Srednjovekovna filozofija.....
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Srednjovekovna filozofija.....

simonida? nije na forumu
    U našoj zemlji je nestao srednji sloj. Podzemlje se spojilo sa vrhom. :).
    Zainteresovan član simonida? (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Srednjovekovna filozofija.....

Zanima me da li vi mislite da u srednjoj skoli treba da se uci patristika,kao deo filozofije?Ja bih to vise stavila pod veronauku,jer da sam htela da ucim o Bogu i religiji,isla bih na veronauku,zar ne?

Primećen član
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Srednjovekovna filozofija.....

Симониди. Не. Мало боље научи оне лекције с почетка школске године. Видиш да ниси баш схватила ни шта је филозофија, ни шта је веронаука. (Тражи од професора филозофије да ти врати паре за школу, тако би рекла моја бака)

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Kod nas je bilo samo nekoliko chasova posveceno srednjevekovnoj filozofiji uopshte , mislim 4 ukupno .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Ističe se
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio simonida? Pogledaj poruku
    Zanima me da li vi mislite da u srednjoj skoli treba da se uci patristika,kao deo filozofije?Ja bih to vise stavila pod veronauku,jer da sam htela da ucim o Bogu i religiji,isla bih na veronauku,zar ne?
    Ne znam za filozofiju, ali bi definitivno trebalo u škole vratiti pedagogiju srednjeg veka

Šalim se naravno, pa cilj filozofije kao predmeta u srednjoj školi je po mom misljenju da ti odprilike stekneš neki osnovni uvid u to kako se razvijala ljudska misao, pa kasnije sama možeš čitati ono što te zanima.

Ističe se
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bulletdodger Pogledaj poruku
    Kod nas je bilo samo nekoliko chasova posveceno srednjevekovnoj filozofiji uopshte , mislim 4 ukupno .
    Koliko se sećam, mi smo samo Avgustina pomenuli, i to bi bilo to što se tiče mračnog Srednjevekovlja

Aktivan član NEREJ (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio simonida? Pogledaj poruku
    Svako ce ti ovde,verovatno drugacije odgovoriti.Sto,mislim,i nije u sukobu sa filozofijom.Licno mislim da je za filozofiju neophodno poznavanje istorije filozofije.Tu spada i srednji vek,pod uslovom da se proucilo sve od ranije.Samo me cudi naziv.Patristika,patrologija je samo pocetak srednjovekovne filozofije (tzv.skolastike).Ona je,valjda,najbolje izrazena kroz Tertulijanovu misao- "Verujem,jer je apsurdno" (Credo quia absurdum).
    I,da odgovorim na pitanje-mislim da je "apsurdno",samim tim nepotrebno,izucavati to u srednjoj skoli.Verovatno bi najbolje resenje bilo da takva filozofija (opsirna,cini mi se za program srednje skole) bude izborni predmet,pa ko voli,neka izucava.Ali to ne zavisi,nazalost,ni od tebe ni od mene,pa ti nisam puno i pomogao.Tek,kada si pitala za misljenje,ja odgovorih.A bice kao sto je oduvek i bilo.

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio Alyosa Pogledaj poruku
    Koliko se sećam, mi smo samo Avgustina pomenuli, i to bi bilo to što se tiče mračnog Srednjevekovlja
    Mi smo se bavili i hrishcanstvom uopshte, pa i avgustina , malo Viznatija i na kraju problem univerzalija .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Slične teme

1. filozofija života - životna filozofija
    Autor shinanai u forumu Filozofija
    Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 05.12.2013., 01:48
  2. Srednjovekovna muzika- pomoc
    Autor fantom piroman u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 21:32
  3. Filozofija...