Studenti iz Crne Gore da se tretiraju kao stranci?!

Nisi ti u toku brale. Prvo, upis na drzavne fakultete je moguc jedino uz potvrdu o izjavi, ovjerenu kod suda, da je buduci student srpske nacionalnosti. Drugo, niko tebi ne uzima mjesto, vec ga ti uzimas sam sebi, nedovoljnim znanjem i nedavanjem uslova spustenog ispod nadmorske visine. Trece, i sve da zabrane Crnogorcima (sto bi bila ogromna nepravda, prije svega prema onim ciji su roditelji protiv Milove diktature) opet bi mogli da uzmu srpsko drzavljanstvo. Cetvrto, isti ti studenti donose barem 2000 evra godisnje u Srbiju - placaju stanove, trose po prodavnicama i kaficima, tako da se drzavi i te kako isplati.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisi ti u toku brale. Prvo, upis na drzavne fakultete je moguc jedino uz potvrdu o izjavi, ovjerenu kod suda, da je buduci student srpske nacionalnosti. Drugo, niko tebi ne uzima mjesto, vec ga ti uzimas sam sebi, nedovoljnim znanjem i nedavanjem uslova spustenog ispod nadmorske visine. Trece, i sve da zabrane Crnogorcima (sto bi bila ogromna nepravda, prije svega prema onim ciji su roditelji protiv Milove diktature) opet bi mogli da uzmu srpsko drzavljanstvo. Cetvrto, isti ti studenti donose barem 2000 evra godisnje u Srbiju - placaju stanove, trose po prodavnicama i kaficima, tako da se drzavi i te kako isplati.

.

A koji to novac donose Srbiji ako znamo koliko ih je x godisnja skolarina koja se placa iz budzeta Republike Srbije???
Sto se tice drzavljanstva to nije spono, ali da bi stranac postao drzavljanin Rep. Srbije to ne ide bas preko noci.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dokle će više crnogorci da zauzimaju mesta srpskim studentima... ??? :dontunderstand: Srbija ih "hrani" a dobar deo njih su ovi novokomponovani crnogorci koji Srbiju vole koliko i Stupan Musić...

СРБИМА који живе у Црној Гори треба омогућити да се школују под истим условима које имају Срби из других земаља.
Понављам још једанпут: СРБИМА, никаквим Србо-Црногорцима, Црногорцима српског рода и сл. баљезгарије - ил си Србин или ниси!
 
Poslednja izmena od moderatora:
ma o cemu vi to..???
pa ljudi zar ne bi tema da crnogorski studenti prelaze granicu a da ni dokumenta nemaju...kakavo crno drzavljanstvo...i nije tacno da se zbog crnogorskih studenata ne smanjuje broj studenata gradjana srbije koji su na budzetu----u zavisnosti od uspeha a posebno od visine budzeta odredjuje se broj studenata koje drzava finansira...pa ako u taj budzet upadnu studenti iz srne gore---kako ne smanjuju broj studenata iz srbije...???
i koji je to nacin --u srbiji svaki gradjanin mora nositi licnu kartu sa sobom ili neku drugu licnu ispravu...a crnogorski student moze preci granicu na nekakvu potvrdu...pa gde to jos ima..???
 
Moram da demantujem izjavu da je potrebna overena potvrda u sudu. Znam i 100% sam siguran da se izjava moze popuniti i prilikom upisa, nije potreban nikakav sud.
Drzavljanstvo se ne dobija preko noci, ima ljudi koji ga cekaju i po nekolik godina. Sto se tice skolarine, na nju se daje mnogo ako si recimo samofinansirajuci student. Znaci ko je na budzetu tu cifru pokriva drzava + ima pravo i na dom i na menzu... E sad sto dole ima dosta ljudi koji se protive Milovom rezimu onda su trebali da traze podrsku Srbije da iskazu svoje nezadovljstvo. Nigde ne vidim da su blokirani putevi i da ljudi strajkuju gladju sto je Crna Gora priznala Kosovo. Dakle ako necete vi sami nesto da uradite onda nema razloga da i od nas nesto ocekujete.
 
Ajmo se svi tretirati kao stranci, ajmo Srbe iz Vojvodine i Republike Srpske tretirati kao strance, ajmo Srbe iz USA tretirati kao strance, ajmo komsiju tretirati kao stranca, budimo svi strendzeri, zatvorimo se skroz do kraja prema svima, druzimo se samo mi SRBI zajedno, igrajmo se samo mi SRBI sami sa sobom! Nacionalizam ubija, patriotizam i nacionalizam seju mrznju i opasni su po svaki narod, zato se srpskom narodu dobar deo stvari koji mu se desio, desio samo jer je svojim nacionalizmom gusio, stezao, svojim nacionalizmom se zatvarao... Nacionalizam nije dobar, ni patriotizam bre, koja je tu razlika.
 
po meni je bolje da se ovde školuju pa icrnogorcii , nego da idu zagreb sarajevo....
ostaje ovde kinta i od stanarina ,
pa moraju da jedu, ne mogu ljudi samo njeguški pršut skorup i slaninu da cepaju
ostaviće neku kintu i za provod

a i lakše će mo ih asimilovati

Kakva si ti to osoba kojoj je samo kinta u zivotu bitna?
 
Poslednja izmena od moderatora:
po meni je bolje da se ovde školuju pa i crnogorcii , nego da idu zagreb sarajevo....
ostaje ovde kinta i od stanarina ,
pa moraju da jedu, ne mogu ljudi samo njeguški pršut skorup i slaninu da cepaju
ostaviće neku kintu i za provod

a i lakše će mo ih asimilovati

Vrlo tesko ces ih asimilovat'. Dobro, ukoliko odluce da ostanu u Srbiji vecih Srba od njih bit' nece, ukoliko se pak vrate u CG za par sedmica se ukljucuju u koaliciju DPSDP i onda pocinje pljuvaza po svemu sto je srpsko. :lol:

Jeßi ga, politika je kyrva i u njoj vazi ona parola "Snadji se". :confused:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Crnogorcima treba odrediti mnogo vece skolarine nego za druge studente, ionako imamo previse "prekvalifikovanih direktora" iz Crne Gore..muka mi je od Crnogoraca, Kosovara, Bosanaca i drugih koji dolaze u Bg i zauzimaju radna mesta rodjenim beogradjanima...a ipak smo mi sami krivi za to..

ja sam najviše kriv za to , nisam otišao na fax nisam se školovao
da jesam ja bih sad nekom šefovao , i sa tim sam se pomirio

mislim da smo mnogo razmaženi mi beogradjani ,
mislimo da nam je sve na tacni ali nije

radim u firmi (privatna)gde je većina inžinjera(koordinatora) su van beograda
dosta šefova je iz različitih gradova srbije
ljudi se jednostavno bore za to radno mesto , rade ko mazge svaka im čast

ja sam monter u toj firmi i aj pogodi kolki je procenat beogradjana montera ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a o kadrovicima ne mogu da raspravljam to će se stanje promeniti za jedno desetak godina nadam se :worth:
 
СРБИМА који живе у Црној Гори треба омогућити да се школују под истим условима које имају Срби из других земаља.
Понављам још једанпут: СРБИМА, никаквим Србо-Црногорцима, Црногорцима српског рода и сл. баљезгарије - ил си Србин или ниси!

A kako to da se utvrdi da li su Srbi ili ne??? Posto oni se izjasnjavaju iz koristi. U CG su crnogorci u Srbiji su Srbi. Drugo je sa Rep.Srpskom ...ali sa CG je malo komplikovano. Tako da ja bi to njima ukinuo takodjhe bi im uveo radne vize koje naravno zbog bvelike nezaposlenosti u Srbiji ne bi mogli da dobiju osim mozda sportisti ostali nikako i ko god zaposli drzavljanina CG automatski milionska kazna za firmu.
 
Ti koji se kad dodju ovde izjasnjavaju kao Srbi iz CG su najopasniji , em moze ovde da kaze da je Srbin ,a dole da je Siptar , Hrvat , Marsovac ... a sto je jos vaznije sve jedno sta je po nacionalnosti , on je strani drzavljanin koji , kao i njegova familija ne placa porez drzavi Srbiji , iz kog se finansiraju ti fakulteti,domovi zdravstvena zastita ... pa tako gradjani Srbije ispadaju budale i diskriminisani u sopstvenoj zemlji, jer ista prava u javnim ustanovama i sluzbama Srbije imaju oni koji ih finansiraju preko poreza,taksi i slicnih sranja i oni koji za njih ne daju ni dinara ,posto oni finansiraju drzavu CG , BiH , RS , Kongo sve jedno ... ... sto je samo po sebi navidjan skandal i fasizam sopstvene drzave prema svojim gradjanima ...
sve u svemu svako nema prijavljeno boraviste i drzavljanstvo Srbije se mora tretirati kao stranac bar sto se tice javnih sluzbi koje se finansiraju iz budzeta ...a pogotovo univerziteta i zdravstvenih ustanova ,posto one ne mogu adekvatno da podmire i domace potrebe , a kamoli da finansiramo tudju socijalu
 
Poslednja izmena:

Back
Top