KAKO NACI SPONZORE ZA WEB SAJT?

ArchNosferatu

Primećen član
Poruka
658
Pocinje sa radom moj web sajt i nameravam da krenem sa web marketingom. Za pocetak mi trebaju par firmi koje ce da finansiraju moj projekat i za to dobiju glavno mesto na mom sajtu za reklamiranje. Kako to da uradim? Znate li neke firme iz Srbije sa kojima mogu da sklopim ugovor preko interneta(ili bez ugovora)? Pomozite...:worth:
Neznam da li sam pogodio mesto za temu(posto ovo ima veze sa internetom i biznisom),a ako nisam-izvinite.
 
Pocinje sa radom moj web sajt i nameravam da krenem sa web marketingom. Za pocetak mi trebaju par firmi koje ce da finansiraju moj projekat i za to dobiju glavno mesto na mom sajtu za reklamiranje. Kako to da uradim? Znate li neke firme iz Srbije sa kojima mogu da sklopim ugovor preko interneta(ili bez ugovora)? Pomozite...:worth:
Neznam da li sam pogodio mesto za temu(posto ovo ima veze sa internetom i biznisom),a ako nisam-izvinite.

Ja missim da Krstarica jedva čeka da je izreklamiraš. :D
Al, što bi se zamlaćivao sa Srbima? Tu je sitna lova. Vidi odma kod IBM-a i Mercedesa. :mrgreen:
 
Aha...pa jos me niko nije kontaktirao. Znas li mozda kako da najbolje izreklamiram sajt da bi sto vise njih culo za njega?
Mi smo ovde izgleda malkice zlobni. :rumenko:
Ideja je da ulaziš u trku sa mnogima i moraš da budeš brži, bolji, jači... A to se ne postiže preko noći. Treba mnogo zapinjati, a pre svega mnogo znati.
Znači, kreneš da koledaš internetom tražeći uputstva za SEO. Kada već budeš imao sajt koji će biti nekakav autoritet i imati na njemu posetu, onda možeš da pokušaš da prodaješ reklamni prostor. :)
 
Al pazi da ne kontaktiras putem interneta:dash:tek tako ce neko reci vazi super ti ideja evo ti kesh..treba se videti s ljudima i nesto prezentovati sto ce im biti zanimljivo za sponzorstvo..to je jos i lako u odnosu na to dal ce ti biti posecen sajt..ima neki counter koji broji posete sajta to bi ti bilo od pomoci a to je najvaznije za sponzora
 
Brojači se napumpaju očas. Ima i za to tehnike. Ono što ljudi danas gledaju, to je kako Google gleda sajt (PR). Takođe, još važnije, za koje reči se sajt izlista na prvoj stranici.
Kao što se reklamni prostor ne prodaje na toalet-papiru, tako ni sponzori nisu zainteresovani za sajtove koje niko ne vidi.
 
Potpuno se slazm,a svestan sam i da se upustam u nepoznate vode...ali rizik stvara kapital. Ajde,napraviti sajt i nije bio neki problem...ali u marketing se bas i ne razumem pa neznam kako da izbacim sajt na google... Nikad nisam razmisljao da ce to jednog dana da mi zatreba pa se nisam ni interesovao. Imam dobru ideju,samo neznam kako da je ostvarim....:dash:
 
Pa o čemu ti je sajt? Kad bi hteo da nađeš svoj sajt na googlu, šta bi tamo ukucao? Smisli jednu listu reči i vezanih pojmova recimo:
cangle
cvik cangle
špic cangle
cangler
cangle srbija
štelovanje cangli
oštrenje cangli

To su reči koje treba da ti se nađu na stranici. U naslovu stranice, u meta tagu "cotnent", zadebljane ili podvučene, u potpisima ispod slika i na drugim logičnim mestima. Prijavi stranicu na google i možeš imati iznenađenje da će ti se stranica pojaviti na prvim mestima za neke specifične reči ili kombinacije reči.
Ovo nije baš upustvo, već čisto ilustracija da znaš o čemu se otprilike radi.

Pogledaj kako izgledaju konkurentni sajtovi koji su na prvim mestima na Googlu, pa nakradi znanja. :D
 
Na srpskom nije problem jer je internet slabo razvijen. Dok se ne zađe u neku oblast gde je konkurencija veća. Ili napraviš sajt na engelskom. Tek onda vidiš da je u pitanju prilična "nauka".
Što se tiče "lestvice", jedina realna mera je Google. 96% Srba pvo googleta pita kad hoće nešto da sazna. A Google ima nekih 200 parametara na osnovu kojih određuje rang stranice.
 
Ako sajt nije dovoljno posecen, tesko da ce neko placati mesto na njemu. Sajt ako je mlad, sam po sebi ne moze biti posecen narocito. Nadji firme koje imaju veze sa tvojim poslom i ponudi im besplatn reklamu na sajtu, neko vreme. U praksi se pokazalo da kad predjes na naplatu prostora, pola firmi koje su se reklamirale na tvom sajtu besplatno, platice da i dalje ostanu. Napravi makar kakvi biznis plan i li bilo kakav plan koji ce pokazati kako planiras da vodis biznis. Ljudi koji daju novce vole da vide kuda ce on da ode i da li postoji smisljeni i suvisli plan o trosenju i uvecavanju njihove investicije.
 
Pocinje sa radom moj web sajt i nameravam da krenem sa web marketingom. Za pocetak mi trebaju par firmi koje ce da finansiraju moj projekat i za to dobiju glavno mesto na mom sajtu za reklamiranje. Kako to da uradim?

Sajt mora da bude vraski dobar da bi neko platio da se reklamira, pogotovu kod nas. Heh, mnogi "domaci preduzetnici" i dalje hoce da im se uradi sajt za par stotina eura - i jos da mogu da te bude u pola noci da pitaju kojesta. A tema sajta mora da se poklopi sa uslugama, nije mi jasno zasto ignorises vec nekoliko pitanja ljudi o cemu se zapravo radi?

Znas li mozda kako da najbolje izreklamiram sajt da bi sto vise njih culo za njega?

Postavi link ovde na forumu i vec par stotina (ili hiljada) ljudi ce znati za njega :cool:

Potpuno se slazm,a svestan sam i da se upustam u nepoznate vode...ali rizik stvara kapital. Ajde,napraviti sajt i nije bio neki problem...ali u marketing se bas i ne razumem pa neznam kako da izbacim sajt na google... Nikad nisam razmisljao da ce to jednog dana da mi zatreba pa se nisam ni interesovao. Imam dobru ideju,samo neznam kako da je ostvarim....:dash:

Ne bih da sputavam dobre ideje i ambiciozne planove samozaposljavanja, ali zaista web dizajner se ne postaje preko noci - i to bash ne moze svako da radi. Danas sve iole ozbiljne sajtove radi tim ljudi - developeri obicno nemaju talent za dizajn & obrnuto - dizajneri ne moraju da budu developeri. One man / sajt je moguce uraditi ali obicno to rade ljudi sa visegodisnjim iskustvom. Svako danas moze da registruje domen i digne web sajt. I to je neka jeftinoca, cak i za nase pojmove. I onda kad vec imas tako surovu konkurenciju na netu zasto mislis da bi se neko reklamirao na tvom sajtu?
Opet, ne zelim da sputavam dobre ideje ili da sam negativan - samo sam realan.
 
Poslednja izmena:
Pa za pocetak bih radeo sam,a kako bi se sve razvijalo postepeno bih sve unapredjivao. U medjuvremenu sam nasao nekog ko ce mi pomoci oko sajta,pa cemo videti kako ce to da prodje. Ja cu da pokrenem ideju i uspomoc jednog ili dva prijatelja probacu i videcu kako ce sve to da ispadne. Kad zavrsim sa rekonstrukcijom sajta postavicu link.
Zasto bi se reklamirali bas kod mene pitas? Pa npr,u mom gradu nije mnogo njih ni culo za tu vrstu reklamiranja tako da bi to bio princip "ko rano rani-dve srece grabi"..Ako bih ja prvi ponudio i jos pri tome dobro izreklamirao ideju onda je logicno da nebi ni trazili na drugom mestu. Vazno je da imas dobar mamac. U web dizajnu sam pocetnik i to znam,ali sam u marketingu i biznisu malo bolji. Hvala na savetima.


Pravo na kritiku ima onaj ko je spreman pomoci.
Kritika može slomiti unutarnji duh,a pohvala ga može sagraditi.
Vredniji je gram iskustva od tovara teorije.
Rec je samo senka dela.
 
Poslednja izmena:

Back
Top