E TAKO SE TO RADI (RUSIJA I OPOZICIJA)

orion77

Aktivan član
Poruka
1.871
"Iživljavanje nad pristalicama ruske opozicije

Talas protesta zahvatio je Rusiju gde su kritičari politike Vladimira Putina izašli na ulice da iskažu nezadovoljstvo ekonomskom situacijom u zemlji i sve manjom slobodom govora i okupljanja. Kao i svih proteklih puta ruske vlasti su odgovorile silom i zatvaranjem opozicionih pristalica i njihovih lidera.

Oko 10.000 ljudi demonstriralo je u baltičkoj enklavi Kalinjgrad tražeći ostavku ruskog premijera Vladimira Putina zbog enormnog rasta nezaposlenosti i previsokih troškova života.

Boris Nemtsov, lider opozicionog pokreta Solidarnost, rekao je za moskovski radio Eho da ljudi protestvuju protiv povećanja komunalnih računa za 25 do 30 procenata i protiv sve veće nezaposlenosti. On je naveo da su demonstracije organizovale opozicione političke partije, uključujuči i komuniste. Ruske vlasti tradicionalno nakon nove godine povećavaju račune za grejanje, transport, vodu i struju. Inflacija je već u januaru u Rusiji dosegla 1,7 odsto, što je prekoračenje prognoza državnih službenika.

Ruska policija je u nedelju razbila antivladine proteste u Moskvi i Sankt Petersburgu, uhapsivši stotine demonstranata, uključujući tri poznata opoziciona lidera.

Demonstranti su skandirali „sramota“ dok ih je policija u opremi za razbijanje demonstracija gurala u autobuse. Veliki broj demonstranata je tom prilikom uhapšen, uključujući opozicionog lidera Borisa Nemtsova, Edvarda Limonova kao i direktora organizacije Memorijal Olega Orlova. Portparol policije je izjavio da je oko 300 ljudi učestvovalo u okupljanju i da je njih 100 uhapšeno. Ruska policija je takođe u nedelju brzo razbila demonstracije u Sankt Petersburgu prebijaći pendrecima i zatvarajući učesnike."


Je.biga rusofili nije mi jasno kako niste poveli ozbiljnu raspravu o ovoj vesti o kojoj bruji ceo svet...t.j o ruskom gusenju opozicionih protesta u krvi, premlacivanju i zatvaranju?

Ajde da vas sad vidimo junačine, pošto su vam rusi braća a vi ste većinom opozicionari na forumu zar vam ne izgleda malo licemerno i nepošteno što vlast u Srbiji konačno ne počne primenjivati isti sistem prema vama t.j. premlaćivati i zatvarati vas sve do jednog iz opozicije zbog protesta i neslaganja sa vladom baš kao što se to radi u rusiji? Molim, ne čujem vas nešto...zar majka rusija nije uvek u pravu? Mislim ako toliko želite rusiju i njen sistem prvo krenimo od vas, ko je protiv ove vlade mora biti sproveden, premlacen i zatvoren, nadam se da će vlada Republike Srbije primeniti isti recept na našu opoziciju, t.j. trulež SRS-SNS-DSS-NS, jer tako se to radi u zemlji vasih snova.
 
Pozdrav svima

Ja inace radim i zivim u Rusiji,bez uvrede ali neznam odakle ti takve informacije.Ovde nije bili nikakvog premlacivanja niti demonstracija . Usput sadasnje rukovodstvo je veoma postovano od strane naroda da bi tesko ko ustao protiv njih,a da ne pricam o putinu . Usput rusiju prati veliki ekonomski rast tako da i nema logike da neko demomstrira.Kontradiktorno
 
Hvala dragom Bogu da i ovde ima normalnih ljudi. Picolo i dr.mr. vi ste deo razuma ovog poludelog foruma, a sto se tice DSS-a...ja bi njih i njihove odma na goli otok :D

И ти би да мрсомудиш о ДЕМОКРАТИЈИ?

Значи, кад ти спроводиш демократију, физичко злостављање је ок.

А кад је ја спроводим, онда није ок.

И опет дупли критеријуми....
 
Vidis Hungan+++ malo je reci da sam odusevljen svesnoscu nekih ljudi da je rusija najvece zlo Srbije.

@GhettoBeograd

Da li je Milosevic onomad dao ostavku kada ju je podneo i Jeljcin? Majku mu pa trebao je da prati svog vodju, u to vreme se kleo u rusiju kao u sveti gral a kada je Jeljcin podneo ostavku vec te veceri je miloseviceva tv bastilja obrnula pricu i osula kamenje po njemu....hahaha zna rusija da iznenadi....one koji su zaludjeni u tu propalu zemlju pogotovo.
 
Pozdrav svima

Ja inace radim i zivim u Rusiji,bez uvrede ali neznam odakle ti takve informacije.Ovde nije bili nikakvog premlacivanja niti demonstracija . Usput sadasnje rukovodstvo je veoma postovano od strane naroda da bi tesko ko ustao protiv njih,a da ne pricam o putinu . Usput rusiju prati veliki ekonomski rast tako da i nema logike da neko demomstrira.Kontradiktorno
Ма измишљен текст у новинама.:D

Платили га они што плаћају и Каспарова.;)
 
Vidis Hungan+++ malo je reci da sam odusevljen svesnoscu nekih ljudi da je rusija najvece zlo Srbije.

@GhettoBeograd

Da li je Milosevic onomad dao ostavku kada ju je podneo i Jeljcin? Majku mu pa trebao je da prati svog vodju, u to vreme se kleo u rusiju kao u sveti gral a kada je Jeljcin podneo ostavku vec te veceri je miloseviceva tv bastilja obrnula pricu i osula kamenje po njemu....hahaha zna rusija da iznenadi....one koji su zaludjeni u tu propalu zemlju pogotovo.

Siguran sam da ce u blizoj buducnosti iznenaditi stoku kao sto su nekad Poljake i Madjare :mrgreen: ... da da, zna Rus da naplati, i to s'kamatama :twisted:
 
Pozdrav svima

Ja inace radim i zivim u Rusiji,bez uvrede ali neznam odakle ti takve informacije.Ovde nije bili nikakvog premlacivanja niti demonstracija . Usput sadasnje rukovodstvo je veoma postovano od strane naroda da bi tesko ko ustao protiv njih,a da ne pricam o putinu . Usput rusiju prati veliki ekonomski rast tako da i nema logike da neko demomstrira.Kontradiktorno

To je moj bato zato sto ste vi odseceni od ostatka sveta i zivite u Putinovom getu, isto kao i kinezi...kada u Kini ukucas Tienanment Square na google-u dobijes slike trga nasmejanim turistima koji nose cvece :hahaha::hahaha:, a kada ukucas isto to u bilo kojoj drugoj normalnoj zemlji dobijes slike pokolja na istom.
 
Vidis Hungan+++ malo je reci da sam odusevljen svesnoscu nekih ljudi da je rusija najvece zlo Srbije.

@GhettoBeograd

Da li je Milosevic onomad dao ostavku kada ju je podneo i Jeljcin? Majku mu pa trebao je da prati svog vodju, u to vreme se kleo u rusiju kao u sveti gral a kada je Jeljcin podneo ostavku vec te veceri je miloseviceva tv bastilja obrnula pricu i osula kamenje po njemu....hahaha zna rusija da iznenadi....one koji su zaludjeni u tu propalu zemlju pogotovo.

Rečeno je da je opasno biti neprijatelj Amerike, a prijatelj još opasnije. Ali bolje i to nego biti vezan za leš u raspadanju kakva je Rusija.
 

Back
Top