Ucitavanje Windowsa 35 sekundi
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Ucitavanje Windowsa 35 sekundi

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ucitavanje Windowsa 35 sekundi

Posedujem sledecu konfiguraciju:
    Athlon Thoroughbred-B 2400+, Gigabyte GA-7VT600-L (KT600 cipset), 512 MB PC2100 DDR SDRAM (266Mhz), Hard disk Maxtor DiamondMax+9 120GB 7200rpm i sledeci problem:

Pri ucitavanju Windowsa (BOOT screen) hard disk prvih 5 sekundi nista ne radi, a sledecih 30 neprestano nesto ucitava i nakon 35 sekundi mi udje u Windows. Kada udje sve radi normalno, ali me ovo jako iritira. U cemu je problem? Nemam nista povezano od oksternih uredjaja (stampac, skener, volani i slicno).
    Na komjuteru koji sam kupio pre 6 godina (Pentium I) Windows se podize za 5-7 sekundi, pa me ovo zaista cudi.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano Re: Ucitavanje Windowsa 35 sekundi

Citat Original postavio mkukic
    Athlon Thoroughbred-B 2400+, Gigabyte GA-7VT600-L (KT600 cipset), 512 MB PC2100 DDR SDRAM (266Mhz), Hard disk Maxtor DiamondMax+9 120GB 7200rpm i sledeci problem:

Pri ucitavanju Windowsa (BOOT screen) hard disk prvih 5 sekundi nista ne radi, a sledecih 30 neprestano nesto ucitava i nakon 35 sekundi mi udje u Windows. Kada udje sve radi normalno, ali me ovo jako iritira. U cemu je problem? Nemam nista povezano od oksternih uredjaja (stampac, skener, volani i slicno).
    I sta je tu neobicno?

(KT600 cipset)Na komjuteru koji sam kupio pre 6 godina (Pentium I) Windows se podize za 5-7 sekundi, pa me ovo zaista cudi.[/quote]

E, sad. Win 95 se sigurno podize brze, ali 5-7 sec.

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kada sam napisao 5-7 sekundi mislio sam na duzinu prikazivanja BOOT screen-a na ekranu, nisam u to ukljucio ucitavanje svih start up file-ova pri ulasku u windows.
    Da li je za onoliko cekanje kriv cip set (KT600) ili komplet ploca jer kod druga koji ima Athlona 1700+, plocu MSI sa KT400 cip setom, istim hardom i duplo manje memorije Windows mu se ucitava 2-3 sekunde (ponovo mislim na BOOT screen,jer kada udje u windows dalje ucitavanje zavisi od programa koje smo stavili da se ucitavaju u start up-u).

Zainteresovan član FROZEN (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

E ovako uzmi formatiraj disk i instaliraj windows i drajvere nanovo i sta da ti kazem firewall, av, antispam, adwarew-spayware cistac i srecno!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Probaj da skines stampac volan skener i slicno i ako imas i sec. ide sve poskidaj i onda probaj koliko brzo dize

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Sve je OK zavali se i uzivaj! (mozda bi mogao da dobijes par sekundi razlike sa nekim podesavanjima ali je to potpuno nebitno) ako ces da ti se brze podize umesto da ga gasis pikni ga na Hibernate!

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kako moze sve da bude u redu kada nikad u zivotu nisam video da se ovako dugo ucitava?! Na mnogo slabijim masinama sve brze podize, a da ne pricam o masinama jacine moje gde se taj boot screen prikazije 2-3 sekunde!
    Iako misilite da nije nista, recite mi bar zbog cega se ovo desava!!!

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Pri toj konfiguraciji to ne bi trebalo toliko da traje.Zato ti lepo pogledaj sta se dize sa sistemom.Mozda si zapatio neko chudo pa te to jbe.Btw, probaj da poiskljucujesh i sve nepotrebne servise.
    A mozda je i sam Win pobrljavio.Probaj malo da ga oporavish sa nekim alatom.A mozda i da sredis malo registry bazu.

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da nije ni do kakvih podesavanja u Windowsu jer pri samoj instalaciji Windowsa, u toku same instalacije kada se sam restartuje i pri prvom ucitavanju nakon instalacije, boot screen se prikazuje jednako dugo!!!

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano

Pa sad, moze biti ko zna sta. Mozda si nesto razdesio u biosu, mozda ti crkava hard disk, a i ta kombinacija Gigabyte GA-7VT600-L i PC2100 mozda nije najsrecnija. U stvari mogao bi da pocnes od memorije. Stavi neku drugu memoriju (400Mhz na primer) pa vidi sta se desava.

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A ti onda u BIOS-u uključi STR (suspend to ram) i gasi ga sa StandBy. Podiže se za 2 sekunde, s tim što je jedna te ista inkarnacija Windows-a aktivna sve dok ne resetuješ ili totalno isključiš.

Zainteresovan član AsSaSs1n (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Skini Dachshund Software Zoom, ubrzava paljenje,gasenje,restart ...
    http://dachshundsoftware.com/download.html
    Meni je pomogao, ubrzao je sve gore navedeno duplo !

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

E ja nisam razumeo da li ti od pritiska na dugme do podizanja sistema prodje 35 sec. ili ti boot screen stoji 35 sec. ako je ovo prvo to je u reduako je ovo drugo onda ti moze pomocijedino reinstalacija sistema!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    E ja nisam razumeo da li ti od pritiska na dugme do podizanja sistema prodje 35 sec. ili ti boot screen stoji 35 sec. ako je ovo prvo to je u reduako je ovo drugo onda ti moze pomocijedino reinstalacija sistema!
    Pa valjda je ovo drugo fomrat c: pa ajd Jvo na novo.

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

U pitanju je BOOT SCREEN koji se ucitava na vec naveden nacin: 5 sekundi Hard disk nista ne radi a sledecih 30 konstantno nesto ucitava, pa onda ulazi u Windows. Neki drugovi su mi rekli da je to do cip-seta (KT600). Da li je to istina?

P.S. Vec sam nekoliko puta formatirao hard, ali ista prica. Tako se ucitava i kada prvi put ulazi u Windows posle instalacije!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Koji OS imas?
    2k ima taj obicaj da malo razvuce i zaista se dize malo duze no sto bi trebalo, ali ako je u pitanju XP, ne bi trebalo da bude ovoliko.

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ne znam kako sam zaboravio da napomenem na pocetku koji OS koristim, ali evo: Windows XP Professional!

P.S. Probao sam onaj program Zoom, ali mi nije pomogao. U svakom slucaju hvala!

kolik nije na forumu
    Nemam sta pametno za reci, al reko ipak nesto da napisem
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

vidis i sam odgovore,znaci kupi lepo konfiguraciju slabiju od svoje i lepo jos i zaradis!!!

Početnik
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako bih zanemario bilo kakav rad na racunaru, a uzeo u obzir samo restartovanje, onda si u pravu!

Obećava
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Ucitavanje Windowsa 35 sekundi

Citat Original postavio mkukic

Na komjuteru koji sam kupio pre 6 godina (Pentium I) Windows se podize za 5-7 sekundi, pa me ovo zaista cudi.
    Idi u System Information koji se nalazi u Accessories/system tools i iz padajuceg menija izaberi opciju windows configuration utility, izaberi startup, i selective startup, vidi sta ti sve (prijavice ti tu) radi prilikom butovanja, i nezeljene stavke otkaci misem. Resetuj pa vidi kako ti odgovara...

Brana 063/8133681

Slične teme

1. Duze od 30 sekundi
    Autor markoca u forumu Softver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 18.02.2006., 14:51
  2. Logo za 20 sekundi
    Autor sch u forumu Web dizajn
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.02.2006., 20:48
  3. Molim za samo 10 sekundi vremena. Please....!!
    Autor Bubica_Marica u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.01.2004., 13:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •