Pomoc HDD

mixersc

Zainteresovan član
Poruka
104
Jednog sasvim obicnog dana komp nije hteo da podigne siste. posle nekoliko pokusaja podigao sam novi sistem ali i dalje nije hteo da udje u windows. bios pokazuje i ulazi u njega ali kad treba da udje u windows nece. odneo sam hard kod druga i kada ga privezem zapuca mu komp. U cemu moze biti kvar? Moje misljenje je ili hard ima bad sector-e ili je u pitanju kablovi ili ploca. Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Ako si već uspeo da instaliraš nov OS, a opet neće da ga podigne, ne verujem da je u pitanju bad sektor. Reci, jesi li ti formatirao particiju pre instaliranja novog operativnog sistema?

Kako si objasnio da i drugaru "zapuca komp" kada povežete tvoj HDD, može da bude u pitanju i neki virus na tvom HDD. Kako mu to "zapuca komp"?
 
naravno da sam obrisao C particiju pre instalacije sistema, evo ponovo instaliram sistem i dosao mi je do SETUP IS LOADING FILES (KARNEL DEBUGGER DDL) i tu vec stoji nekih 10 minuta. Treba mi sadrzaj sa D particije. Zato ne bi da brisem sve, da li neki bootabilni program moze da pomogne ali da ne obrise D particiju?
 
zbog cega mislis da je dvd citac?? instalirao sam sistem i vradio taj hard u taj kompjuter i nece da udje u sistem, pre nego pocne da dize windows zapuca se ce, cak i na tastaturi ne mogu da ukljucim i iskljucim num lock.
 
E sada mogu tek da ti dam neku adekvatnu pomoć jer sam imao maltene isti problem nedavno. Ako je u pitanju SATA HDD, ili mu zameni taj kablić ili, ako nemaš drugi za zamenu, probaj samo da ga ubodeš ponovo u HDD nekoliko puta. Isto i u matičnu ploču. Može da dođe nekad do lošeg kontakta i to da te zeza tako.

Elem, isto važi i za PATA HDD, iliti u narodu poznatiji kao "oni sa IDE kablom". :)
 
hard je ATA i hard radi. instalirao sam sistem ali pre dizanja sistema komp se zapuca. ustanovio sam da je u pitanju maticna ploca i kraj. hvala svima na pomoci.
 
ne zapucava vise, preko mog drugog kompa sam instalirao sistem i na tom kompu radi, a kada ga prebacim u drugi komp zapuca se. nema sta drugo nego ploca na tom kompu.
 

Back
Top