POMOCNE SPRAVE U BORILACKOM TRENINGU

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
Pokrecem ovu temo kako bi raspravljali o spravama koje se koriste za razvijanje odredjenih borilackih apsekata praktikanata borilackih vestina . Neka se svi osecaju pozvani da daju svoje komentare , bez obzira na vestinu ili sport koju trenitaju . Razlicite vestine imaju razlicite metode treninga sa istim spravama , ili se isti borilacki atributi razijaju na razlicite nacine. Bilo bi lepo dati primere treninga, i recimo program rada na oderedjenom rekvizitu . Sta je dobro , a sta je lose . Da li rad na jednom aspektu borenja steti razvoju drugog ? Posatvljate klipove koje smatrate da su zanimljivi i koji dobero ilustruju rad na nekoj spravi , ili pokazuju kako ne treba raditi . Moglo bi se ukazati na razlike u tredicionalnom nacinu treniranja, i novim metodama treninga. itd
 
Evo jednog primera kako se tradicionalno oruzije Wing Chun stila koristi kao pomocna sprava za razvijan je snage


"Zmajeva Motka" je oruzije koje je inkorporirano u Wing Chun sistem nekoliko generacija posle natanka samog sistema upravo da bi posluzila za razvijanje snage prakticara . Sta mislite o ovakvom nacinu vezbanja ?Ima li smisla vezbati danas na ovaj nacin, ili neki drugi metodi daju bolje i brze rezultate ...
 
Masina za razgibavanje, pogodna za sve sportove i borilacke vestine.

"Zmajeva Motka" je oruzije koje je inkorporirano u Wing Chun sistem nekoliko generacija posle natanka samog sistema upravo da bi posluzila za razvijanje snage prakticara . Sta mislite o ovakvom nacinu vezbanja ?Ima li smisla vezbati danas na ovaj nacin, ili neki drugi metodi daju bolje i brze rezultate ...


E ovo sam video od mojih pancevaca, razvaljuje podlaktice :)
 
Pozdrav svima. Ovo je super tema jer postoji dosta sprava i masina za postizanje boljih rezultata u raznim sportovima i borilackim vestinama. Mislim da jos niste videli ovakav nacin koriscenja drvene lutke.
Srpski Kung Fu
Ovo su neke od vezbi super korisnih za razvijanje balansa boljeg stava i ukorenjivanja, takodje za ruke i drzanje. Veoma korisna stvar su rucni tegovi koji se vezuju oko rucnog zgloba a stavljaju se i na nozne zglobove tako kada bilo sta radite imate opterecenje na rukama i nogama. Pokreti treba da se rade usporeno. Nikako brzo jer mogu da se povrede i pokidaju tetive i zile. Kada skinete opterecenje pokreti postaju mnogo brzi i vece snage. Radim i druge vezbe sa jos nekim pomocnim spravama ali nemam snimke trenutno.
 
Korisna sprava je grip machine ili masina za stisak.
Koriste je u Wing Chunu i Jeet Kune Do-u. Bruce Lee je koristio kad god je imao vremena, bila je to njegova najomiljenija sprava.
Trenutno sam u fazi pravljenja jedne takve pa cu ubaciti i taj snimak jer lako se pravi a cena na internetu je visoka. Masina za stisak je korisna za sam stisak a samim tim za lap sao u wing chunu pa i za pocetnu fazu vezbanja udarca od jednog inca i za sam udarac. Tezina moze da se povecava i da se smanjuje zavisno od pocetne snage vezbaca i stepena zagrejanosti misica. Uostalom pogledajte sami.
 
Makivara
Omiljena medju karatistima posebno uechi, kyokushin ali i ostali stilovi je koriste. U wing chunu se vise koristi zidni dzak ali ja licno koristim i makivaru slicnu ovoj na klipu. Odlicna za razvijanje udarca i osecaja udarca jer nije isto udarati u prazno i u metu. Treba vezbati i jedno i drugo. Zbog svoje elasticnosti makivara se vraca u pocetni polozaj tako da moze i brze da se udara i rade lancani udarci - wing chun direkti.
 
Masina za razgibavanje, pogodna za sve sportove i borilacke vestine.

Pozdrav Proffa imao sam prilike da probam ovakvu jednu spravu ali je bila losijeg kvaliteta pa smo je pokidali gde je bila zavarena. Bila je napravljena od dizalice za kola, zvana "zabica". na koju su bile dovarene cevi. Rucka za okretanje je bila ispred i kako vrtite, hidraulika spusta "zabicu" i siri vase noge i obrnuto ali je to bio samo prototip a mi smo ga koristili za vezbanje. Korisna sprava za trening i gledacu u skorije vreme da je napravim.
 
Pozdrav svima. Ovo je super tema jer postoji dosta sprava i masina za postizanje boljih rezultata u raznim sportovima i borilackim vestinama. Mislim da jos niste videli ovakav nacin koriscenja drvene lutke.
Srpski Kung Fu
Ovo su neke od vezbi super korisnih za razvijanje balansa boljeg stava i ukorenjivanja, takodje za ruke i drzanje. Veoma korisna stvar su rucni tegovi koji se vezuju oko rucnog zgloba a stavljaju se i na nozne zglobove tako kada bilo sta radite imate opterecenje na rukama i nogama. Pokreti treba da se rade usporeno. Nikako brzo jer mogu da se povrede i pokidaju tetive i zile. Kada skinete opterecenje pokreti postaju mnogo brzi i vece snage. Radim i druge vezbe sa jos nekim pomocnim spravama ali nemam snimke trenutno.


That's the stuff :)
 
Za Wing Chun i Jeet Kune Do imas drvenu lutku, zmajevu motku, trodelni dzak za zid, gvozdene krugove za tezinu na rukama, za brzinu udaraca tenis lopticu zakaciti za plafon i patos, fukusere sto velike kao za MT (MT pads) i male za sake. Pa veliki jastuk za udaranje i nogama i rukama.

Sto se tice Muay Thai-a/Kick Boks-a imas veliki dzak za boks, kruska, punching ball, za snagu vratilo, takodje fokusere male za sake, i naravno velike thai pads bez kojih nema ozbiljnog vezanja MT tehnika.

Ima tu jos dosta toga. Svaka vestina ima svoje neke stvari, sto ne znaci da se ne mogu koristiti i za druge BV.
Pozz
 
Poslednja izmena:

Back
Top