Politika je bolest
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Politika je bolest

Domaćin Babino`unuce (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Politika je bolest

Koliko god se trudio da budem apolitican upadam u "vasu zamku" i postajem osoba kakva ne zelim biti. Komentarisem vase stavove koji su u stvari stavovi 7.sile, ako to opet nisu stavovi nekih medija, ciji su to stavovi? Vasi? Kako ste dosli do tih stavova, gledate televiziju, citate novine, informisete se, padaju bombe, nema se za hleba, izbeglice oko vas... Mozemo li mi ziveti bez politike? Kada cemo ziveti bez politike i bez politicara, kada cemo docekati dane kada necemo znati ko nam je ministar odbrane, da li cemo vecito biti partizani i cetnici? Gde mislite da postoji zivot kakav ja zelim, da se selim odmah odavde...

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Politika je bolest

Citat Original postavio Babino`unuce Pogledaj poruku
    Koliko god se trudio da budem apolitican upadam u "vasu zamku" i postajem osoba kakva ne zelim biti. Komentarisem vase stavove koji su u stvari stavovi 7.sile, ako to opet nisu stavovi nekih medija, ciji su to stavovi? Vasi? Kako ste dosli do tih stavova, gledate televiziju, citate novine, informisete se, padaju bombe, nema se za hleba, izbeglice oko vas... Mozemo li mi ziveti bez politike? Kada cemo ziveti bez politike i bez politicara, kada cemo docekati dane kada necemo znati ko nam je ministar odbrane, da li cemo vecito biti partizani i cetnici? Gde mislite da postoji zivot kakav ja zelim, da se selim odmah odavde...
    To je bar lako! Van foruma.

Samo se na forumu ljudima prividjaju bombe, ratovi, partizani, cetnici, vanzemaljci...

Ja se samo ovde zezam. npr. inace sam skroz apoliticna.

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku

Samo se na forumu ljudima prividjaju bombe, ratovi, partizani, cetnici, vanzemaljci...

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

pravac Kazablanka,u Svajcarskoj........

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Napokon jedna pametna tema.

Aktivan član Anđa (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Pa kažu da u Americi ljudi ne znaju te stvari. Ne mislim u NY, LA, SF i sličnim gradovima, već u gradovima, mestima gde živi "običan svet". Opet i za Kanadu kažu da su apolitični. Eto, primera. Što se Evrope tiče, ne verujem da postoji takva zemlja i mislim da uopšte nije loše pratiti dešavanja, već potrebno. Loše je kada pratiš, a ne možeš da promeniš i to što pratiš je loše.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Politicar iz koristoljublja postane pohlepan politicar.
    Meni su najbolji oni ,istorijski oni koji iz muke od zivota postanu prinudno politicari.
    Obicno ulaze u istoriju.

Aktivan član Anđa (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

A narod sa njima obično u rake.

Iskusan Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Naslov : Politika je bolest

Hm, u Srbije je obrnut slučaj, kod nas je Bolest politika.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Učlanjen
    11.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Hajde da se zezamo na neki drugi nacin molim vas, eto molim tebe, podjimo na neko drugo mesto, bilo gde, mozemo i ovde, mozemo i uzivo, znaci bilo gde samo sto dalje od politike i politicara... Da li bi mogli da pobedimo sebe i da kazemo vise NE politici? Zasto da se nerviramo, zasto da se provociramo, vredjamo i ponizavamo, ubedjujemo... Imamo izbore, imamo zivot na osnovu koga cemo dati svoj glas nekome, nema potrebe da se bavimo politikom. Mi nismo politicari! Zasto se politicari ne bave nasim zanimanjima? Pa ne bave se gledaju samo da strpaju sebi u dzep. Nisam anarhista, samo zelim zivot bez politike.

Buduća legenda neladm (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1256

politika bolest...politicari *****.........ma sve je biznis!
    Ako je A uspeh u zivotu,tada je A jednako X plus Y plus Z.X je rad,Y je igra, a Z je drzati jezik za zubima.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

o ovome sam diskutovao nekoliko puta sa nekim prijateljima. kunu se u tudj stav a lepo im kazem, istina je uvek negde izmedju, ili ne bezi od "sredine" toliko kako se njima cini i ne trebaju nikad biti iskljucivi kad daju "svoje" misljenje

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Hajde da se zezamo na neki drugi nacin molim vas, eto molim tebe, podjimo na neko drugo mesto, bilo gde, mozemo i ovde, mozemo i uzivo, znaci bilo gde samo sto dalje od politike i politicara... Da li bi mogli da pobedimo sebe i da kazemo vise NE politici? Zasto da se nerviramo, zasto da se provociramo, vredjamo i ponizavamo, ubedjujemo... Imamo izbore, imamo zivot na osnovu koga cemo dati svoj glas nekome, nema potrebe da se bavimo politikom. Mi nismo politicari! Zasto se politicari ne bave nasim zanimanjima? Pa ne bave se gledaju samo da strpaju sebi u dzep. Nisam anarhista, samo zelim zivot bez politike.
    Da, ali ako te to toliko nervira (kao i vecinu ljudi uostalom), pa nemoj da pises na ovom pdf.-u , ima mnogo zabavnijih.

Učlanjen
    11.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    o ovome sam diskutovao nekoliko puta sa nekim prijateljima. kunu se u tudj stav a lepo im kazem, istina je uvek negde izmedju, ili ne bezi od "sredine" toliko kako se njima cini i ne trebaju nikad biti iskljucivi kad daju "svoje" misljenje
    Verovatno bi mnogi od njih opet imali stav koji trenutno imaju i bez gledanja tv-a i citanja ovog foruma npr, dovoljno je ziveti zivot i videti sta valja a sta ne... Ali zivimo ga bez svadja i ubijanja...

Da, ali ako te to toliko nervira (kao i vecinu ljudi uostalom), pa nemoj da pises na ovom pdf.-u , ima mnogo zabavnijih.
    Ma nije da me nervira, mozda mi dodje muka u jednom trenutku ali sam smiren potpuno, ali stvarno mislim da je politika ispiranje mozga i zelim da nas sve izbavim odavde. Mozda delujem sad i kao neki sektas ali briga me, zasto da nam zivot prodje u prosipanju iz supljeg u prazno, to je upravo ovo sto se odvija ovde - prosipanje iz suljeg u prazno.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

V

Ma nije da me nervira, mozda mi dodje muka u jednom trenutku ali sam smiren potpuno, ali stvarno mislim da je politika ispiranje mozga i zelim da nas sve izbavim odavde. Mozda delujem sad i kao neki sektas ali briga me, zasto da nam zivot prodje u prosipanju iz supljeg u prazno, to je upravo ovo sto se odvija ovde - prosipanje iz suljeg u prazno.
    Pa ja to odavno pricam...

Učlanjen
    11.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Zasto volimo isterivati pravdu? Zasto se nismo skolovali za politicare kada toliko vremena svakodnevno posvecujemo politici i politicarima? Da li nam zivoti toliko zavise od politike? Zasto smo osvetoljubivi? Mozemo li da se posmatramo kao ljudi pre svega a posle kao Srbi?

Slične teme

1. Bolest :)
    Autor Otisao sam... u forumu Muzika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.02.2015., 22:13
  2. Da li je to bolest ili ???
    Autor Vlada_from_NS u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 25.09.2007., 23:17
  3. da li je ovo bolest???
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 133