PROBLEM SA PALJENJEM
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: PROBLEM SA PALJENJEM

Nov član
    Učlanjen
    02.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PROBLEM SA PALJENJEM

Imam problem sa paljenjem sa ford fiestom 1.8 d 99.god....dakle.....kad stoji malo duze odnosno 5-6 sati,tesko pali ili nece da upali na kljuc!Kad verglam dodje do stadiuma da upali i dam npr gas i odmah promeni rad tj zvuk.Grejem vise puta i verglam ali nece ili nekako upali....stavio sam novi akumulator i grejace (sva 4) i dalje je ista situacija...Kad auto stoji manje od 3-4 sata upali....Neki majstori su mi rekli da neki ventil na bosch pumpi ne drzi naftu i da se ona vraca u rezervoar....imam nepovratni ventil na dovodnom crevu ako je to bitno i molim da mi date neke savete i pomognete da resim problem!HVALA UNAPRED!

Superbird nije na forumu
    There's no school like the oldschool, and I'm the f-ing headmaster
    Iskusan Superbird (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Sabac - Cavic (Bronx) ---> Novi Sad - Liman
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano Re: PROBLEM SA PALJENJEM

Prvo i osnovno kad dizel nece hladan da upali - vidi koliko duva na iberu i izmeri kompresiju.

To sa vracanjem nafte moze da se desi samo kod starih dizela i to ako ostavis auto na uzbrdici, inace ne bi trebalo.
    My soul is painted like the wings of butterflies

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Citat Original postavio markostefan Pogledaj poruku
    Imam problem sa paljenjem sa ford fiestom 1.8 d 99.god....dakle.....kad stoji malo duze odnosno 5-6 sati,tesko pali ili nece da upali na kljuc!Kad verglam dodje do stadiuma da upali i dam npr gas i odmah promeni rad tj zvuk.Grejem vise puta i verglam ali nece ili nekako upali....stavio sam novi akumulator i grejace (sva 4) i dalje je ista situacija...Kad auto stoji manje od 3-4 sata upali....Neki majstori su mi rekli da neki ventil na bosch pumpi ne drzi naftu i da se ona vraca u rezervoar....imam nepovratni ventil na dovodnom crevu ako je to bitno i molim da mi date neke savete i pomognete da resim problem!HVALA UNAPRED!
    Sa novim grejačima i akumulatorom ne bi smelo da bude problema. Superbird ti je dao dobru dijagnozu- kompresija. Dok je još topao tolerancije između klipa, karika i cilindra su OK. Na niskim temperaturama posle dužeg stajanja, tolerancija se poveća i nema dovoljno kompresije, bez koje kod dizela nema paljenja. Pretpostavljam da upali kad ga povučeš. Ne bih da te plašim, ali sleduje ti bar zamena klipova i karika.
    Život je ono što prođe dok mi radimo nešto drugo!

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Kod TDDI-a su sledeći uzroci ovog problema:
    -loši grejači
    -mala kompresija (pred generalnom)
    -negde vuče falš vazduh.
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Nov član
    Učlanjen
    02.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Izmerio sam kompresiju kod majstora i rekao mi je da je dobra da je prosecno oko 20 na svakom cilindru i jedan momak koji se bavi dijagnostikom mi je rekao da kompjuter pokazuje gresku sa nekim ventilom u bosch pumpi!Videcu sutra kod boshiste da li je to problem.....citao sam na netu da neka fordova vozila imaju LUKAS a ne BOSCH pumpu i da se ona lose pokazala.....PS kad gurnem auto on upali uvek....ali posle duzeg stajanja on vergla i u jednom trenutku poocne da se pali i stuca,npr ja dodam malo gas i pustim i odmah se vrati na prazno verglanje ako tako mogu da se izrazim....nadam se da shvatate sta se desava!? Menjao sam fabricka creva koja idu od filtera do pumpe i bolje se ponasa od tada,e sad da li fals vazduh moze da se povuce na prelivnom crevu ili nekom jos??

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Kad krenu problemi sa Bosch pumpama na svim vozilima.... Zna da baš zaboli glava od njih.
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Slične teme

1. Problem sa paljenjem racunara
    Autor Haiter u forumu Hardver
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.08.2012., 10:30
  2. Problem sa paljenjem monitora sumnjam na procesor
    Autor Pedja Force u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2008., 23:59
  3. Problem sa paljenjem...