kad ce neki preci sa reci na dela???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
slusam danas ovu vest, i razmisljam, da li je moguce da od ovolike ljubavi za ovaj srpski narod na kosovu neki profesionalni srbi nemaju vremena da pomognu ovim ljudima. da li su za ovaj narod ovde samo kad je u pitanju virtuelna pomoc, ili ih stvarno boli srce za njih. kako vidim, izgleda da ih boli nesto drugo.
samo da dodam, situacija je losa na kosovu, ali ja spominjem ovo jer se o ovim srbima otvara na stotine tema, ali nijedna koja bi se bavila konkretnom pomoci, pa rekoh...

Zatvara se narodna kuhinja
31. januar 2010. | 11:17 | Izvor: B92
Kosovska Mitrovica -- Narodna kuhinja u severnom delu Kosovske Mitrovice biće uskoro zatvorena zbog nedostatka finansijskih sredstava i pomoći sa strane.

Ovu kuhinju do sada su finasirale humanitarne organizacije. Lokalne vlasti istovremeno najavljuju da će uskoro otvoriti narodnu kuhinju koju će finansirati Vlada republike Srbije.

Jedina narodna kuhinja na severu Kosova radi šest godina. Osnovana je sredstvima međunarodnih humanitarnih organizacija, a kada su se one povukle, spremanje po jedog obroka dnevno preuzela je nevladina orgnizacija “Sabor”.

Namirnica za spremanje hrane za oko 50 korisnika više nema, kaže aktivista organizacije "Sabor" Milanka Ordić. Korisnici narodne kuhinje u Mitrovici su uglavnom stara i iznemogla lica, sa niskim primanjima. Ima ih iz svih delova Kosova.

U nevladinoj organizaciji Sabor kažu da su odustali od dalje portage za donatorima. Direktor centra za socijalni rad u Mitrovici Miladin Đurović rekao je da sa opštinskim rukovodstvom razmatra kako da što pre počne da radi nova narodna kuhinja za koju su prostor i oprema već obezbeđeni.

U novoj narodnoj kuhinji, kako kaže Đurović, će biti moguće pripremiti po jedan obrok dnevno za 200 osoba. Sredstva će izdvojiti republička vlada, a kuhinja će biti nalik onima u Kragujevcu, Nišu, Novom sadu i Beogradu.
 
Pa ja ne znam kako da dostave više pomoći kada, kako vidim na vestima, malo malo pa ne dozvoljavate da naši ljudi uđu na Kosovo. Kako vas nije sramota da pišete ovde o nekakvoj humanosti prema našima, a iza leđa držite puške. Lako je junak biti preko neta.
 
slusam danas ovu vest, i razmisljam, da li je moguce da od ovolike ljubavi za ovaj srpski narod na kosovu neki profesionalni srbi nemaju vremena da pomognu ovim ljudima. da li su za ovaj narod ovde samo kad je u pitanju virtuelna pomoc, ili ih stvarno boli srce za njih. kako vidim, izgleda da ih boli nesto drugo.
samo da dodam, situacija je losa na kosovu, ali ja spominjem ovo jer se o ovim srbima otvara na stotine tema, ali nijedna koja bi se bavila konkretnom pomoci, pa rekoh...

Sas nam i ti solis pamet, molim te??!

Bolje brini za svoju siptariju,

i planiraj ugnjetavanje za april....


Srbima nema KO da pomogne na Kosovu...

Prvo, KPS bi ih zaustavio i sproveo u zatvor, tovar oduzeo (ko zna, mozda nose oruzje).

Drugo, dok je Tadica i lopovstine na vlasti, nece se ni Srbi u Srbiji 'leba najesti (mozda suvog).


Trece, zar obicni gradjani i forumasi da pomazu Srbima sa Kosova dok se Maneken, Deda Mraz i Miki Maus dave u parama???!
 
Pa ja ne znam kako da dostave više pomoći kada, kako vidim na vestima, malo malo pa ne dozvoljavate da naši ljudi uđu na Kosovo. Kako vas nije sramota da pišete ovde o nekakvoj humanosti prema našima, a iza leđa držite puške. Lako je junak biti preko neta.

svaka pomoc je dobrodosla. mozda se jedino traze neki papiri koje je inace veoma lako dobiti.
ali ako je nekome vazniji "ponos" od pomoci, onda nije cudo sto ljudi gladuju. mada smo i o tome raspravljali.
da se vratimo na temu, zasto neki forumasi nista ne cine da pomognu tim ljudima ako im je vec toliko stalo do njih.
 
Ја шаљем помоћ преко Епархије рашко-призренске, прошлог месеца смо добили на адресе уплатнице од инфо-стана - а раније сам стално слао онај позив преко смс на број 1033...
ово први пут чујем да се затвара кухиња због немаштине...
 
svaka pomoc je dobrodosla. mozda se jedino traze neki papiri koje je inace veoma lako dobiti.
ali ako je nekome vazniji "ponos" od pomoci, onda nije cudo sto ljudi gladuju. mada smo i o tome raspravljali.
da se vratimo na temu, zasto neki forumasi nista ne cine da pomognu tim ljudima ako im je vec toliko stalo do njih.

Otkuda vi znate da li forumaši čine ili ne čine? Imate pravi izbor avatara. Odgovara vašem predstavljanju.
 
Ја шаљем помоћ преко Епархије рашко-призренске, прошлог месеца смо добили на адресе уплатнице од инфо-стана - а раније сам стално слао онај позив преко смс на број 1033...
ово први пут чујем да се затвара кухиња због немаштине...

mislim da si se ti deklarisao vise puta da saljes pomoc. nema razloga da sumnjam
sta je sa ovim drugima kojima su usta puna.... kosova
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top