Seksualnost kod dece

Poruka
8
Ni sam ne znam da li je reč o seksualnosti ili nečem drugom, problematičnijem? Pre nekoliko dana moj osmogodišnji sin mi se požalio da mu raste piša, i on je zbog toga zavrinut. Štos je u tome da to stvarno izgleda kao da ima erekciju, ali ne bih da preterujem u zaključcima, jer ne znam da li je to nešto uobičajeno sa tek napunjenih osam godina. On misli da kada mu naraste pišta treba da ide u wc, ali naravno, tada ne može da mokri jer verovatno nema ni nagon za tim. Napominjem verovatno, jer ni on sam ne zna da mi objasni. Tako je npr. piškio i posle tridesetak minuta mu je piša "narasla" i on je otišao u toalet misleći da tada treba da piški, i ništa. Sad sam već pomalo isfrustriran kada je on u pitanju i kada ima, ili misli da ima, neki problem. Pratio sam njegovo mokrenje koje mi deluje kao da je bez napora, ne žali se da ga išta boli kada piški, a mokraća je normalne boje i mirisa. Ni na testisima nisam primetio ništa neuobičajeno. Piša mu stvarno bude kao u erekciji, i posle nekog vremena ona se vrati u normalu. On ide u prvi razred, juče su imali sistematski pregled i sve je ok. Treba mi savet, hvala
 
Aman covece....objasni detetu da je to normalno, da se desava svim muskarcima, pa i tati i da nije nista zbog cega bi trebao da brine. Za sada mu je to dovoljno.
Ne znam jesi li se bavio detetom kad je bilo manje, ali muska deca imaju erekcije jos dok su bebe bukvalno.
To je mozda fizioloska reakcija a mozda pocinje da otkriva svoju seksualnost pa se uzbudjuje.
Nista neobicno, desavalo se i meni u tom dobu i tebi i svim muskarcima.
Ne znam kako si to zaboravio
Nemoj ga ostaviti bez neke informacije, bar onog tipai kako rekoh.
 
То нема везе са "померањем граница". Мушкој деци се дешава несвесна ерекција и са 2-3 године старости као последица пуне бешике или спољног надражаја. У осам година, дечак је свестан своје сексуалности, али ерекцију не доживљава као спремност на сексуални чин било које врсте, па ни мастурбацију.
 
Takodje, ni masturbacije u ranom decjem uzrastu ukljucujuci i uzrast bebe, nisu nepoznate i neuobicajene. Naravno, ne radi se o razvoju seksualnosti nego o fazi kroz koju svaki prolazi u toku razvoja.
Erekcija koja se desava kod tvog sina je uobicajena stvar.
Treba mu skrenuti misli sa toga i ne praviti od toga bog-zna-kakvu stvar vec mu objasniti da je to normalno i da se svima desava (pa i tati, na maminu srecu ;) )
 
meni je veoma interesantan problem prijateljice: naime, desavalo se kada sincicu menja pelena da beba ima erekciju i uzme njenu ruku i gura je na pisu- ona je ludela i nije znala sta da radi!
sta se radi u toj situaciji- a da ne "naljutite" dete?
 
Pričao sam sa klincem i pokušao da mu objasnim kako i zašto, i valjda sam uspeo. Znam ja da se još kod beba to manifestuje, ali me je ovo iznenadilo jer on tvrdi da pišu nije dirao, a da mu je ona rasla. I ponavljam, mislio sam da je malo rano za to, ali izgleda da nije.
 
meni je veoma interesantan problem prijateljice: naime, desavalo se kada sincicu menja pelena da beba ima erekciju i uzme njenu ruku i gura je na pisu- ona je ludela i nije znala sta da radi!
sta se radi u toj situaciji- a da ne "naljutite" dete?
U tim trenucima treba detetu skrenuti paznju necim, zaigrati ga necim...ne kritikovati ga i ne praviti nikakvu negativnu reakciju.
Bar tako kazu psihijatri.
 
Pričao sam sa klincem i pokušao da mu objasnim kako i zašto, i valjda sam uspeo. Znam ja da se još kod beba to manifestuje, ali me je ovo iznenadilo jer on tvrdi da pišu nije dirao, a da mu je ona rasla. I ponavljam, mislio sam da je malo rano za to, ali izgleda da nije.
I moj sestric je bio jako postidjen zbog toga i mislio je da je to nepristojno,,,samo im treba objasniti da je to normalno.
 

Back
Top