Oni koji rade sa decom...
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Oni koji rade sa decom...

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Oni koji rade sa decom...

... možda bi bili najidealniji da me usmere kako da osmislim književno veče sa stvaralaštvom za decu i dečjim stvaralaštvom...

Ovde sam (mistično) ukazala da postoji neki problem sa mojim idejama http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=350111, želim da to bude što zanimljivije, našla sam muziku koju će izvoditi momak koji je već radio za pozorište u NS-u, uključila sam glumce L. pozorišta (reč je o Nišu) da interpretiraju pojedine odlomke bajki autora sa reginonalnog prostora, ali ne znam šta još da ubacim, može i neka interaktivnost sa decom... ali kako...

Do sad sam sve radila sa starijima ili generacijom (tu i tamo), sada treba da se prebacim na nivo dece, volela bih da dam maksimum sebe, a tu mi je potreban kakav predlog vas, koji ste u poslu sa klincima...

Hvala unapred.
    ''Došlo je, čini mi se, vreme da se uputim u krilatost...''

Aktivan član lanavi (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    339

Podrazumevano Re: Oni koji rade sa decom...

Ne radim sa decom ali valjda to nije prepreka da priupitam ...Koji je uzrast u pitanju? Pominju se bajke sa regionalnog prostora... preciznije? Koliko ceo poduhvat vremenski traje? Koliko je dece prisutno? Mogu li se koristiti rekviziti L. pozorista?

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Mogu se koristiti rekviziti.
    Pozorište ima 200 mesta, ali računajmo da je polovina ili trećina njih - dece - uzrast 4. razred osnovne škole, recimo...
    Preciznije? Hm. Ništa to neće da znači da ti kažem, jer autori su niški, manje ili više afirmisani u krugovima stvaralaštva za decu, bajke su tematikom vezane za Niš (Vilin grad), akcenat je na borbi dobra i zla (kao u svakoj bajci), a posebno je bitno istaći vrednost druženja.
    Ceo program treba da se uklopi u vremenski okvir od najviše dva sata.

Eto, slobodno pitajte i kazujte.

Aktivan član lanavi (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    339

Popirlican broj dece mada su u uzrastu za obuzdavanje. Vecina je prosla i casove gradjanskog vaspitanja pa im vrsta interaktivnog rada nije nepoznata, a takodje i mogucnost aktivnijeg ucesca u pauzama zivahne (nikako monotone, dosadne) naracije. U zavisnosti od broja bajki koje treba prezentovati trebalo bi ostaviti dovoljno vremena za pauzu izmedju svake, koja bi se upotrebila za postavljanje pitanja, opipavanje reakcije na neke reci, pojmove, pouku koja se izvukla. Mozda im treba podeliti tematske rekvizite kojima bi tokom citanja bajke mogli da odreaguju na pojmove opasnosti, straha, ljubavi, dobra, zla, prijateljstva (reakcija bojama, pucketanjem prstima, shishtanjem). Animator bi morao da ih mimikom podrzi, umiri, ohrabri, utisa, podstakne. I deci obavezno treba dati neki simbolicni poklon koji ima veze sa onim cemu su prisustvovali. Budu li sve svelo samo na gledanje i slusanje, to ce u miru izdrzati nekih 30-ak minuta nakon cega sumnjam da uopste iko vise moze da odrzi koncentraciju ukoliko ne bude nekih podsticucih elemenata...to ipak nije crtani ili igrani film koji ostavlja bez daha.

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Један део би могла да буде импровизовано глумљење делова бајки, на лицу места. Можда би се јавила деца која би хтела да преузму улогу неких ликова.
    Бећаруше и баба и нана, па на кога да сам ја ваљана?

Primećen član emotivac2 (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Ванда Pogledaj poruku
    Један део би могла да буде импровизовано глумљење делова бајки, на лицу места. Можда би се јавила деца која би хтела да преузму улогу неких ликова.
    Mislis na modernizovane staromodne bajke .Tako nesto je bilo i kod nas deca su bila odusevljena

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Па, могу на лицу места да удахну неки нови дух тим бајкама. Деца тог узраста то веома воле.
    Бећаруше и баба и нана, па на кога да сам ја ваљана?

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Ljudi, divne ideje...!
    Sad se i meni pale ''lampice''!

Divni ste!

Slične teme

1. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 08.01.2009., 00:10
  2. Taquilla-e mi ne rade, koji softcam?
    Autor faster929 u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.11.2006., 11:05
  3. sajtowi za free sms, koji rade 100%