3G Modemi

vbelt

Početnik
Poruka
1
Zanima me da li i drugi korisnici 3G modema imaju isti problem kao i ja. Stvar je u tome sto prilikom pokusaja preuzimanja/skidanja odredjenih fajlova sa net-a, dobijam poruku da moja IP adresa vec skida odredjeni fajl, iako naravno nista se ne skida sa neta? Nije mi jasno kako je moguce da se dobije odgovor od servera da vasa IP adresa je vec aktivna i skida odredjeni fajl sa tog servera? Ovo se desava sa skoro svim serverima sajtova poput rapidsahre, hotfail, megaupload itd itd... ako bi neko bio ljubazan da mi pojasni u cemu je problem, posto sam ja u struci inzenjer elktrotehnike i slusao sam predmete tipa mreze i protokole, ali se bavim programiranjem i ne radim u polju adminisracije mreza ali sam manje vise upucen u tematiku i nacin rad... Siguran sam da vezi broj korisnika ima isti problem, pa bi bilo sjajno ako dobijemo neku informaciju ovog tipa i jos vaznije kako resiti isti problem! Unapred hvala svima koji budu odvojili par trenutaka i pokusaju da nam pomognu!
 
Problem je u tome što je mobilni operater (predpostavljam MTS) čiji 3G modem koristite svim svojim korisnicima dodelio jednu, ili svega par IP adresa, upotrebom NAT-a. Iz tog razloga servisi koje ste naveli, a inače koriste IP adrese kao osnovni parametar prilikom ograničavanja downloada ili pružanja potpune funkcionalnosti servisa, ne dozvoljavaju simultani pristup servisu od strane više korisnika sa iste IP adrese.

Kod Telenora je situacija drugacija jer Telenor svakom korisniku svojih Internet paketa dodeljuje posebnu IP adresu, pa samim tim, oni mogu koristiti file sharing i druge servise bez problema.
 
Не вреде ништа ни један ни други. Мени је највећа брзина на Теленоровом модему једва 256 килобајта. Лаже и телеком за 7 мегабита, јер је то само највежа брзина коју може модем да постигне.
 
Neverovatno lose iskustvo sa MTS-ovim 3G modemom i odnosom MTS-a prema korisnicima. Naime,posedujem 3G modem ZTA od MTS 14 meseci koji je crkao.Postoje garancija za njega bila 12 meseci, odneo sam ga u servis na popravku o svom trosku gde su rekli da nemoze da se popravi. Pitam korisnicki servis MTS-a gde mogu da kupim novi modem a neljubazni momak mi odgovara da oni nisu nadlezni i da nezna gde moze da se kupi novi. Posto ga nigde nisam nasao u prodavnicama, momak kaze da se snadjem, jer oni ne prodaju modeme posebno vec samo u paketu, te ako hocu da uzmem novi paket uz novu pretplatu. Stvarno neverovatno neposlovan i neodgovoran odnos. Zato vise nikad MTS.
 

Back
Top