komp se odjednom ugasi??

dok sam imao xp pro to mi se nije desavalo, komp je bio upaljen po citav dan, kako sam presao na win 7 to se pocelo desavati, ne znam da nije nesto u podesavanjima win-a 7 napravljeno kad se pocne grejati puno da se ugasi
 
svaki sistem je napravljen, da ukoliko dolazi do pregrevanja komponetni da se resrtuje ili ugasi. a moguce je da je do samog sistema. meni je skoro pao sistem, zato sto je par dana nestajala struja, a meni je komp bio ukljucen. ja sam mislio da je otislo napajanje ili neka komponenta, reinstalirao sam sistem i sad sve radi kako treba.
 
aj ovako cemo, da vidimo da li je neka komponenta, mada si napomenuo da ti se to ne desava na xp-u, nego samo na win 7. instaliraj everest i pregledaj tamo temperature svih komponenti i postavi ih ovde, pa da vidimo da li je pregrevanje. pa ako je tu sve u redu, onda ili je oslabilo napajanje ili je sistem los.
 
iskreno, ja mislim da ti samo mucis svoj komp sa tom konfiguracijom. bolje se vrati na xp. onda ce ti komp bolje raditi. ja sam na 2.66 ghz, 1 gb rama i ati radeon 9600 na 256 mb, koristio win 7 i lepo je radilo, ali kada treba pokrenuti programe kao sto su ps cs3, pa jos par word dokumenata i opera-u sa nekoliko tab-ova nastaju problemi, koji se ne desavaju na xp-u.

tako da ti je moja preporuka da se vratis na xp, dok ne nabavis jacu konfiguraciju.
 
Ja imam isti problem.Kad surfujem po netu ne,ali cim igram igrice ili gledam neki film ili seriju na netu odmah se ugasi!Znaci radim nesto i dojednom puf kao da sam iscupao iz struje.Pritisnem dugme za paljenje i on se normalno ukljuci samo sto mi pojavi ono windows error recovery.Imam win 7 64 bit!!!Ovo mi je mnogo hitno!!!!
 
digli smo nov sistem.i od tad imam probleme.ceo dan koristim kompjuter(IGRAM IGRICE I NA INTERNETU SAM).Kad dode veče i od jednom mi se iskljuci kompjuter.upalim pocnem igricu on se opet ugasi.upalim i posle nemam problema.tako svaki dan
 
Meni se desavalo da kada igram Counter-Strike komp mi se odjedno restartuje.CS nije mnogo zahtevna igrica ali nema veze,prestao sam da je igram.Poceo sam se uciti na Windows Movie Maker-u,na Photoshop-u...ali opet se restartuje.Jednostavno krene restart i vise nista.Mislio sam da moram kupiti nesto novo ili tako dalje,kad jednom mi,pre restarta,izbaci sledecu poruku:
"A problem has been detected and windows has been restarting
DRIVER_IRQČ_NOT_LESS_OR_EQUAL
If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer.If this screen appears agaun,follow these steps:
Check to make sure any new hardware or softwre is properly installed.
If this is a new installation ,ask your hardware or software manufacturer
fow any windows updates you might
If problems continue,disable or remove any newly installed hardware
or software.Disable BIOS memory optime such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components,restart your computer,press F8 to select advance startup options,and thene
select Safe Mode.
Tehnical information:
*** Stop: 0x000000d1 (0x706F509B,0x00000007,0x00000000,0xF833FE25)
*** NDIS.sys - Address F833FE25 base at F8327000,DareStamp 48025d03
Beginning dump of physical memory
Psyhical memory dump comlete.
Contact your system administrator or tehnical support group for further assistance.
Moze li mi neko reci sta da radim?
 
Tehnical information:
*** Stop: 0x000000d1 (0x706F509B,0x00000007,0x00000000,0xF833FE25)
*** NDIS.sys - Address F833FE25 base at F8327000,DareStamp 48025d03
Проблем је у системском драјверу, одговорном за адекватно функционисање мрежне картице и приступ интернету. Узрок проблема може бити вишеструк:

- софтверски (неки од програма који користи мрежни приступ прави конфликт - антивирусни програм рецимо...),
- хардверски (неки од уређаја, типа модем, рутер...),
- малверски (вирус...) итд.

Није лоше проверити за сваки случај и меморију (рецимо програмом Memtest86).

Да би отклонио евентуалну вирусну могућност, инсталирај и ажурирај Malwarebytes и њиме претреси комп, а затим и ажурираним ав програмом (не знам који тачно користиш).

Ниси рекао који Windows користиш? (претпостављам XP)
Како приступаш интернету? (модем, рутер... преко мрежне, USB-a...)
 
tako je i meni bilo, rece mi covek u servisu da je napajanje u pitanju...
naplatio mi je popravku 1000.dinara...
nisam neki strucnjak za racunare ali nadam se da sam bar malkice pomogla;)

Bingo!! bb

Napajanje je u pitanju...meni se skoro gasio sam i nije hteo da startuje uvek ;-)

Resenje:

Zameni sve sitne kondenzatore u napajanju i radice like Sharm ;-))))

to je nekih 100 dindzi ;)

loooool ;DDD
 

Back
Top