novosti - `Burek sa pečatom`

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.novosti.rs/code/navigate..._add=Burek sa pečatom&kword_add=pekare, burek

Baš zbog velikog broja žalbi na kvalitet bureka, ali i da bi ova pita ušla u Evropu, zajedno sa ostatkom Srbije, moraće da se pravi prema novom Pravilniku Ministarstva poljoprivrede. Ubuduće ovaj pekarski proizvod imaće najmanje 20 odsto mlevenog mesa.

Prema rečima Zorana Fofića, vlasnika pekare
“****” kod Studentskog grada, gde se prodaju samo pite, u burek “ide” isključivo juneće meso.
- Mast i svinjetina ne dolaze u obzir. Nabavljam tanke kore, pa se moje pite mogu jesti i bez zuba. Nemam neki tajni recept koji krijem, to je ista ona pita koju je pravila moja majka u kući - kaže Fofa. - Na dva kilograma mesa ide glavica luka, dva odsto su so i biber, a meso ne pržim pre savijanja. U kore ide živo meso, bez ikakvih dodataka, i peče se. Jedini tajni sastojak je najkvalitetnije meso. Zato mi je na bureku najmanja zarada, ali i nisam nameravao da se obogatim preko noći. Izvlače me krompiruše, sirnice, zeljanice i ostale pite.

__________________________________________________________________________

pekara ima na svakom cosku, kao apoteka.

cene raznolike - kifla od 15 dinara pa do 25 dinara i nikom nista.

kvalitet po snadji se sistemu. malo, malo, pa kad nesto kupis i doneses kuci, a ono bajato, mozda i od juce.

znaci zadnje je vreme da se potrosaci zastite, da dobiju ono sto placaju, da se lepo napise sta mora, a sta je dozvoljeno, pa da se to i sprovede

primer prosle zime svratim kod tr*** u d.tuc****, on uzme burek sa mesom i...samo sto ga nije bacio, kaze pun cvaraka
 
Poslednja izmena:
http://www.novosti.rs/code/navigate..._add=Burek sa pečatom&kword_add=pekare, burek

Baš zbog velikog broja žalbi na kvalitet bureka, ali i da bi ova pita ušla u Evropu, zajedno sa ostatkom Srbije, moraće da se pravi prema novom Pravilniku Ministarstva poljoprivrede. Ubuduće ovaj pekarski proizvod imaće najmanje 20 odsto mlevenog mesa.

Prema rečima Zorana Fofića, vlasnika pekare
“****” kod Studentskog grada, gde se prodaju samo pite, u burek “ide” isključivo juneće meso.
- Mast i svinjetina ne dolaze u obzir. Nabavljam tanke kore, pa se moje pite mogu jesti i bez zuba. Nemam neki tajni recept koji krijem, to je ista ona pita koju je pravila moja majka u kući - kaže Fofa. - Na dva kilograma mesa ide glavica luka, dva odsto su so i biber, a meso ne pržim pre savijanja. U kore ide živo meso, bez ikakvih dodataka, i peče se. Jedini tajni sastojak je najkvalitetnije meso. Zato mi je na bureku najmanja zarada, ali i nisam nameravao da se obogatim preko noći. Izvlače me krompiruše, sirnice, zeljanice i ostale pite.

__________________________________________________________________________

pekara ima na svakom cosku, kao apoteka.

cene raznolike - kifla od 15 dinara pa do 25 dinara i nikom nista.

kvalitet po snadji se sistemu. malo, malo, pa kad nesto kupis i doneses kuci, a ono bajato, mozda i od juce.

znaci zadnje je vreme da se potrosaci zastite, da dobiju ono sto placaju, da se lepo napise sta mora, a sta je dozvoljeno, pa da se to i sprovede

primer prosle zime svratim kod trpka u d.tucovica, on uzme burek sa sirom i...samo sto ga nije bacio, kaze pun cvaraka

nisi bas morao da reklamiras svoju pekaru u d.tucovica.
 
ja sam izmenio, cak je bila i nenamerna greska, izmeni i ti, a stavio sam samo nadimak, ne znaju svi kao ti

nego jel ti volis da kupis npr dzevrek, a kad zagrizes ono - bajato?

ako je mogao da se zavede red oko sokova i nazovi sokova, sto ne bi moglo i oko peciva?

kad se nesto zove tako i tako onda neka bude to i to. prakticno je potkradanje musterija u pitanju, ali rasireno i svakodnevno, pa stvari mora da se urede normativno i da se sprovede

jos jedan primer - pogledaj neku pekaru blizu skole za vreme odmora, ko su kupci? pa deca. a sta im se sve servira tj proda, cudo jedno. deca ipak nemaju istancan ukus da prepoznaju nekvalitet i podvalu.
 
Poslednja izmena:
Ja ne reklamiram nista. :)

Ne volim bajato i ne jedem bajato. "Sirmasniji burek" je po pravilu i jeftiniji, nekome je dovoljno sto je burek, pa makar on bio i prazan. Ovako samo nece biti jeftinog bureka za one koji nemaju. Ovo je jos jedan udar na dzep obicnog gradjana. Dole vlada!
 
http://www.novosti.rs/code/navigate..._add=Burek sa pečatom&kword_add=pekare, burek

Baš zbog velikog broja žalbi na kvalitet bureka, ali i da bi ova pita ušla u Evropu, zajedno sa ostatkom Srbije, moraće da se pravi prema novom Pravilniku Ministarstva poljoprivrede. Ubuduće ovaj pekarski proizvod imaće najmanje 20 odsto mlevenog mesa.


__________________________________________________________________________

pekara ima na svakom cosku, kao apoteka.

cene raznolike - kifla od 15 dinara pa do 25 dinara i nikom nista.

kvalitet po snadji se sistemu. malo, malo, pa kad nesto kupis i doneses kuci, a ono bajato, mozda i od juce.

znaci zadnje je vreme da se potrosaci zastite, da dobiju ono sto placaju, da se lepo napise sta mora, a sta je dozvoljeno, pa da se to i sprovede

primer prosle zime svratim kod tr*** u d.tuc****, on uzme burek sa mesom i...samo sto ga nije bacio, kaze pun cvaraka

Далеко већи проблем у пекарама-тровачницама је САСТАВ ТЕСТА које у огромним количинама продају, нарочито школској деци а нико не проверава и нико не кажњава троваче-приватнике. Када данас уђете у пекару нећете осетити божанствени мирис хлеба - него неки смрад који потиче од тога што у тесту има више АДИТИВА (који су канцерозни) него брашна. Адитиви су јефтинији по килограму од брашна и зато их има више у тесту - а они су КАНЦЕРОЗНИ, надувавају тесто и чине да лепо изгледа на око... али проблем је у томе што надувавају и читав организам тако да су они који једу те сплачине дебели и млохави.

Такође је проблем начин печења - јер пеку у разним тзв.микроталасним пећницама у којима ТЕСТО ОСТАНЕ ЖИВО и ГЊЕЦАВО и пада на желудац као камен.
 
Poslednja izmena:
izvini, otvarao sam i ja teme i isto se desavalo, to je ovde pravilo pa se drzim one:"ako im ne mozes nista - pridruzi im se"

ma jok bre, samo ti ke****, sto si osetljiv.

takav si kakav si, ne gledaj druge, da se ne profinis, nicim izazvan

moja greska sto sam ti otvorio temu ispred nosa, svako ima prava da pise kakav god mu napon dodje

drugi put javi kad nisi tu, da znam
 
ma jok bre, samo ti ke****, sto si osetljiv.

takav si kakav si, ne gledaj druge, da se ne profinis, nicim izazvan

moja greska sto sam ti otvorio temu ispred nosa, svako ima prava da pise kakav god mu napon dodje

drugi put javi kad nisi tu, da znam

nemoj da si prost, i nemoj da pametujes vez razloga i da pokusavas da ispadnes duhovit, ovo je politika a ne humor. uopste nisam osetljiv, stekao sam da si ti osetljiv i da places sto sam ti upropastio ozbiljnu temu za razmisljanje pa je moja greska sto ti rekoh "izvini".
javi sledeci put kad otvoris temu u kojoj reklamiras nesto da znam da ne otvaram da pogledam.
 
nemoj da si prost, i nemoj da pametujes vez razloga i da pokusavas da ispadnes duhovit, ovo je politika a ne humor. uopste nisam osetljiv, stekao sam da si ti osetljiv i da places sto sam ti upropastio ozbiljnu temu za razmisljanje pa je moja greska sto ti rekoh "izvini".
javi sledeci put kad otvoris temu u kojoj reklamiras nesto da znam da ne otvaram da pogledam.

e, sad je sve u redu

svako po svojoj pameti

imam neka posla, pa....odoh, al se ne raduj, vraticu se
 
Смарачу, колико треба мозга да се схвати да ово није реклама? Бацио је бурек из те пекаре, ало бре.

Што си тако досадан?

reklama je, da nije reklama ne bi ispravljao svoj post da mu nisam rekao i da nije primio k znanju pozitivnu kritiku. a pitanje koje trebas postaviti sebi je: "sto sam toliko nervozan" a ne druge da pitas sto su dosadni...
 
ovo je tema o bureku sinak.

ko su ti da ti mene proveravas, i ko si ti da govoris u ime vecine... "da proverimo MI", mislim zapitaj se stvarno...

opet sam ispao pametan, al neko ce reci dosadan... :(

cujem radili ti grafit na ulazu zgrade :lol:




btw. tema i treba a ne da kupim burek sa mesom a da ga ima ko vode na Marsu :)
 
to sto se danas prodaje po pekarama je stvarno sramota , mislim dobro je da ima verovatno u svakom gradu par proverenih i odlicnih , al je vecina tesko smece , posto ih ima na svakom cosku i moze svaka budala da ih otvori
a najgora stvar je upravo sa hlebom ,kiflama i ostalim proizvodima od testa tog tipa , recimo belih hleb koji je povrsinski velik , a tezak je mozda 400 grama , sto znaci da je pun aditiva i vestacki naduvan , a uvece je vec suv ko barut i mrvi se ko da je od praha
slicno je i sa kioscima sa brzom hranom koji su jos opasniji posto je se od loseg i pokvarenog mesa i onih premaza sto im stoje po dva meseca , mos mnogo vise sjebati nego od bajatog ili suvog hleba
 
to sto se danas prodaje po pekarama je stvarno sramota , mislim dobro je da ima verovatno u svakom gradu par proverenih i odlicnih , al je vecina tesko smece , posto ih ima na svakom cosku i moze svaka budala da ih otvori
a najgora stvar je upravo sa hlebom ,kiflama i ostalim proizvodima od testa tog tipa , recimo belih hleb koji je povrsinski velik , a tezak je mozda 400 grama , sto znaci da je pun aditiva i vestacki naduvan , a uvece je vec suv ko barut i mrvi se ko da je od praha
slicno je i sa kioscima sa brzom hranom koji su jos opasniji posto je se od loseg i pokvarenog mesa i onih premaza sto im stoje po dva meseca , mos mnogo vise sjebati nego od bajatog ili suvog hleba

Takvu hranu kupuju uglavnom oni koji nemaju za bolje.
 

Back
Top