Pobiše nas ovi NIKOTINSKI zlotvori načisto ...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Deca u Srbiji rastu u dimu duvana

U danu kada se u Srbiji obeležava Nacio­nalni dan borbe pr­­otiv du­­vanskog dima oko 30 odsto sta­­­­­­­novništva su i dalje aktivni pušači, a dimu od njihovih cigareta izloženo je nekoliko puta više ljudi nego što je slučaj u zemljama koje su uvele zabranu pušenja u zatvorenom prostoru. Zahvaljujući brojnim akcijama o štetnosti duvanskog dima, broj pušača u našoj zemlji danas je manji nego pre desetak godina, ali je statistika, ipak, poražavajuća – u Srbiji usled direktnih posledica pušenja godišnje umre više od 16.000 ljudi, odnosno čak 44 dnevno!


Nisu u Srbiji toliko problem pušači, koliko su to NEPUŠAČI... Kod nas u 99% slučajeva srpski nepušač je neopevana KUKAVICA ! Srpski nepušač je u stanju da mu komšija, kum, prijatelj, poznanik puši u sred kuće pored male Bebe, i nije u stanju da takvoj BAGRI kaže: alo bre, nije u redu da to radite ovde ...ne on će to trpeti, čak mu skuvati kafu i ugostiti tog ZLOTVORA ko najmilijeg gosta.
E tu je problem, nepušači neće da se zameraju tim patološkim Ubicama.
Pisac ovih redova je u stanju da se zameri sa 2/3 Srbije, ako treba, a treba uvek i svuda, kao što i vama želim.
 
Poslednja izmena:
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
 
Kažu da su bivši pušači najdosadniji protivnici pušenja.
Ja sam jedan takav.

Moji prijatelji znaju da kod mene u kući tog dimljenja nema i uvažavaju to.

Da bih neke od njih , na poslu ubedio da nije u redu da puše u kancelariji ili u službenom autu jer meni to smeta pribegavao sam jednoj igrici .
Kad kolege zapale ja otvorim prozor.Kad se pobune i zatraže da zatvorim ,ja ih poslušam al prdnem maksimalnim intenzitetom ,na šta prozor otvaraju oni i komentarišu da nema smisla što im smrdim tu .
Uglavnom brzo su ukapirali da kad sam ja tu na pušenje moraju da idu u hodnik.

Onima kojima se ovaj vid borbe protiv maltretiranja čini prostački predlažem da kupe suzavac u spreju pa da ga rasprše po prostoriji umesto da prde u trenutcima kad se pasivni agresori pušači nevino oglušuju na protest nepušača.

Stop duvanskom dimu!
 
Pazi ovamo ja jesam pušač ali nikad ne bih zapalila u prostoriji gde je mala beba, to što sam ja ovisnik o nikotinu, ne znači da nemam obzira. Uvek kada uđem kod nekoga pogotovo ako je prvi put da sam kod nekoga došla, pitam da li je dozvoljeno da se puši, ako mi kaže da ne mogu da zapalim, ja i ne zapalim ili ako mi se baš dođe da zapalim izađem napolje.

Nekad proklinjem dan kad sam prvi put zapalila to gowno, jer sad nikako ne mogu istog da se otarasim.
Znači, ljudi nemojte počinjati sa pušenjem jer ćete teško da prestanete.
To vam je savet jednog ovisnika.:neutral:
 
Kažu da su bivši pušači najdosadniji protivnici pušenja.
Ja sam jedan takav.

Moji prijatelji znaju da kod mene u kući tog dimljenja nema i uvažavaju to.

Da bih neke od njih , na poslu ubedio da nije u redu da puše u kancelariji ili u službenom autu jer meni to smeta pribegavao sam jednoj igrici .
Kad kolege zapale ja otvorim prozor.Kad se pobune i zatraže da zatvorim ,ja ih poslušam al prdnem maksimalnim intenzitetom ,na šta prozor otvaraju oni i komentarišu da nema smisla što im smrdim tu .
Uglavnom brzo su ukapirali da kad sam ja tu na pušenje moraju da idu u hodnik.

Onima kojima se ovaj vid borbe protiv maltretiranja čini prostački predlažem da kupe suzavac u spreju pa da ga rasprše po prostoriji umesto da prde u trenutcima kad se pasivni agresori pušači nevino oglušuju na protest nepušača.

Stop duvanskom dimu!

Evo kako treba da se nepušači obračunavaju i nose sa takvim manijacima ...koji se čude da ima neko da ne puši, i da mu se ne da da to radi gde poželi, ja imam fine i lepe metode pravljenja budale od njih, evo kako to izgleda: pre neku godinu, Zet mi došao u posetu u kuću, ja mu kažem, znaš druže kod mene doživotno nije dozvoljeno pušenje! To je moguće uraditi isključivo na terasi ii ispred zgrade. Kad će mi on,:kako bre nije dozvoljeno, pa nikada neću da ti dodjem u kuću, pa ti nisi drušveno biće, te zašto ga diskriminišem, maltretiram, ne dam mu da uživa čovek. Šta ću, morao sam ovako da ga namagarčim tada... dobro Zete, kad ću ja da dodjem kod tebe u kući ?
Dodji kad hoćeš, odlično, sutra ti dolazim. i da skratim priču, došao ja kod njega, i kažem mu: Zete prijatelju, meni se kaki, šta da radim? On kaže idi u WC, Hm, kažem mu ja, ne mogu tamo da idem, mogu li u dnevni boravak da ti se pokakim? ON me gleda zapanjeno ! Štaaa je bilo, ne mogu a ? Pa nije u redu druže, ja volim to da radim van WC-a, a ti mi to uživanje uskraćiješ, stvarno nisi drušven i uskraćuješ mi uživanje. E tako treba sa tim beskrupuloznim nikotinskim uživaocima . Neko će da kaže, pa nije to isto, pa I nije, svako uživa u nečemu, samo to uživanje ne sme da šteti i smeta drugome. Nikada više na ovu temu nije smeo taj čovek da mi oponira i izvodi besne diskriminacione gliste.
 
Pazi ovamo ja jesam pušač ali nikad ne bih zapalila u prostoriji gde je mala beba, to što sam ja ovisnik o nikotinu, ne znači da nemam obzira. Uvek kada uđem kod nekoga pogotovo ako je prvi put da sam kod nekoga došla, pitam da li je dozvoljeno da se puši, ako mi kaže da ne mogu da zapalim, ja i ne zapalim ili ako mi se baš dođe da zapalim izađem napolje.

Nekad proklinjem dan kad sam prvi put zapalila to gowno, jer sad nikako ne mogu istog da se otarasim.
Znači, ljudi nemojte počinjati sa pušenjem jer ćete teško da prestanete.
To vam je savet jednog ovisnika.:neutral:

Drugarice, nije loše što si svesna svoje nesvesti, ali kod tebe pušenje je stvar karaktera, a ne potrebe...nisi jaka, nemaš karakter za odluke, no povadjuješ sebi i svom poroku putem, linije manjeg otpora. Eto to je tvoj slučaj.
 
Poslednja izmena:
Drugarice, nije loše što si svesna svoje nesvesti, ali kod tebe pušenje je stvar karaktera, a ne potrebe...nisi jaka, nemaš karakter za odluke, no pvladjuješ sebi i svom poroku putem, linije manjeg otpora. Eto to je tvoj slučaj.

Ej ajde mi kaži još nešto o meni da se bolje upoznam sa samom sobom.:mrgreen:
Ne znam odakle tebi taj poriv da trpaš nos tamo gde mu nije mesto, jednom ćeš zbog toga dobiti po njemu i odakle ti drskosti da postavljaš bilo kakve analize vezane za druge ljude pogotovo ako to nije traženo od tebe.:roll:
 
Ej ajde mi kaži još nešto o meni da se bolje upoznam sa samom sobom.:mrgreen:
Ne znam odakle tebi taj poriv da trpaš nos tamo gde mu nije mesto, jednom ćeš zbog toga dobiti po njemu i odakle ti drskosti da postavljaš bilo kakve analize vezane za druge ljude pogotovo ako to nije traženo od tebe.:roll:

ako ti kažem, moraćeš na pregled, tako da neću da ti kažem.

Inače ne analiziram ja tebe, no tvoje rečenice sle..ce...a inače pravo da to radim dala mi je tvoja replika, a ne presedavajuća Slavica-Djukić-Dejanović.
Čega se ti stidiš, svog poroka, jesi sama rekla da radiš zlo sebi?
Vidim da si se iznevrvirala, zato ti pušiš ko Turčin.
 
Poslednja izmena:
То је само ствар културе. Онај који ужива у дуванском диму, требао би да води рачуна о нама који не пушимо, а опет више смо ми толерантни према њима, јер се правимо да нам не смета. Шта ја њему да објашњавам да у дуванском диму има 4000 различитих врста отрова, кад он то неће разумети. А закон каже, да је кажњиво! Па ко се у овој јебеној Србији држао закона! Закон донешен, а ми по старом. Балакан је то! А опет кад погледаш Турке, може се кад се хоће!
 
Sta ima da se ne veruje kad u kafic za 2 nedelje udje dvoje koji traze mesto za nepusace..90% ljudi pusi.Ja rodjenima u kuci j sve po spisku i ne ebem zivu silu da pusi iko pored mene

Alo bre, koji nepusacki sto? Mislis ono 3 stola imaju znak pusenja a 1 nema i svi su jedan do drugog. Jedina je razlika sto na ovom nepusackom nema pepelare. U cemu je smisao nepusackog stola ako pusaci i nepusaci nisu uopste odvojeni?
 

Back
Top