Има ли се пара у Србији или нема?

Политичар

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
234
Односно, колико смо у ствари гладни.

Човек је управо на вестима. Шта је ово?

Beskućnik Marko Tošković iz Aleksinca odnedavno ima svoj sajt. Ovaj dvadesetšestogodišnji mladić noću spava u ulazima zgrada, a najveći deo dana provodi u Internet kafeu, gde preko svog sajta i Fejsbuka komunicira sa prijateljima. Tošković kaže da svaki dinar koji zaradi radije troši na četovanje i mobilni telefon nego za kupovinu hrane.

Marko je donedavno spavao u napuštenim kolima, a od kada je počela zima spava u ulazima zgrada. U stari automobil, koji je njegov jedini dom, vratiće se, kaže, čim otopli.

Marko kaže da je češće gladan nego sit, ali da novac do kojeg dođe radije potroši na boravak u Internet kafeu nego za hranu.

Nedavno su mu prijatelji otvorili veb-sajt jer je svima želeo da ispriča svoju životnu priču. Na Fejsbuku ima preko stotinu prijatelja i najsrećniji je dok komunicira sa njima.

Marko živi od milostinje Aleksinčana kojima je ovaj mladić omiljeni lik u gradu. On do skoro nije imao ni ličnu kartu jer godinama unazad nema prebivalište.

Da bi ispunio ovu zakonsku obavezu prijavljen je na adresi jednog prijatelja i uskoro će dobiti ovaj dokument. Kaže da je njegov san da pronađe posao i da ima svoju sobu i kupatilo.
 
ne znas?

pa on je bio potpredsednik vlade, da njega nije bilo niceg ovog ne bi bilo

inace, pukao je jer su ga uvatili, sa rukama u medu

Чега не би било? Бескућника? Или бескућника који радије стуцају паре на разне Крстарице и "ратовање" по нету?

Или би био мир у свету?
 
A sad ozbiljno. Fakat je da se u Srbiji nema para, ali su navike na koje se trose pare najblaze receno, fantasticne.
Osim hrane koja mora da se kupi, ovde postoji "teror" navika preuzetih sa "zapada", kao i iz "pustog turskog", a sto nije nista drugo do komunizam u prikrivenoj formi.
Tako cemo imati da se danas, pored oskudne hrane, kupuju kafa i cigare, ili se trosi na net (ovi koji su "pomodniji" ili zavisniji).
Takodje cemo imati podizanje kredita za letovanje, sto nije nista drugo do produzetak samoupravne ideologije kad su se Titovi krediti koristili za letovanja po nekakvim Kastelima.
I da se razumemo, Srbija nema pare, ali to nijedan normalan covek (citaj - zemlja) nece shvatiti, jer izigrava(mo) kao da ih imamo na pretek.
A mi jos malo pa u bankrotu bas zbog te puste sramote da budemo ono sto jesmo.
 
Ja nisam cula da trosi pare na "razne Krstarice" niti da "ratuje" po netu, prosto covek stice neke nove prijatelje, prija mu da ih ima, nada se da ce biti bolje, nista lose ne vidim u tome!

Ako je on spreman da se odrekne hleba zarad zadovoljstva koje mu pruza net, ko smo mi da ga osudimo?

Ne znam otkud ovakav naslov teme, ako je poenta da jedan mlad covek i jedini beskucnik u Srbiji vise voli da gladuje nego se odrekne neceg sto mu zivot ulepsava, a sigurna sam da ce nesto ispasti od toga. Momak sasvim fino komunicira, bila sam prijateno iznenadjena ocekujuci da ce jedva skrpiti dve prostoprosirene, a on je uspeo mnogo vise, izmamio je simpatije...
 
Ja nisam cula da trosi pare na "razne Krstarice" niti da "ratuje" po netu, prosto covek stice neke nove prijatelje, prija mu da ih ima, nada se da ce biti bolje, nista lose ne vidim u tome!

Ako je on spreman da se odrekne hleba zarad zadovoljstva koje mu pruza net, ko smo mi da ga osudimo?

Ne znam otkud ovakav naslov teme, ako je poenta da jedan mlad covek i jedini beskucnik u Srbiji vise voli da gladuje nego se odrekne neceg sto mu zivot ulepsava, a sigurna sam da ce nesto ispasti od toga. Momak sasvim fino komunicira, bila sam prijateno iznenadjena ocekujuci da ce jedva skrpiti dve prostoprosirene, a on je uspeo mnogo vise, izmamio je simpatije...

Ne pitaju "kakva smo mi to zemlja kada je čovek beskućnik i bez posla" nego pitamo "a što ide na internet!?"

Eeee..Srbijo.
 
Ne pitaju "kakva smo mi to zemlja kada je čovek beskućnik i bez posla" nego pitamo "a što ide na internet!?"

Eeee..Srbijo.

Не, него питамо зашто неко као бескућник све паре стуца на интернет. А кад се излогује, у повратку у подрум псује Тадића.
 
Kolika je premija na LOTO ove nedelje?
Pa vas sada pitam, odakle pare?
Zasto ljudi uplacuju i dalje?
Decko koji nema para i ide net kafe je idiot.
Leti moze da radi na raznim poljima za dnevnicu,ja sam isla sa vojom cerkom da beremo visnje,i nije me sramota.
Sramota je da si mlad i pun snage i da sedis i cekas.
Zimi,mozes da za neku lovu ako vec nemas pocistis nekome sneg,cuvas neciji salas,vec kad je beskucnik.
Ajde da je mator,nego ima 26 god.
SRAMOTA.
 
Оќле Србији паре кад је утамањена и привреда и производња и пољопривреда и...ма до сутра да набрајам:sad2:

Има ова шачица олоша , а и њима су и биће проклете и крваве .:neutral:

90tih je bilo mnogo lakse nego danas ma sta neki pricali

ljudi koji su imali niske plate ili ih nisu primali su imali mogucnost tzv snalazenja tj trgovine na ulicama.

mogli su da uloze nesto novca i prodaju na ulici cigarete carape pice sta god da su izneli prodavali su i od toga su uglavnom velika vecina lepo ziveli.

danas te alternative nema.

alternativa nezaposlenosti je clanstvo u nekoj vladajucoj stranci i cekanje da te ubace na neku drzavnu sisu, ili da radis u nekom butiku ili kod miskovica u marketu za 12.000 dinara....

90tih su od te sitne trgovine zivele stotine hiljada porodica danas je sve to centralizovano i sve te pare se slivaju u dzepove par DS-ovskih tajkuna.

Rece mi danas jedan covek ,kaze zabranio Tadic i da se unose suhomesnati proizvodi iz Madjarske u Srbiju, kaze naredio Miskovic.


nikad teze nije bilo nego danas i nikad manje novca medju narodom.
 

Back
Top