Zalihe

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
Cega imate previse, ali stvarno previse? Ja sam npr. oduvek volela da imam tri kupke-vocnu, cvetnu i neku parfemisanu, ali danas sam shvatila da imam sedam i da sam narucila jos dve iz kataloga, a privlace me jos dve u "Lilly"-ju... Brzo ih trosim jer mi je tusiranje pravi ritual, volim da imam razlicite i kombinujem mirise sa mlekom za telo i toaletnim vodama, ali sam i sama iznenadjena otkud mi odjednom toliko...

Takodje, neseser sa lakovima za nokte necu moci da zatvorim ako kupim jos jedan, a sjajevi za usne su mi imperativ (ne stavim jedan isti dva puta u dve nedelje).

A vi???
 
Sto se odece tice, a narocito ovih dana na rasprodajama, nakupovala sam desetak predivnih gacica, a inace se mesecno ponovim bar za jedan par, jer volim da imam neobicno dezenirane, sa masnama, ma, pravim ozbiljnu kolekciju donjeg vesa kako sam pocela...
I tasnica... Volim male tasnice...
 
Cega imate previse, ali stvarno previse? Ja sam npr. oduvek volela da imam tri kupke-vocnu, cvetnu i neku parfemisanu, ali danas sam shvatila da imam sedam i da sam narucila jos dve iz kataloga, a privlace me jos dve u "Lilly"-ju... Brzo ih trosim jer mi je tusiranje pravi ritual, volim da imam razlicite i kombinujem mirise sa mlekom za telo i toaletnim vodama, ali sam i sama iznenadjena otkud mi odjednom toliko...



Takodje, neseser sa lakovima za nokte necu moci da zatvorim ako kupim jos jedan, a sjajevi za usne su mi imperativ (ne stavim jedan isti dva puta u dve nedelje).



A vi???




...sve to + parfemi + nista ne kupujem, sve dobijam... tetka mi juce poslala svasta nesto :)
 
Poslednja izmena:
pa te jeftinije kozmetike se lako nagomilaju, jbga
ali sam stala tome u kraj
pri poslednjem preseljenju sam odlučila da uošte neću da kupujem viška, ničega i nikada
to je kul i sa finansijske i sa ekološke i sa estetske i sa mozgovne strane
i strahovito sam ponosna na sebe
 
E sto se tice finansijske strane sapun je oko 92 din a kad ga kupim u megamarketima u pakovanju od 4 je oko 70-75..tako da je to usteda 80din malo li je samo za jednu stavku..zato neke stvari koje koristim svakodnevno gomilam i ne trcim svaki cas u privatne 2 sa 2 prodavnice gde deru
 
sad gledam neseser sa lakovima za nokte i chudim se:eek:
mislim nije da tu ima neshto puno vishka:roll: imam josh trecinu koju nisma ponela kuci, ali kad razmislim koliko retko mazem nokte onda mogu reci da bash imam previshe...
jedno vreme sam kupovala vesh kao luda...
mada mislim da sam sad sve svela na razumnu meru:mrgreen:
chak ni lakove za nokte ne kupujem chesto, mada kad odem da kupim jedan vratim se sa 5:rumenko:
(sad sam izbrojala...21 bochica, a imam josh nekih 10ak.. je l da da nije puno? :rumenko:)
 
Poslednja izmena:
Minđuše definitivno!
Za ostalo... pa ja bih htela, ali još ne zarađujem tako da :( (ne bih da cedim roditelje)

Zaboavila sam da dodam i narukvice :rumenko:
Ja ne zaradjujem redovno posto sam promoterka, ali ne trazim roditeljima vec kupujem od ustedjevine, a vrlo sam kreativna kada treba da skupim novac da kupim nesto. Strpljivo cekam rasprodaje i sve one sitnice koje volim da imam kupim na snizenjima od 50-70%, tako da nije u pitanju neki novac. Za jedne gacice po standardnoj ceni sam kupila cak cetiri u istoj radnji :heart: To je prava umetnost kupovine. I kataloska prodaja moze mnogo doprineti dzepu, sve u kozmetickoj torbici ako si strpljiva mozes pronaci za 200 umesto 500din. na Avon i Oriflame akcijama i tome sl. :manikir:
 
sve sto imam previse me nervira...
Imam jednu kupku jedno mleko, dobro 2-3 parfema, da..imam vise pari cipela, cizmi, sandala...za sve prilike...nakit..koji slabo nosim...imam desetak lakova za nokte, koristim 2....uopste ne volim stvari da "imam"...nego da koristim...nije mi jasan toliki asortiman svega i svacega koji nicemu ne sluzi...inace mrzim shopping kao hobi, kupujem stvari kad mi se svide....npr..kupila sam sal na aerodromu u amsterdamu, pa sam kupila jedan na zelenjaku odmah [preksutra...kupim papuce u prolazu..pantalone kad mi zatrebaju...retko kad imam poriv da isprobavam stvari eto onako...carape kupim kad prodjem pored radnje sa carapama pa mi se neke dopadnu, isto i sa vesom...uvek imam zalihe...ako se desi da nemam izadjem u da kupim ono sto mi treba, ali ne preterujem...
kad mi se nagomila kozmetika..sto mi se desava kad isprobavam neke nove preparate, pa se ispostvi da mi neodgovaraju...i onda imam parfimeriju u kupatilu...a znam da to necu koristiti, obijem nervi slom, zato sto sve treba da bacim...isto tako mrzim da kupujem previse hrane, nisu mi jasni prepuni frizideri, spajzevi i kuhinjske police sa cajevima na primer, a caj niko od ukucana ne pije...vise volim da potrosim pare u pozoristu, biskopu, kaficu, nego da idem u shopping...
 
Kozmetiku kupujem po potrebi, ali pre nego sto potrosim zalihe. Jedino gde nemam mere, to su parfemi. Svecano sam obecala sama sebi da ih skoro necu kupiti. Garderobu sam isto nagomilala, cisto se iznenadim kad nesto nadjem, zaboravim i kad i gde sam to kupila. Inace, volim kvalitetne stvari, ne kupujem kojekakve krpe. Sto se tice cipela, nisu mi fetis, na svu srecu, jer je to skupa parada, mada volim dobre cizme. Nakit me nesto ne impresionira, slabo ga kupujem. Najvise trosim na negu, jedan kozmeticki salon je moja druga kuca. Tu ne zalim.
 
Свега имам превише, и пола од тога не користим, али не могу да се одрекнем ничега, и то је јоше горе, јер само гомилам свашта. :confused:
 
Rekla bih da imam previse nakita i kuhinjske soli! Mada kad razmislim, nakit uvek zafali ... Ali ne znam sta ce mi 2 kg soli, kada 250grama mi traje vise od godinu dana ... Mada, to nisam ja kupila:D
 
...procitala sam dva puta...da se uverim da ne mogu da se konektujem na ovu normalnu ljudsku prichu...
evo, procitacu i treci put...o cemu sve moze da se prica...majko moja...meni stvarno nije dobro...ne zameram temi, vec se najezim, koliko mi dasaka fali da budem normalna u ljudskoj vrsti...ledenice mi cure niz chelo :(

izvinjavam se sto bespotrebno iskoristavam kolonu sa odgovorima

nemam zalihe nicega, sve bacam i kad pocinjem zivot i zavrsavam, sav visak bilo cega zazmurim i bacam, bacam, dajem...visak gusi, opterecuje, vraca na staro...i najezim se kad cujem da neko izgovori,,nemoj da bacash, ko zna kakva vremena dolaze'' i to cujem od ljudi koji nisu ni osetili u pravom smislu ,,ta vremena'' i tek tad bacam odlucno, jer mi ne treba bijeda u glavi...korisne stvari ostaju...ostalo...uzivam da zafrljachim...i uspomene i secanja , sve sto smeta, samo odfikarim :)

uzasavaju me kad negdje sretnem ormare sa natrpanim, ustirkanim stolnjacima i krpetinama, koje niko nikad nece stici da ufleka i potrosi, boce nekoh kozmetika, kutijice ili npr. GOSPODE BOZE PRAZNE FLASHICE OD PARFEMA I SL SRANJA...neeeee, upomoc... cemu sluze sva ta sr...neka me napadne roj muva, ako ikada budem brbljala satima o krpama, zavjesama, stolnjacima, kristalima, srebrima i slicnim budalastinama...gomilama...zelim da koristim stvari, a ne da zivim predmete, koji zive mene i nadzivece ...brrrr...oci su gladne da kupe budalastine...potrosi i baci.........zalihe mogu , samo u gotovini :)
 
Poslednja izmena:
Šamponi, balzami za kosu, pene za kosu, gelovi, balzami koji se ne ispiraju, sve vrste bebi kupki i bebi krema, za zimu između 10 i 20 pudera svih vrsta, rumenila, sjajeva za usne, belih olovaka za oči, belih senki, ruževa za usne, maskara, dezodorans (REXONA clear aqua), parfem EDEN, a verovali ili ne šminkam se vrlo diskretno jer sam plavuša. Preko leta sjaj za usne, beli kreon i maskara.
Ali zalihe za svaki slučaj, ako počne rat. ;)
 
uvek imam zalihe
svega
počevši od kozmetike pa do hrane

ja sam i ono bombardovanje dočekala sa 20 pakovanja pampersa, 20 dezodoransa, nebrojano sapuna, šampona, kupki,uložaka, raznih abraziva, praška, testenine, brašna, šećera, soli, suvog povrća, i svega što je moglo da stoji.
bila sam opskrbljenija
od ratnih robnih rezervi
i tako je sve dobrodošlo i nama i prijateljima koji nisu imali

rezerve su sada mane (što se hrane tiče) ali kozmetika....
 
pa uglavnom ne pravim zalihe nicega, a posebno ne kozmetike.....kad sam blizu da potrosim jedno,kupim drugo i to je to.

ali...imam uglavnom zalihe crnog caja (ako se mogu nazvati zalihama,jer skupljam razlicite ukuse,ne volim uvek isto da pijem i tako...sad kad sam se selila strpala sam ih sve u istu kutiju)...i zalihe sireva :( danas sam kupila sest razlicitih vrsti koje se konzumiraju na razlicite nacine, (bili neki popusti pa da iskoristim!) a kada sam dosla kuci shvatila sam da imam jos dva sira :neutral: i da ne znam kako cu sve da ih potrpam u frizider :neutral:
 
Imam rezerve kozmetike, tipa dezodoransi, kupke, mleka za telo i sl, ali sve to kupim u vecim kolicinama jer ne volim da ostajem bez necega i volim cesto da ih menjam. I sve iskoristim, nista ne stoji toliko da mora da se baci. Jako retko uzmem nesto sto mi se ne svidi, ali onda to prosledim.
Sto se tice garderobe, imam je zaista dosta, i to od farmerki do elegantnih haljinica, ali samo nekoliko stvari iz ormana ne nosim (previse svecano ili previse elegantno).
Parfema imam dosta, ali ih koristim sve jer ih menjam na svaka 3-4 dana, sminku sam ranije gomilala, ali sam napravila veliko spremanje i sad imam svega dovoljno, ali ne i previse.
Ves i obuca su mi pasije, ali kupujem samo kvalitetne komade, tako da nisu samo za jednu sezonu vec mogu da ih nosim uvek.
Sve u svemu, iskreno, mogla bih bez dosta stvari iz svog ormana da funkcionisem, ako bih morala, ali posto sama sebi kupujem, ne grize me savest da sam nekog "olaksala za pare" za nesto sto bas i nisam morala da kupim.
 
Cega imate previse, ali stvarno previse?
Ja sam npr. oduvek volela da imam tri kupke-vocnu, cvetnu i neku parfemisanu, ali danas sam shvatila da imam sedam i da sam narucila jos dve iz kataloga, a privlace me jos dve u "Lilly"-ju... Brzo ih trosim jer mi je tusiranje pravi ritual, volim da imam razlicite i kombinujem mirise sa mlekom za telo i toaletnim vodama, ali sam i sama iznenadjena otkud mi odjednom toliko...

Takodje, neseser sa lakovima za nokte necu moci da zatvorim ako kupim jos jedan, a sjajevi za usne su mi imperativ (ne stavim jedan isti dva puta u dve nedelje).
A vi???
Toalet papir.........:mrgreen:
 

Back
Top