Премијерка Хрватске у стану српске породице!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Премијерка Хрватске у стану српске породице!

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Arrow Премијерка Хрватске у стану српске породице!

Jadranka Kosor dobila stan u kojem su ranije bili Srbi

Blic - Pre 50 minuta
    Državno tužilaštvo Hrvatske (DORH) utvrdilo je da nema osnova za sumnju da je u postupku dodele stana u Zagrebu premijerki Jadranki Kosor počinjeno krivično delo.

Kako je navedeno na internetskim stranicama DORH-a, tužilaštvo je zbog poziva da ispita uslove pod kojima je predsednica Vlade stekla stan u kojem živi, sprovelo potrebne radnje i zaključilo da nisu uočene nepravilnosti.

Razlog za proveru je nedavni poziv poslanika opozicione

Socijaldemokratske partije (SDP) DORH-u preko medija da utvrdi uslove pod kojima je Kosor kupila stan. DORH je naveo da je premijerka na njihov zahtev dostavila svu potrebnu dokumentaciju u vezi sticanja stanarskog prava na stanu u Šeferovoj ulici i kupovine tog stana.

Utvrđeno je da je Kosor priznato stanarsko pravo na taj stan odlukom Ministarstva odbrane Republike Hrvatske, Stambene komisije, na način i u postupku propisanom pravilnikom o dodeli stanova i stambenih kredita Ministarstva odbrane i da je ugovor o prodaji stana sklopljen u skladu sa zakonom, naveo je DORH.

Hrvatski internet portal Index.hr podseća da je reč o stanu porodice srpske nacionalnosti Drobac, odnosno maloletnih dečaka koji su neposredno pre rata ostali bez oca, pukovnika tadašnje JNA, a zatim i bez majke.

Na njihova vrata je u septembru 1995. godine pokucao invalid Hrvatske vojske i dobili su izbor ili da mu prepuste stan, a da zauzvrat dobiju puno manji u zagrebačkom naselju Pešćenica ili će ih on izbaciti i svejedno se useliti, prenosi Index. Braća Drobac su tada završila na Pešćenici, a vojni invalid se iz stana iselio nakon samo nekoliko meseci, a u stanu ga je zamenila Jadranka Kosor.

Kako piše taj portal, ona je kasnije taj stan, veličine od oko 90 kvadrata, otkupila za 30.000 maraka. Index. navodi da je sudbina braće Drobac tragična, jer se stariji brat ubio nedugo nakon što je izbačen iz stana, a njegov mladji brat Branislav, prema rečima prijatelja jedva preživljava i ima psihičkih problema.

Podseća se da je celu priču pokrenuo predsednik Stjepann Mesić pre tri godine, koji, kako navodi Index, danas kaže da je za njega legitimno ono što su utvrdile institucije.
    Ово је само једна од стотину хиљада тужних прича о судбини Срба у Хрватској, док за многе никада нећемо ни сазнати, јер у њима нема тако познатих актера догађаја, али ова прича, баш зато што у њој суделује премијерка Јадранка Косор (ХДЗ), тако симболично говори о Хрватској.

Јел ова ружа за српску породицу Дробац?

Јел то еУропско лице хрватске, по коме је сасвим морално отети стан Србима, дечацима који су остали без родитеља?
    Poslednji put ažurirao/la _011_ : 30.01.2010. u 21:57

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Podrazumevano Re: Премијерка Хрватске у стану српске породице!

i posle nek ih neko brani po forumu

jednom cro uvek cro
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Primećen član Kyle Broflovski (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio _011_ Pogledaj poruku
    Ово је само једна од стотину хиљада тужних прича о судбини Срба у Хрватској, док за многе никада нећемо ни сазнати, јер у њима нема тако познатих актера догађаја, али ова прича, баш зато што у њој суделује премијерка Јадранка Косор (ХДЗ), тако симболично говори о Хрватској.

Јел ова ружа за српску породицу Дробац?

Јел то еУропско лице хрватске, по коме је сасвим морално отети стан Србима, дечацима који су остали без родитеља?
    Усташка говна...
    Don't look so stricken. The first shot will kill you

Aktivan član SamProtivSvih (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

To se zove patriota..
    Svaka joj cast..

Suoseca se sa vlasnicima tog stana, pa ne zeli da podstice jos vece emocije ::

Cestitamo...

Pokaj se.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Odgojio je ujak Dušan Vlaisavljević

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Utvrđeno je da je Kosor priznato stanarsko pravo na taj stan odlukom Ministarstva odbrane Republike Hrvatske, Stambene komisije, na način i u postupku propisanom pravilnikom o dodeli stanova i stambenih kredita Ministarstva odbrane i da je ugovor o prodaji stana sklopljen u skladu sa zakonom, naveo je DORH.
    Kaко баш да је отимање стана и то од двоје сирочади по правилнику??!

Шта ли тек хрватска демокрација сматра неправилним.

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Angry Kosorka otela stan od srpske dece

Hrvatska premijerka prisvojila stan iz kog su isterana srpska deca
    Kosorka otela stan od Srba
    Ponedeljak - 01.02.2010
    Premijerka Hrvatske Jadranka Kosor već 14 godina živi u stanu iz kojeg su brutalnom ucenom isterana dvojica maloletne braće, preostalih članova srpske porodica Drobac, od kojih se jedan nedugo po iseljenju ubio.

Ipak, državno tužilaštvo Hrvatske, koje je Socijaldemokratska partija novoizabranog hrvatskog predsednika Iva Josipovića pozvala da ispita okolnosti pod kojima je Kosorova došla do stana, tvrdi da nema osnova za sumnju da je u postupku dodele stana Kosorovoj počinjeno krivično delo.

Reč je o stanu u Šeferovoj 4 u Zagrebu u kojem su živela tada maloletna braća Drobac, koji su neposredno pre rata ostali bez oca, pukovnika tadašnje JNA, a zatim i bez majke. U septembru 1995. na njihova vrata je došao ratni invalid Hrvatske vojske i dao im ponudu koju nisu smeli da odbiju - da mu prepuste stan od 90 kvadrata u zamenu za mnogo manji u zagrebačkom naselju Pešćenica. U protivnom, bili bi izbačeni iz stana na ulicu. Invalid se iz stana iselio posle samo nekoliko meseci, a u stanu ga je zamenila Jadranka Kosor sa sinom.
    Branislav, jedini živi član porodice Drobac, danas jedva preživljava u Zagrebu, ali ne želi da govori o ovom problemu.
    - Bilo kakvo javno oglašavanje o iseljenju mi može doneti samo nove probleme kojih mi ni dosad nije manjkalo - kratko je u telefonskom razgovoru novinarima poručio Branislav.

Jadranka Kosor je, pre useljenja u stan porodice Drobac, živela u podrumskom stanu od 38 kvadrata u istoj toj ulici i najverovatnije je dobro znala da samo nekoliko kućnih brojeva dalje postoji stan od 90 kvadrata u kojem niko ne živi. Ona je kasnije stan braće Drobac (koji bi sada vredeo više od 250.000 evra), sa garažom od 15 kvadrata, otkupila za 30.000 maraka.
    Opsirnije na http://www.alo.rs/politika/23867/Kosorka_otela_stan_od_Srba
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kosorka otela stan od srpske dece

Бајато - ко не зна ову чињеницу, није зрео за пдф политика!

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citao sam to danas u novinama mislim da su svi iz HDZ mala deca za nju sto se tice srbomrznje posto idem u HR cesto i pratim njene izjave. Uglavnom jedna klimaktericna baba.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

taj decko se nije ubio nego je ubijen da ne talasa suvise i ne trazi stan nazad.

a njegov brat ne sme da prica za medije jer zna sta bi ga zadesilo.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Ja sam DANAS procitala u stampi, ako je tema bila (a obavestena sam da jeste) ja se izvinjavam, neka moderatori obrisu, ili spoje sa vec postavljenom istom temom...

Ne, nisam znala da Kosorka zivi u otetom stanu, i ne mislim da je greh ne znati nesto, veci je greh oteti od sirocadi!
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Opatijo bajna, ti biseru Jadranskog mora..
    Reputaciona moć
    0

...nije tocno da je ubijen...mali je imao gadnih problema sa drogom....i u Hrvatskoj je velika kampanja o ovom slucaju i mislim da nece tako lako Kosorica izac cistog obraza...

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    taj decko se nije ubio nego je ubijen da ne talasa suvise i ne trazi stan nazad.

To je i meni palo na pamet, tesko da se sam ubio

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio zoran.dj1970 Pogledaj poruku
    Ja se ne bavim politikom, ja je komentarisem iz svog ugla, a da li sam zrela ili nisam, pa i to je relativno

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Kako li se to postaje "zreo" za ovaj pdf.?

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Kako li se to postaje "zreo" za ovaj pdf.?
    Ја се извињавам, ако сам неке повредио, ал о овоме смо трућали још кад је бирана за премијерку.
    Стварно не желим никога да вређам!

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Ја се извињавам, ако сам неке повредио, ал о овоме смо трућали још кад је бирана за премијерку.
    Стварно не желим никога да вређам!
    Verovatno da nisam bila tu kad se "trucalo" kako kazes, za mene nesto ovako nije trucanje, i ne bi mi moglo promaci....
    Ne sumnjam da nisi zeleo da vredjas, ali to ne znaci da nisi uvredio. No, nije bitno, molim moderatore da temu sklone...

I, ako ja nisam znala, kako da novinari "Alo" nisu znali, pa DANAS pisu o tome

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

ti zli hrvati...ne samo da kolju serpsku nejac nego otimaju im i stanove...mislim od onih prezivjelih, a tih je, slozit cemo se, jako malo...
    pravda za srpsku nejac
    tandem Josipovic - Tadic :)

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

jes ti Sherloce sproveo opseznu istragu po tom pitanju ili si bio prisutan kad su ga ubili ?
    The Show Must Go On...

Iskusan bobanjov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Citat Original postavio rendianka Pogledaj poruku
    Citao sam to danas u novinama mislim da su svi iz HDZ mala deca za nju sto se tice srbomrznje posto idem u HR cesto i pratim njene izjave. Uglavnom jedna klimaktericna baba.
    Стално нови и нови примери отворене, јавне, србомржње од стране Хрвата ... било да се ради о обичним грађанима или политичарима. А наше политичке мрсимудоње се убише од жеље за добросуседском сарадњом + широм отворише врата Србије кроасанима ... певачима, бизнисменима, тајкунима, хрватском лобију ...

И ја сам тек сада прочитао ову вест. Молим да она никако не стигне до вољеног нам преЦедника ... одмах ће да се извини Косоровој што је толико дуга морала да живи у подрумском стану и чека на овај, 2,5 пута већи.

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

oteto prokleto

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Što ga je ona otela kad je pre nje a posle tih momaka tu živeo neko drugi?

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

усташка коза, шта очекујете од ње!
    “Mors tua, vita mea”

Aktivan član dr.mr (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    jes ti Sherloce sproveo opseznu istragu po tom pitanju ili si bio prisutan kad su ga ubili ?

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Kosorka otela stan od srpske dece

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Što ga je ona otela kad je pre nje a posle tih momaka tu živeo neko drugi?
    Ајде сад лепо овај део поново прочитај.

Na njihova vrata je u septembru 1995. godine pokucao invalid Hrvatske vojske i dobili su izbor ili da mu prepuste stan, a da zauzvrat dobiju puno manji u zagrebačkom naselju Pešćenica ili će ih on izbaciti i svejedno se useliti, prenosi Index. Braća Drobac su tada završila na Pešćenici, a vojni invalid se iz stana iselio nakon samo nekoliko meseci, a u stanu ga je zamenila Jadranka Kosor.

Kako piše taj portal, ona je kasnije taj stan, veličine od oko 90 kvadrata, otkupila za 30.000 maraka. Index. navodi da je sudbina braće Drobac tragična, jer se stariji brat ubio nedugo nakon što je izbačen iz stana, a njegov mladji brat Branislav, prema rečima prijatelja jedva preživljava i ima psihičkih problema.
    Зар ти није из приче јасно да је стан насилно и противзаконито узет српским дечацима, е онда се појавила
    већа "зверка" од ратног инвалида и "потиснула" дотичног из отетог стана. Цела та операција је нелегална,
    нелегитимна и противзаконита, а срамота је утолико већа, што није у питању неко анониман, већ жена премијерка,
    која оличава извршну власт државе Хрватске. Е то је оно што посебно забрињава, кад су у питању сусЈеди.

Slične teme

1. Породице отетих и убијених!!!
    Autor Flexoman u forumu Politika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 11.09.2009., 01:10
  2. Породице отетих и убијених!!!
    Autor Flexoman u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.09.2009., 23:49
  3. Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 03.04.2009., 08:39
  4. Убиство породице Абазовић