AMD Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: AMD Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition

Ističe se ndjordje91 (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano AMD Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition

imam par pitanja ako ocete da mi odgovorite:

Na ovoj ploci:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

Jedan lik je rekao ovako:

Uzmete phenom2 550 otkljucate ga da ima 4 jezgra jer ova ploca ima acc u kombinaciji sa4gb ddr3 mem i 4870 1gb bicete dugo dugo mirni.... Ploca je etsra svaka preporuka....

A ovde:

AMD
    Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition

Iako nikad ranije nisam klokovao procesore uz par koraka ovaj procesor na na gigabajtovoj ploci 785gt-ud3h se otkljucao i pojavila mi se nova oznaka procesora phenom ii x4 b5 i naziv deneb ,ranije se zvao callisto..jednostavno u biosu se stavi acc na auto i bios version na hybrid..posle toga mi W7 kad se ucita prijavi novi hardver i instalira novi procesor... Sta reci o mogucnostima ovog procesora..

E sada dal je to tacno ili ne znam, tako da sam bese pitao kako da unluck ali sam zaboravio gde je ta bese tema. I dal taj unluck procesor nije opasno i sta znam, sta ce da mu bude posle par dana ili ce biti sve uredu...
    May you be in heaven half an hour before the devil knows you re dead! Mass Effect 3

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Podrazumevano Re: AMD Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition

Kod mene radi otkljucan vec 9 meseci sa fabrickim kulerom. Ne pregrejava se, tako da nemas razloga za strah. Jedino ako zelis jos da ga kloknes na 3,7 3,8 onda bih preporucio neki bolji kuler. Procesor ima fabricki otkljucan mnozilac, tako da se lako klokuje podizanjem mnozioca u biosu.

Ističe se ndjordje91 (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Naci imas i ti ovaj procesor kao i ja , aj kako si otkljucao i ako moze korak po korak
    May you be in heaven half an hour before the devil knows you re dead! Mass Effect 3

Početnik denis022 (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Uvek postoji razlog zašto su ta jezgra zaključana, a najčešći je da su fabrički neispravna, tako da nemoj se razočarati ako ne uspeš da ih otključaš ili ako ti uspe sistem bude nestabilan! I ja imam taj proc. (inače je odličan, sve preporuke), ali na žalost moja ploča nema ACC, pa ne mogu ništa da kažem, a inače sam i ja te priče o otključavanju tražio po forumima!

Zainteresovan član richa (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Tacno je da je vecina zakljucana zbog toga sto su bila losa jezgra. Ali ti procesori nisu zakljucavani jedan po jedan nego u citavoj seriji, pa tako imamo primjera da su zakljucani i potpuno ispravni procesori. Ako pogodis na primjerak koji moze da se otkljuca, obavezno poslije toga provjeri njegovu stabilnost sa nekim od programa namjenjenih za tu svrhu, recimo Orthos, Linx i sl.

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Uradis tacno onakko kako pise u tvom postu.U biosu pronadjes ACC, namestis na hybrid bios i izaberi opciju auto. f10 da potvrdis promene u biosu i to je sve. Inace cini mi se da procenat procesora sa sva 4 ispravna jezgra nije zanemariv. Od 3 koja su mi prosla kroz ruke sva tri sam otkljucao i jezgra su bila ispravna.

Obećava
    Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Ja imam plocu TA790GXB3 a procesor AMD Phenom II X2 545 3.0 Ghz i imam opcije da overclockujem automatski koje on nudi a to su V6 V8 V12 kad odem na v8 ubrza procesor za 300MHz a kad odem na V12 za 600MHz jel o ok ili moze tu jos da se cacka.

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Citat Original postavio samo partizan Pogledaj poruku
    Ja imam plocu TA790GXB3 a procesor AMD Phenom II X2 545 3.0 Ghz i imam opcije da overclockujem automatski koje on nudi a to su V6 V8 V12 kad odem na v8 ubrza procesor za 300MHz a kad odem na V12 za 600MHz jel o ok ili moze tu jos da se cacka.
    Pa testiraj stabilnost i temperaturu procesora na tim taktovima. 545 za razliku od 550 nije BE.

Obećava
    Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Solidno radi i na tom V12 ali bolje da necackam jer ako mi Call OF Duty radi na max necu nista da diram.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •