PROBLEM SA PALJENJEM

markostefan

Početnik
Poruka
2
Imam problem sa paljenjem sa ford fiestom 1.8 d 99.god....dakle.....kad stoji malo duze odnosno 5-6 sati,tesko pali ili nece da upali na kljuc!Kad verglam dodje do stadiuma da upali i dam npr gas i odmah promeni rad tj zvuk.Grejem vise puta i verglam ali nece ili nekako upali....stavio sam novi akumulator i grejace (sva 4) i dalje je ista situacija...Kad auto stoji manje od 3-4 sata upali....Neki majstori su mi rekli da neki ventil na bosch pumpi ne drzi naftu i da se ona vraca u rezervoar....imam nepovratni ventil na dovodnom crevu ako je to bitno i molim da mi date neke savete i pomognete da resim problem!HVALA UNAPRED!
 
Imam problem sa paljenjem sa ford fiestom 1.8 d 99.god....dakle.....kad stoji malo duze odnosno 5-6 sati,tesko pali ili nece da upali na kljuc!Kad verglam dodje do stadiuma da upali i dam npr gas i odmah promeni rad tj zvuk.Grejem vise puta i verglam ali nece ili nekako upali....stavio sam novi akumulator i grejace (sva 4) i dalje je ista situacija...Kad auto stoji manje od 3-4 sata upali....Neki majstori su mi rekli da neki ventil na bosch pumpi ne drzi naftu i da se ona vraca u rezervoar....imam nepovratni ventil na dovodnom crevu ako je to bitno i molim da mi date neke savete i pomognete da resim problem!HVALA UNAPRED!
Sa novim grejačima i akumulatorom ne bi smelo da bude problema. Superbird ti je dao dobru dijagnozu- kompresija. Dok je još topao tolerancije između klipa, karika i cilindra su OK. Na niskim temperaturama posle dužeg stajanja, tolerancija se poveća i nema dovoljno kompresije, bez koje kod dizela nema paljenja. Pretpostavljam da upali kad ga povučeš. Ne bih da te plašim, ali sleduje ti bar zamena klipova i karika.
 
Izmerio sam kompresiju kod majstora i rekao mi je da je dobra da je prosecno oko 20 na svakom cilindru i jedan momak koji se bavi dijagnostikom mi je rekao da kompjuter pokazuje gresku sa nekim ventilom u bosch pumpi!Videcu sutra kod boshiste da li je to problem.....citao sam na netu da neka fordova vozila imaju LUKAS a ne BOSCH pumpu i da se ona lose pokazala.....PS kad gurnem auto on upali uvek....ali posle duzeg stajanja on vergla i u jednom trenutku poocne da se pali i stuca,npr ja dodam malo gas i pustim i odmah se vrati na prazno verglanje ako tako mogu da se izrazim....nadam se da shvatate sta se desava!? :) Menjao sam fabricka creva koja idu od filtera do pumpe i bolje se ponasa od tada,e sad da li fals vazduh moze da se povuce na prelivnom crevu ili nekom jos??
 

Back
Top