Ucitavanje Windowsa 35 sekundi

mkukic

Početnik
Poruka
8
Posedujem sledecu konfiguraciju:
Athlon Thoroughbred-B 2400+, Gigabyte GA-7VT600-L (KT600 cipset), 512 MB PC2100 DDR SDRAM (266Mhz), Hard disk Maxtor DiamondMax+9 120GB 7200rpm i sledeci problem:

Pri ucitavanju Windowsa (BOOT screen) hard disk prvih 5 sekundi nista ne radi, a sledecih 30 neprestano nesto ucitava i nakon 35 sekundi mi udje u Windows. Kada udje sve radi normalno, ali me ovo jako iritira. U cemu je problem? Nemam nista povezano od oksternih uredjaja (stampac, skener, volani i slicno).
Na komjuteru koji sam kupio pre 6 godina (Pentium I) Windows se podize za 5-7 sekundi, pa me ovo zaista cudi.
 
mkukic:
Posedujem sledecu konfiguraciju:
Athlon Thoroughbred-B 2400+, Gigabyte GA-7VT600-L (KT600 cipset), 512 MB PC2100 DDR SDRAM (266Mhz), Hard disk Maxtor DiamondMax+9 120GB 7200rpm i sledeci problem:

Pri ucitavanju Windowsa (BOOT screen) hard disk prvih 5 sekundi nista ne radi, a sledecih 30 neprestano nesto ucitava i nakon 35 sekundi mi udje u Windows. Kada udje sve radi normalno, ali me ovo jako iritira. U cemu je problem? Nemam nista povezano od oksternih uredjaja (stampac, skener, volani i slicno).

I sta je tu neobicno?

(KT600 cipset)Na komjuteru koji sam kupio pre 6 godina (Pentium I) Windows se podize za 5-7 sekundi, pa me ovo zaista cudi.[/quote]

E, sad. Win 95 se sigurno podize brze, ali 5-7 sec.
 
Kada sam napisao 5-7 sekundi mislio sam na duzinu prikazivanja BOOT screen-a na ekranu, nisam u to ukljucio ucitavanje svih start up file-ova pri ulasku u windows.
Da li je za onoliko cekanje kriv cip set (KT600) ili komplet ploca jer kod druga koji ima Athlona 1700+, plocu MSI sa KT400 cip setom, istim hardom i duplo manje memorije Windows mu se ucitava 2-3 sekunde (ponovo mislim na BOOT screen,jer kada udje u windows dalje ucitavanje zavisi od programa koje smo stavili da se ucitavaju u start up-u).
 
Kako moze sve da bude u redu kada nikad u zivotu nisam video da se ovako dugo ucitava?! Na mnogo slabijim masinama sve brze podize, a da ne pricam o masinama jacine moje gde se taj boot screen prikazije 2-3 sekunde!
Iako misilite da nije nista, recite mi bar zbog cega se ovo desava!!!
 
Pri toj konfiguraciji to ne bi trebalo toliko da traje.Zato ti lepo pogledaj sta se dize sa sistemom.Mozda si zapatio neko chudo pa te to jbe.Btw, probaj da poiskljucujesh i sve nepotrebne servise.
A mozda je i sam Win pobrljavio.Probaj malo da ga oporavish sa nekim alatom.A mozda i da sredis malo registry bazu.
 
Pa sad, moze biti ko zna sta. Mozda si nesto razdesio u biosu, mozda ti crkava hard disk, a i ta kombinacija Gigabyte GA-7VT600-L i PC2100 mozda nije najsrecnija. U stvari mogao bi da pocnes od memorije. Stavi neku drugu memoriju (400Mhz na primer) pa vidi sta se desava.
 
U pitanju je BOOT SCREEN koji se ucitava na vec naveden nacin: 5 sekundi Hard disk nista ne radi a sledecih 30 konstantno nesto ucitava, pa onda ulazi u Windows. Neki drugovi su mi rekli da je to do cip-seta (KT600). Da li je to istina?

P.S. Vec sam nekoliko puta formatirao hard, ali ista prica. Tako se ucitava i kada prvi put ulazi u Windows posle instalacije!
 
mkukic:
Posedujem sledecu konfiguraciju:
Athlon Thoroughbred-B 2400+, Gigabyte GA-7VT600-L (KT600 cipset), 512 MB PC2100 DDR SDRAM (266Mhz), Hard disk Maxtor DiamondMax+9 120GB 7200rpm i sledeci problem:

Pri ucitavanju Windowsa (BOOT screen) hard disk prvih 5 sekundi nista ne radi, a sledecih 30 neprestano nesto ucitava i nakon 35 sekundi mi udje u Windows. Kada udje sve radi normalno, ali me ovo jako iritira. U cemu je problem? Nemam nista povezano od oksternih uredjaja (stampac, skener, volani i slicno).
Na komjuteru koji sam kupio pre 6 godina (Pentium I) Windows se podize za 5-7 sekundi, pa me ovo zaista cudi.

Idi u System Information koji se nalazi u Accessories/system tools i iz padajuceg menija izaberi opciju windows configuration utility, izaberi startup, i selective startup, vidi sta ti sve (prijavice ti tu) radi prilikom butovanja, i nezeljene stavke otkaci misem. Resetuj pa vidi kako ti odgovara...

Brana 063/8133681
 

Back
Top