadnjih stranica romana, i pola sastava treba da bude vezano za snove...
    Snovi su joj vezani za onog seljaka sto je poginuo na dan kad se upoznala sa Vronskim(prepolovio ga je voz ) Znaci, verovatno ima veze sa time sto je ona, od tog trenutka, razmisljala da bi i ona mogla tako da umre...
    Nema veze toliko s tim, koliko sa njenim samoubistvom, tj. buducnoscu.

Verovatno da ju je proganjala i ta slika s pocetka romana koju si naveo.Ona nije tu slucajno.

Sanjala je lampu (ili svecu) koja se gasi i to je njen ugasen, prekinut zivot. Takodje je i na stanici pre nego da se ubije, koliko mi se cini, bilo neko slabo svetlo, neka lampa, a u koji se ona ambijent kao dama nije uklapala. I gledala je prema osvetljenom mestu gde je bio Vronski, ali tamo nije otisla.

Takodje koliko se secam i nekog zlog coveculjka s cekicem ili tako necim, sto opet ukazuje na gvozdeni voz i njen zao usud (razvod nikako nije dobila).

On je govorio neke nerazumljive reci, kao sto je i ona na kraju imala nerazumljive misli i zivela u nekom dusevnom rastrojstvu sve do smrti.

I citav njen zivot otkako je upoznala Vronskog bio je samo jedan sunovrat, to je verovatno taj mrak u snovima.

Ali ne znam kako ovo moze da bude tema za sastav? Sta vise da se pise? Povezi taj njen san sa mrakom na stanici i njenim poslednjim razmisljanjima i to je to.

Mislim, isuvise je morbidno za citav sastav.

Sta li vas danas teraju da pisete, e to je cudo!!!

Aktivan član Nikolass (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    45

P.S.
    Ana Karenjina odlicne knjige pise, samo neka tako nastavi......i ja sam procitao sve njene knjige....

Aktivan član nalence (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio Nikolass Pogledaj poruku
    Ana Karenjina odlicne knjige pise, samo neka tako nastavi......i ja sam procitao sve njene knjige....
    Cinizam ili neupucenost dobra

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    301

Moj ti je savet da nadjes negde, u biblioteci bi trebalo da imaju ove knjige : M. Babović, ''Ruska književnost XIX veka / Realizam I'', ''Naučna knjiga'', Beograd, 1971. (''Ruski realisti XIX veka, I, ''Univerzitetska riječ'', Titograd, 1986.); M. Babović, ''Ruski realisti 19. veka'', knj. II, ''Svetozar Marković'', Beograd, 1983.
    Ovde ces, verujem, naci odgovore na sva pitanja koja bi te mogla muce

Početnik
    Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nikolass Pogledaj poruku

Sve? Jel si siguran xDDDDDDD
    Papreporuci neku bre, nemoj da si stipsa

Početnik
    Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Nema veze toliko s tim, koliko sa njenim samoubistvom, tj. buducnoscu.

Verovatno da ju je proganjala i ta slika s pocetka romana koju si naveo.Ona nije tu slucajno.

Sanjala je lampu (ili svecu) koja se gasi i to je njen ugasen, prekinut zivot. Takodje je i na stanici pre nego da se ubije, koliko mi se cini, bilo neko slabo svetlo, neka lampa, a u koji se ona ambijent kao dama nije uklapala. I gledala je prema osvetljenom mestu gde je bio Vronski, ali tamo nije otisla.

Takodje koliko se secam i nekog zlog coveculjka s cekicem ili tako necim, sto opet ukazuje na gvozdeni voz i njen zao usud (razvod nikako nije dobila).

On je govorio neke nerazumljive reci, kao sto je i ona na kraju imala nerazumljive misli i zivela u nekom dusevnom rastrojstvu sve do smrti.

I citav njen zivot otkako je upoznala Vronskog bio je samo jedan sunovrat, to je verovatno taj mrak u snovima.

Ali ne znam kako ovo moze da bude tema za sastav? Sta vise da se pise? Povezi taj njen san sa mrakom na stanici i njenim poslednjim razmisljanjima i to je to.

Mislim, isuvise je morbidno za citav sastav.

Sta li vas danas teraju da pisete, e to je cudo!!!

mmm, mislim da bi ovo moglo da mi pomogne.
    Takodje sam citala u literaturi da reci onog starca sto ga sanja(,,gvozdje treba tucati, kovati, mesiti'') imaju neke veze cak i sa Karenjinom, vezano za nacin na koji se on ophodi prema njoj u braku i posle toga... Takodje i nagovestavaju njenu sudbinu...
    A tema je propast... Tu nema dileme xD

Slične teme

1. Ana Karenjina
    Autor Feanor the elf king u forumu Književnost
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 13.08.2015., 11:21
  2. Motiv za potiskivanje...
    Autor JaMrzim u forumu Psihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2009., 08:24
  3. Motiv pokajanja u Ani Krarenjinoj
    Autor hiphip u forumu Književnost