БAЛKAHCKA PEГИJA - BEЛИKA ПOДBAЛA!

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Шта је оно што повезује:

Јосипа Броза, комунисту;
Слободана Милошевића, социјалисту;
Зорана Ђинђића, демократу?

Осим жеље за влашћу, ове људи повезује још једна ствар, а то је залагање за стварање БАЛКАНСКЕ РЕГИЈЕ.

Идеја о удруживању земаља Балкана датира још од XIX века. Међутим, педесетих година прошлог века је први пут озбиљније почела да се спроводи у дело, када је Јосип Броз, југословенски диктатор, потписао споразум о војној сарадњи с Грчком и Турском. Познато је још да се Броз залагао за стварање балканске федерације коју би осим СФРЈ чинила и Албанија. Идеја, на сву срећу, није заживела.

Слободан Милошевић, бивши председник Србије и СРЈ, приликом посете Атини 1994. године, заложио се за стварање балканске конфедерације. Ни та иницијатива није уродила плодом.

Зоран Ђинђић, премијер Србије од 2001-2003. у интервјуу Ен-Би-Си-ју 11.8.2001. изјављује да «постојећа Југославија треба да се трансформише, а затим да се створи Балканска унија која би формирала заједничку стратегију за прикључење Европској унији.»

Након потписивања тзв. Београдског споразума, започео је процес «трансформације» Југославије. Остаје још да се створи Балканска унија!

Ко би чинио ту Балканску унију, односно Балканску регију? Одговор на ово питање дали су нам министри Европске уније на састанку одржаном 2000. године. Тада је речено да у тзв. Балканску регију спадају: Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Савезна Република Југославија (Србија и Црна Гора) и Бивша Југословенска Република Македонија.

Премда је Хрватска већ на путу учлањења у Европску унију, реално је очекивати да она неће бити део будуће Балканске уније (регије). Али, једна «држава» ће заузети њено место. То је Косово! Генерал Весли Кларк је приликом посете Косову и Метохији изјавио:

«Било да Косово постане део Европе као независна држава, било као део Србије и Црне Горе, било као део неке РЕГИОНАЛНЕ ГРУПЕ...»

Списак заинтересованих за формирање Балканске регије се полако попуњава.

Генерал Кларк је том приликом још рекао:

«Балканска регија можда јесте на «географској периферији» Европе, но, што се тиче ковања будућности тог континета, она је у стратешком средишту.»

Романо Проди, председник Европске Комисије, приликом посете хрватском Сабору 10. јула 2003. рекао је да «цела балканска регија мора – понављам мора – доћи у Европску унију.»

Ако се нешто мора – онда то није добровољно. Србија ће бити натерана да уђе у Европску унију, и то не као самостална држава (или у савезу са Црном Гором) већ као део Балканске регије!

Господин Проди је још додао:

«Али процес проширења на државе Балкана је ЈЕДИНСТВЕН и НЕДЕЉИВ у смислу да ЧИТАВА РЕГИЈА треба у потпуности бити интегрисана у Европску унију.»

Другим речима, земљама Балкана неће бити дозвољено да појединачно уђу у чланство Европске уније, под претпоставком да оне то уопште желе, већ ће на то бити НАТЕРАНЕ, и то кроз ЈЕДИНСТВЕН И НЕДЕЉИВ ПРОЦЕС, односно кроз БАЛКАНСКУ РЕГИЈУ!

То нам је Романо Проди саопштио!

Ако Србија буде постала део Балкансе уније (регије), и као таква приступи Европској унији, то значи да из ЕУ неће моћи да иступи, јер у њу није примљена као Србија већ као Балканска регија!

Добар део суверенитета биће пребачен на Балканску, а касније и на Европску унију. Србија ће изгубити своју државност, економију и право одлучивања!

Због тога план за формирање Балканске регије представља ВЕЛИКУ ПОДВАЛУ о којој ваља информисати народ.

Нека Бог чува Србију!
 
Господин Проди је још додао:

«Али процес проширења на државе Балкана је ЈЕДИНСТВЕН и НЕДЕЉИВ у смислу да ЧИТАВА РЕГИЈА треба у потпуности бити интегрисана у Европску унију.»

Другим речима, земљама Балкана неће бити дозвољено да појединачно уђу у чланство Европске уније, под претпоставком да оне то уопште желе, већ ће на то бити НАТЕРАНЕ, и то кроз ЈЕДИНСТВЕН И НЕДЕЉИВ ПРОЦЕС, односно кроз БАЛКАНСКУ РЕГИЈУ!

То нам је Романо Проди саопштио!

Ако Србија буде постала део Балкансе уније (регије), и као таква приступи Европској унији, то значи да из ЕУ неће моћи да иступи, јер у њу није примљена као Србија већ као Балканска регија!

Добар део суверенитета биће пребачен на Балканску, а касније и на Европску унију. Србија ће изгубити своју државност, економију и право одлучивања!

Hajde malo lakse sa tim tvrdnjama tipa: svetska zavera, svetska podvala i slično. I nije mi jasno zašto izjavu Prodija tumačiš na način koji je tebi prihvatljiv da bi dalje razvijao svoju teoriju. Lično mislim da je gospodin Prodi poslao jasnu poruku svim zemljama u Regionu da im je mesto u evropskoj uniji - odnosno da Evropa Sve zemlje iz Regiona ŽELI u Uniji.
Suverenitet? Mislim da je taj izraz proslost. Bas me zanima kako ce to zemlje koje su nedavno postale članice EU izgubiti svou državnost, ekonomiju i pravo odlučivanja.
Ono što se nekada zvalo suverenitet, nadalje će se zvati integracija. Ko ne bude integrisan u evropske tokove moze da se yebe sa svojim suverenitetom.
 
Изјаву дотичног господина не тумачим онако како ми одговара, јер зашто би мени одговарало да Србија буде у саставу неке Балканске регије и као таква под протекторатом Европске уније?! Тумачим је на исправан начин. Ако је човек рекао да све земље Балкана МОРАЈУ да постану део ЕУ, то значи да ће и Србија на то бити НАТЕРАНА. Морати - значи урадити нешто без обзира на сопствену вољу. Реч "желети" има сасвим другачије значење, и господин Проди је није употребио.

Народи земаља које су недавно ушле у ЕУ одрекли су се дела свог суверенитета у корист те организације, тј. будуће државе. Сваки закон, свака одлука коју национални парламенти донесу - морају бити у складу са законима који владају у ЕУ. То је перфидни напад на национално законодавство, јер су новопримљене чланице, формално-правно, добровољно промениле читав низ закона.

Нове чланице ЕУ морају да се одрекну националне валуте у корист евра. Чувена Ротшилдова изјава гласи:

Дајте ми да контролишем новчане токове, и не интересује ме ко води владу.

Новчане токове води Централна банка у Франкфурту.

Оно што се некада звало КОЛОНИЈАЛИЗАМ данас се модерно назива "интеграција у Европу".

Још у давној прошлости, чак у доба изградње Соломоногов храма, постојали су они који су желели да угуше национални суверенитет. Европска унија представља отелотворење таквих идеја.
 
Pobunjenik:
Ако је човек рекао да све земље Балкана МОРАЈУ да постану део ЕУ, то значи да ће и Србија на то бити НАТЕРАНА. Морати - значи урадити нешто без обзира на сопствену вољу. Реч "желети" има сасвим другачије значење, и господин Проди је није употребио.

Нове чланице ЕУ морају да се одрекну националне валуте у корист евра. Чувена Ротшилдова изјава гласи:

Дајте ми да контролишем новчане токове, и не интересује ме ко води владу.


Оно што се некада звало КОЛОНИЈАЛИЗАМ данас се модерно назива "интеграција у Европу".

Evropa ipak nije glavni igrač u svemu tome.
I unutar same Evrope postoji jaka svest i otpor svemu ovome što pričaš.
Prividno gubljenje nacionalnih identiteta "evro globalisti" su rešili uvodjenjem specifičnosti i jedinstvenosti regija , kulture regija, registrovanih proizvoda i lokalne samouprave.
Ali ono što je sakriveno u "svetskim globalistima" a "evropski globalisti" su samo jedno krilo tog pokreta, su neke od sledecih tekovina:
-uvodjenje političkog sistema demokratija političke elite i ukidanje klasičnog poslaničkog (delegatskog) sistema
-uvodjenje materijarhata
-potpuna kontrola nočanih tokova radi zaštite od pranja novca i kontrole globalnih tokova (i uništenje nezavisnih tokova i "van-elitne " konkurencije
-potpuna kontrola i mogućnost promene službenih podataka za pojedince (podaci o rodjenju, identitet, krivični podaci, sve kroz prizmu zaštićenih svedoka, nivoa službene tajne,nivoa nacionalne bezbednosti koje naravno kontroliše i kreira trenutna "demokratska politička elita".)

Ima još detaljčića, ali da ne dužimo.

Inače pored krila evro bloka , tu su još i japansko krilo sa istoka.

Ali nije pametno da se kontrira pojedinačno , na nivou država ,jer se pre ili kasnije nadje način da se razjedini jedinstvo same države . Tu može i naš i irački i avganistanski primer. Kako je komunizam ostavio dejstvo u svetu kroz sindikalni pokret i radnička prava , tako se i ovde može ublažiti dejstvo kroz stvaranje baza podataka i kontrolu svih nivoa od strane nezavisnih nekontrolisanih izvora.
Pri tome je jasno da se nudi "kvazi kontrola " površinskih i nebitnih elemenata , dok se glavni tokovi i dubinski elementi čuvaju daleko od bilo kakvih kontrola.

I ako vam slučajno ovo liči na neke masonske ili druge programe rada, možda ste u pravu , ja to neznam jer nisam bio u kontaktu ni sa jednom od njih.
 
Одлична тема Побуњеник! Свака част! Свака ти је на месту. Ја о УНИШТЕЊУ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ пишем годинама - жути се са таквим закључцима спрдају, али из дана у дан, захваљујући марионетама које инсталира ЕУ - све смо ближи сопственој ЕУТАНАЗИЈИ............
 

Back
Top