Legalizacija kuca
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Legalizacija kuca

Zainteresovan član grande (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Legalizacija kuca

mozda sam promasio podforum,a ako nisam interesuje me neko Za grad Kraljevo dali zna na osnovu cega ce se formirati cene i svi ostali troskovi .

Početnik legalizacija NS (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Legalizacija kuca

Nisam siguran kako je konkretno u Kraljevu ali, uopste postoji tri vrste troskova koji se ticu legalizovanja bespravnih objekata:

1. Obaveze prema javnim institucijama. To su razne takse i troskovi izrade raznih dokumenata kao sto su dokaz o vlasnistvu i kopija plana i eventualno nesto jos sto moze da trazi nadlezni organ lokalne samouprave. - par hiljada dinara
    2. Obaveze prema firmama koje izradjuju delove dokumentacije. To je projektni biro/arhitekta sa licencom koji izradjuje jedan od dokumenata koji zamenjuje projekat iz redovnog postupka (tehnicki izvestaj, zapisnik o izvrsenom ili projekat izvedenog objekta) i geodetski biro koji izradjuje geodetski snimak. - arhitektonskom birou placate od 0.5evra do 2evra po m2 objekta, geodetski snimak je u proseku od 50evra do 150evra po predmetu
    3. Treca obaveza je i najveca. To je takozvani komunalni doprinos i placa se po m2, lokalnoj samoupravi i to samo za deo koji nije legalan. Cena zavisi od nivoa komunalne opremljenosti, zone u kojoj se objekat nalazi i uglavnom se krece od par stotina dinara do 200-300evra po m2. Na ovu sumu drzava daje odredjeni popust pod odredjenom uslovima i to vazi do 31.12.2011., neke lokalne samouprave daju i dodatne popuste.

Stranica www.legalizujte.rs je sajt nadlesnog ministarstva i tu postoje i kontakt telefoni po opstinama pa... ovog trenutka nesto ne radi no, nadajmo se da uskoro hoce!
    legalizacija NS - kuća je lepša kada je legalna

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

jer mozes sada da predas za legalizaciju za okoninu bg, ili je kasno, znam da je kasno ali ajde da drzim palceve......

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Zar ne vidite da je i ovaj pokusaj legalizacije propao.

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Kako propao, ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    Kako propao, ?
    Tako sto 90% vlasnika nece da plati cenu legalizacije. A i opstinski sluzbenici nesmeju da donesu nikakvu odluku, sem ako stranka trazi, jer su suvise zagazili u mito i korupciju. Sto se mene tice, necu platiti za legalizaciju ni 1(jedan) dinar. Kada mi budu vratili ono sto su mi 35 godina uzimali za stambenu izgradnju pa da razgovaramo. A drugo, zasto bi ja i drugi bili kaznjeni sto su nasim parama izgradili stanove za druge koji ma su isti prodati za 5(pet) dojcmaraka. Zasto bi mi bili diskrimisanii kaznjeni po drugi put sto smo gradili svojim parama, i rasteretili drzavu obaveze da nam da stanove za koje su nam godinama uzimali deo plate. Hocu i ja da kupim stan za 5 maraka-evra kao i mnogi drugi dok je trajala pljacka drzavne imovine.

Učlanjen
    18.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bojim se da to, nazalost nece moci tako. Po zakonu je bespravan objekat za koji nije placen komunalni doprinos.

Sto bi ti bio bolji od onih koji su posteno platili komunalni doprinos, a ima ih mnogo vise od onih koji nisu?

Lepo je da Drzava pomogne, zbog lose ekonomske situacije ljudima da plate po nizoj ceni, na rate ... ali ona to po zakonu nije obavezna da cini.
    Po zakonu se bespravni objekti uklanjaju. Ne kazem da ce drzava sebi da napravi veliki problem pa ce da rusi ljudima kuce ... ali ima puno vikendica, stracarica, poslovnih objekata, fabrika, benzinskih pumpi ... prvo njih, pa ... mislim da ce biti dovoljno 5-6 da se srusi (uz medijsku paznju) da se ostali vlasnici bespravnih objekata "stimulisu"
    Pored toga drzava ima drugih instrumenata da one koji nisu platili komunalni doprinos da natera da ga plate ... dodatni porez, na primer.
    Ako se ne plati komunalni doprinos ne samo da se krsi zakon nego se ugrozavaju oni koji su ga posteno platili i omogucili uzivanje u "blagodetima" zivota na odredjenom mestu. To je vrsta utaje poreza ... i neki od najboljih kriminalaca na svetu su "pukli" zbog njega.

Argument tipa "i on je krao pa sto ne bih i ja?" po meni je malo labav.

Oni koji su se prijavili za legalizaciju su se lepo evidntirali kao vlasnici nelegalnih objekata. Vise nema nazad ni za one koji su se prijavili, ni za drzavu! Legalizaija se mora dovrsiti (naravno, trajace godinama) ... i nakon nje vise nece ostati mnogo nelegalnih objekata.
    Poslednji put ažurirao/la legalizacija NS : 21.11.2010. u 02:19

Učlanjen
    18.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    jer mozes sada da predas za legalizaciju za okoninu bg, ili je kasno, znam da je kasno ali ajde da drzim palceve......
    Nazalost, rok za predaju prijava je prosao 11. marta. Sada moze da se izvrsi prijava samo uz saglasnost nadlezne javne institucije, na osnovu dokaza da je vlasnik bio sprecen da izvrsi prijavu u roku ... iskreno, mozda vredi pokusati ... sto pre.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio legalizacija NS Pogledaj poruku
    Bojim se da to, nazalost nece moci tako. Po zakonu je bespravan objekat za koji nije placen komunalni doprinos.

Sto bi ti bio bolji od onih koji su posteno platili komunalni doprinos, a ima ih mnogo vise od onih koji nisu?

Lepo je da Drzava pomogne, zbog lose ekonomske situacije ljudima da plate po nizoj ceni, na rate ... ali ona to po zakonu nije obavezna da cini.
    Po zakonu se bespravni objekti uklanjaju. Ne kazem da ce drzava sebi da napravi veliki problem pa ce da rusi ljudima kuce ... ali ima puno vikendica, stracarica, poslovnih objekata, fabrika, benzinskih pumpi ... prvo njih, pa ... mislim da ce biti dovoljno 5-6 da se srusi (uz medijsku paznju) da se ostali vlasnici bespravnih objekata "stimulisu"
    Pored toga drzava ima drugih instrumenata da one koji nisu platili komunalni doprinos da natera da ga plate ... dodatni porez, na primer.
    Ako se ne plati komunalni doprinos ne samo da se krsi zakon nego se ugrozavaju oni koji su ga posteno platili i omogucili uzivanje u "blagodetima" zivota na odredjenom mestu. To je vrsta utaje poreza ... i neki od najboljih kriminalaca na svetu su "pukli" zbog njega.

Argument tipa "i on je krao pa sto ne bih i ja?" po meni je malo labav.

Oni koji su se prijavili za legalizaciju su se lepo evidntirali kao vlasnici nelegalnih objekata. Vise nema nazad ni za one koji su se prijavili, ni za drzavu! Legalizaija se mora dovrsiti (naravno, trajace godinama) ... i nakon nje vise nece ostati mnogo nelegalnih objekata.
    Ti mora da si drzavno -partijski sluzbenik. Pricas o nekom komunaknom doprinosu, a ja da ti kazem da su nam od plate odbijali i za komunalne samodoprinose. Mnogo branis drzavu kao da si u najmanju ruku drzavni advokat. Ali ni jednom recju ne opravda prevaru drzave time sto mi je 35 godina uzimala za stambenu izgradnju s obrazlizenjem da cu i ja dobiti stan. Stan nisam dobio. Znaci moze mojim parama da se pravi stan nekim podobnim partijskim drugovima koji uzimsaju mito i bogate se na tudji racun. Lepo postoje dokazi koliko je kome uzeto za tz. stambenu izgradnju.Ja sam se prijavio za stan za koji su mi vec uzeli pare i nikom nista.Jel to nije prevara. I d ti kazem da s nestrpljenjem cekam takve kao ti da dodju da mi ruse. Ma iz inata necu dati ni 1 dinar ako glasi na ime legalizacije. Ma cak necu da placam ni kartu u gradskom autobusu.

Učlanjen
    18.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nisam ni drzavni ni partijski sluzbenik, ali se, zbog posla koji radim, puno bavim ovom temom.

Vreme o kome pricas je proslo, i sada vaze neka malo drugacija pravila ... koja imaju tendenciju da budu jos ostrija, obzirom da se priblizavamo EU.
    Meni je jako zao sto se ti osecas ostecen ... ako mislish da mozes, pa ti lepo tuzi onog za koga smatras da je odgovoran i dokazi da si u pravu.

Bojkot svakog tipa je, naravno, jedan od nacina politicke borbe ... mada se kroz istoriju pokazalo da, da bi uspeo mora biti vrlo masovan. Srecno!

"takvi kao ja" samo misle da je bilo dosta divljastva i bezvlasca, i da je vreme da se malo napravi reda. Ako to znaci da treba da se ruse objekti koji ugrozavaju druge ili upropastavaju prirodne lepote ... molim lepo.

Srbija
    Crna Gora
    Hrvatska

I dalje mislim da ... "i oni su krali, hocu i ja" nije OK.
    Poslednji put ažurirao/la legalizacija NS : 21.11.2010. u 11:54

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio legalizacija NS Pogledaj poruku
    Nisam ni drzavni ni partijski sluzbenik, ali se, zbog posla koji radim, puno bavim ovom temom.

Vreme o kome pricas je proslo, i sada vaze neka malo drugacija pravila ... koja imaju tendenciju da budu jos ostrija, obzirom da se priblizavamo EU.
    Meni je jako zao sto se ti osecas ostecen ... ako mislish da mozes, pa ti lepo tuzi onog za koga smatras da je odgovoran i dokazi da si u pravu.

Bojkot svakog tipa je, naravno, jedan od nacina politicke borbe ... mada se kroz istoriju pokazalo da, da bi uspeo mora biti vrlo masovan. Srecno!

"takvi kao ja" samo misle da je bilo dosta divljastva i bezvlasca, i da je vreme da se malo napravi reda. Ako to znaci da treba da se ruse objekti koji ugrozavaju druge ili upropastavaju prirodne lepote ... molim lepo.

Srbija
    Crna Gora
    Hrvatska

I dalje mislim da ... "i oni su krali, hocu i ja" nije OK.
    jel ti odgovara ovaj zadnji red sto si napisao.
    Gista komunisticka fraza, dosta sno krali, necemo vise. Sada ce mo samo da kraduckamo.

Slične teme

1. Legalizacija prostitucije?
    Autor Virginia u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 351
    Poslednja poruka: 30.03.2010., 00:56
  2. legalizacija marihuane
    Autor Elvin u forumu Politika
    Odgovora: 181
    Poslednja poruka: 11.01.2006., 01:10
  3. Legalizacija Marihuane
    Autor Ispostovani u forumu Arhiva
    Odgovora: 70