Face book -pitanje.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Budimo ljudi

Početnik
Poruka
8
Moja devojka ima profil na FB.Ima neku sliku koja se meni nesvidja.Sa drugarovog profila ja nemogu da udjem,ali preko drugih,njenih tzv.prijatelja mogu da vidim osnovni profil.Na moju sugestiju da promeni sliku,kaze da je lazan profil,i da nemoze da stavi u prijatelje mog druga.Medjutim,prijatelji koje ima na profilu imaju svi njenu sliku,poznajem ih dosta.Interesujeme da li oni mogu da izbrisu nju kao prijatelja iz svojih profila?Jer zasto bi je imali za prijatelja ako je profil lazan?Hvala.Glupo je pitanje ali ja sam laik,a fb me ne interesuje.Takodje me interesuje ako je profil lazan,i ako je neko npr hakovao e mail i sifru,kako se moze obrisati.Jer ona kaze da joj je neko hakovao e mail,tj,promenio, e-mail i sifru.
 
Moja devojka ima profil na FB.Ima neku sliku koja se meni nesvidja.Sa drugarovog profila ja nemogu da udjem,ali preko drugih,njenih tzv.prijatelja mogu da vidim osnovni profil.Na moju sugestiju da promeni sliku,kaze da je lazan profil,i da nemoze da stavi u prijatelje mog druga.Medjutim,prijatelji koje ima na profilu imaju svi njenu sliku,poznajem ih dosta.Interesujeme da li oni mogu da izbrisu nju kao prijatelja iz svojih profila?Jer zasto bi je imali za prijatelja ako je profil lazan?Hvala.Glupo je pitanje ali ja sam laik,a fb me ne interesuje.Takodje me interesuje ako je profil lazan,i ako je neko npr hakovao e mail i sifru,kako se moze obrisati.Jer ona kaze da joj je neko hakovao e mail,tj,promenio, e-mail i sifru.

Naravno da mogu... Odu u listu svojih prijatelja i izbrisu je...

Sto se tice njene price, ne bih je komentarisao...
 
Ima laznih profila, nazalost, to ne bi bio prvi slucaj za koji sam cuo, ako jeste lazan...

A to 'hakovao sifru'... To je sasvim drugo pitanje.
Jedan deo ljudi ne postuje preporuke dobre prakse. Stavljaju sifre koje mogu da se pogode sa strane. Upisuju svoje licno ime, datum rodjenja, ime nekog bliskog...

Npr. kad bih ja sad stavio sifru 'neo' ili 'matriks' - posto je to na avataru. Ali, naravno da nisam, stavio sam nesto sasvim drugo.

Na internetu nema samo postenih ljudi. Ima manipulatora, i to previse. Neki su ipak dobrodusni, pa ostave poruku da je to nesto nezasticeno i da vlasnik treba da se pobrine. Drugi opet samo naprave stetu i odu.
 
Tvoji prijatelji mogu da je izbrisu iz njihovih profila. Ako joj je neko uzeo profil preko e-mail- a i sifre mislim da ne moze da ga vrati. A mozda te samo zeki ko bi bas njoj uzeo profil i sta da radi sa njim nema nikakvu korist. Mozda joj uzme profil na kratko da se zeki pa kada mu dosadi vrati sve na svoje mesto.:zper:
 
Prvo nekako dokazati da postoji nekakva realna steta (sto je jako tesko), pa onda sa time pozvati policiju... naucili su da rade na kompovima. A oni bi vec trebalo da zovu FB i da srede...

Ali, posto nema materijalne stete ni 1 dinar... nema od toga nista, nazalost.
 
Ma kakva policija, ima te samo oteraju u tri lepe što ih zavitlavaš. Nema od njih vajde, nego slušaj ovamo.

Ako joj je neko provalio šifru za facebook nalog, pa se onda ulogovao i potom promenio šifru i sad zbog toga ona ne može da se uloguje, naravno da nije sve izgubljeno. Neka ide na opciju "Izgubljena / Zaboravljena šifra" i Facebook će joj na njenu e-mail adresu poslati ili koja joj je trenutna šifra ili će joj resetovati šifru i pustiti je da se uloguje i da je promeni u šta želi. E sad, ako joj je neko i za taj e-mail promenio šifru da ne može ni njemu da pristupi.... Pa j-b-g sad! :D

Što se tiče brisanja, tj. deaktiviranja profila, moguće je samo kada se uloguje na svoj Facebook nalog. Tamo ima, među opcijama za podešavanje svog naloga, i opciju "Deaktiviranje" ili kakogod da se zove. Ali pazi, to deaktiviranje ti bukvalno ništa ne briše. Kada deaktiviraš nalog, ti i dalje ostaješ tamo, samo što ti obriše par veza sa svojim prijateljima, ne znam baš šta sve, ali npr. slike, poruke, komentari, statusi, lista prijatelja, INFORMACIJE O TEBI, to sve ostaje. Jedino rešenje je da ručno izbriše sve te stvari, pa onda da deaktivira nalog.

Toliko.
 
Pa pazi, ne znam na kom principu funkcioniše Facebook. Ako radi kao svaki drugi sajt, onda verujem da sve to što se obriše ostaje na njihovim backup serverima, jer ne pravi se selektivni backup, nego sve skupa. Jedino, mada je vrlo malo verovatno da baš to rade, da se prilikom brisanja nekog takvog podatka pretražuju automatski svi backup serveri za isti taj podatak i da se i tamo briše.

Mada, s obzirom da čuvaju sve backup-ove u vidu nekih arhiva (pretpostavka) i zbog činjenice da svega toga ima na milione, jako mnogo vremena bi trebalo da se odradi takva jedna detaljna radnja, a znajući da SAD stoji iza cele te organizacije tek tad sam siguran da to ne rade.

Znači, jednom odeš tamo, zauvek si tamo. :)
 
Hvala na detaljnijim objasnjenjima.Zato ja i nevolim takve stvari,cak cu da uzmem i lk bez cipa.Uostalom utvrdili smo sta je bilo sa njenim profilom.Neka njena poznanica je nekako provalila mail i sifru,i sifru na face booku,a sve je to radila naravno iz zle namere.IProfil je obrisan,ako se to tako moze reci.U svakomslucaju,ako se ponovo pojavi,znacu ko ga je ponovo postavio a onda ...Vama hvala na savetima i pozdravljam vas.
 
Hvala na detaljnijim objasnjenjima.Zato ja i nevolim takve stvari,cak cu da uzmem i lk bez cipa.Uostalom utvrdili smo sta je bilo sa njenim profilom.Neka njena poznanica je nekako provalila mail i sifru,i sifru na face booku,a sve je to radila naravno iz zle namere.IProfil je obrisan,ako se to tako moze reci.U svakomslucaju,ako se ponovo pojavi,znacu ko ga je ponovo postavio a onda ...Vama hvala na savetima i pozdravljam vas.

Pa ako si vec uspeo da udjes u profil i mail, promeni sifre...
 
Pa pazi, ne znam na kom principu funkcioniše Facebook. Ako radi kao svaki drugi sajt, onda verujem da sve to što se obriše ostaje na njihovim backup serverima, jer ne pravi se selektivni backup, nego sve skupa. Jedino, mada je vrlo malo verovatno da baš to rade, da se prilikom brisanja nekog takvog podatka pretražuju automatski svi backup serveri za isti taj podatak i da se i tamo briše.

Mada, s obzirom da čuvaju sve backup-ove u vidu nekih arhiva (pretpostavka) i zbog činjenice da svega toga ima na milione, jako mnogo vremena bi trebalo da se odradi takva jedna detaljna radnja, a znajući da SAD stoji iza cele te organizacije tek tad sam siguran da to ne rade.

Znači, jednom odeš tamo, zauvek si tamo. :)

:think: Mislim da taj bekap ne moze da bude vecan... Ako na primer jednom u godini dana naprave presek stanja... Eto, jednu godinu da ne budemo obrisani, ali potom definitivno da.
 
Hvala na detaljnijim objasnjenjima.Zato ja i nevolim takve stvari,cak cu da uzmem i lk bez cipa.Uostalom utvrdili smo sta je bilo sa njenim profilom.Neka njena poznanica je nekako provalila mail i sifru,i sifru na face booku,a sve je to radila naravno iz zle namere.IProfil je obrisan,ako se to tako moze reci.U svakomslucaju,ako se ponovo pojavi,znacu ko ga je ponovo postavio a onda ...Vama hvala na savetima i pozdravljam vas.

Pa eto... Drugarica, drug, prijatelj... Zato moje sifre ne zna skoro niko. Bolje reci, ni 5 ljudi ne zna. A dobar deo znam samo ja.
 
:think: Mislim da taj bekap ne moze da bude vecan... Ako na primer jednom u godini dana naprave presek stanja... Eto, jednu godinu da ne budemo obrisani, ali potom definitivno da.
Ne bih rekao da brišu stare backup-ove. S obzirom da se govori kako CIA stoji iza celog projekta, zar stvarno misliš da bi oni dozvolili da se radi takvo nešto? Možda i brišu, ali ih pre toga sačuvaju na nekom drugom serveru, kolko da ovaj rasterete malo.
 
Verujem da brisu... Ali isto verujem i da prekontrolisu... Npr. ako niste znali, u americi se svaki razgovor telefonom snima. To je odavno vazilo za fixne, a od skoro i za mobilne telefone. Ali, ako u prvih 15 sekundi ne spomenete bombu, predsednika, napade, terorizam ili slicno, snimanje se prekida.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top